Zavod za zaposlovanje

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Torej, če je bil kdo na zavodu prijavljen, kot iskalec zaposlitve se nej prosim javi. Naj malo napiše kakšne dobre-slabe izkušnje s tem zavodom. Kar koli.

P.s. Sem pa na med.over-ju bral, da so takorekoč na zavodu samo lenuhi, ki vlečejo socialno pomoč, al ni zavod, nek posrednik, ki ti pomaga pri aktivni zaposlitvi. Sam iščeš delo, pošiljaš prošnje, hodiš na razgovore ter pri tem ti pomaga zavod. Ali je bolje iskati delo brez zavoda ali z zavodom.

BTW: Ne bom tle ne vem kaj pisal, razpište se.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Predvsem so tisti, ki so zaposleni na zavodu za zaposlovanje, lenuhi in sami sebi v namen. Vecina ljudi, ki jih poznam, se zavoda izogiba kot hudic kriza. Vecina tistih, ki jih je po obdobju brezposelnosti dobila sluzbo, pa je ni dobila s pomocjo zavoda za zaposlovanje, temvec samoiniciative ali pa po vezah.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
V večini primerov je preko zavoda skoraj nemogoče dobiti službo razen mogoče, če si pripravljen sprejeti do tri stopnje nižjo zaposlitev.
V glavnem so res lenuhi, težje zaposlive osebe, in nekaj folka, ki raje fuša in zraven vlečejo še od zavoda/sociale pomoč, ki pa ni dosti manjša od osnovne plače (če se ne motim)
zmaga.gif


P.S.: kje pa je anketa
grin1.gif
?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja, glih sanjskega šihta si ne bi obetal...

sej na tabeli je en kup sanjskih šihtov, ampak so vsi preko razpisa. In ta razpis je pač samo zato, ker mora biti. Itak ima službo nekdo že vnaprej rezervirano!

ti se prijavi v MENPOWER (ali kakšno podobno agencijo), pa boš takoj dobu šiht!
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Predvsem so tisti, ki so zaposleni na zavodu za zaposlovanje, lenuhi in sami sebi v namen. Vecina ljudi, ki jih poznam, se zavoda izogiba kot hudic kriza. Vecina tistih, ki jih je po obdobju brezposelnosti dobila sluzbo, pa je ni dobila s pomocjo zavoda za zaposlovanje, temvec samoiniciative ali pa po vezah.

A vi to resno govorite, ker tole je nemogoče. Kr mal me je zamrazl. Jest sem pa čist mislu, da se zavod ne samo 100 %, ampak 500% zelo aktivno ukvarja z zaposlitvijo, se pravi, če le rabiš delo, da ti še dodatno oni pomagajo.
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Predvsem so tisti, ki so zaposleni na zavodu za zaposlovanje, lenuhi in sami sebi v namen. Vecina ljudi, ki jih poznam, se zavoda izogiba kot hudic kriza. Vecina tistih, ki jih je po obdobju brezposelnosti dobila sluzbo, pa je ni dobila s pomocjo zavoda za zaposlovanje, temvec samoiniciative ali pa po vezah.

A vi to resno govorite, ker tole je nemogoče. Kr mal me je zamrazl. Jest sem pa čist mislu, da se zavod ne samo 100 %, ampak 500% zelo aktivno ukvarja z zaposlitvijo, se pravi, če le rabiš delo, da ti še dodatno oni pomagajo.

Kiri malo bluzi.
Realen primer: podjetje išče 3 nove delavce (redno delovno razmerje za nedoločen čas, redna plača in dodatki). Zavod napoti preko 40 delavcev... niso našli nobenega - večina napotenih je odkrito prosila le za potrdilo, da so bili na razgovoru in, da nimajo nobenega interesa zaposliti se.

Da to naredijo meni ga direktno prijavim zavodu, da ga črtajo iz evidenc in, da mu ukinejo podporo. Eni delamo in smo nadpovprečno obdavčeni le zato, da podpiramo njihove lene riti.

Torej... kako se bo zaposleni na zavodu 100% trudil, da najde službo nekomu, ki noče službe?
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Jaz sem si šiht dobil preko razpis na zavodovih straneh. Ma ne enega ampak oba, ki ju opravljam. Sem bil pa za prvega prijavljen na zavodu malo več kot eno leto. Pa sem moji svetovalki rekel, da bom pošiljal prošnje na tisto, kar se bo nanašalo na moj poklic in na tisto kar sem bil še usposobljen.
Prvega sem dobil po malo več kot enem letu, za drugega sem pa sedaj pred kratkim za štos napisal prošnjo in so me vzeli honorarno.

Je pa res, da te zavod ne nauči pisati prošenj, te ne pripravi na razgovore. Vem da ena mojih prvih prošenj je bila katastrofa (če sedaj gledam) in ko me je s kadrovske klicala, me je prvo nahrulila da kakšne prošnje si upam pošiljati naokoli. Ampak se me je zapomnila in sedaj ko so spet iskali moj kader, so mi poslali vabilo da naj pošljem prošnjo. Ampak tretjega dela pa res ne rabim...

Če boš vztrajen, te bo zavod pošiljal (in financiral) razne tečaje (računalniško usposabljanje, dobiš papir več za k prošnji dodat), mene so na koncu vtaknili v Klub za iskanje zaposlitve, ampak sem ga zapustil po dobrem mesecu... Tam so nas naučili pisati prošnje, kako se obanšati na razgovoru. In to mi je res zelo pomagalo, saj mi sedaj ne predstavlja noben problem napisati prošnje za delo ali pa it na razgovor. Samo sem moral svetovalko povprašati kako in kaj, če obstaja kakšna taka stvar...

Tako da mislim da če bo nekdo malo samoiniciativen bo znal iz zavoda izvleči veliko več kot pa samo socialno podporo! Ker če boš čakal, da ti zavod dobi delo, verjemi da ti ga ne bo! Prošnjo boš moral le sam spisat in sam it na razgovor!

Plus to, da če si prijavljen na zavodu in te delodajalec vzame, dobi delodajalec neko finančno donacijo od države (ki jo potem z davki vrne, ampak to je druga zgodba...)...

To je moja štorija z zavodom... Je pa res veliko ljudi, ki je na zavodu, ker se jim bolj splača vleči socialno podporo in zraven še kje fuša... Sej po eni strani je res... Zakaj se je*at 8 ur na dan na liniji za tistih ušivih 380€ neto, če ti jih da država za popolno nedelo (mislim da) 200 ali 250? Ampak tisti ki hoče delati bo delal...

lp
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ti se prijavi v MENPOWER (ali kakšno podobno agencijo), pa boš takoj dobu šiht!

Jap...Manpower (ali pa Adecco) so šele ta pravi. Šiht že dobiš, ampak za kakšen denar oz. pod kakšnimi pogoji... Večina jih pusti vse skupaj in šiba na Zavod.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Ja, to je pa drugi problem. Ogromno ljudi, ki je na zavodu, je tam samo zaradi socialne podpore in ne zato, ker bi dejansko iskali delo. Poznam tudi take, ki so na podpori, poleg tega pa na tuje napotnice sluzijo 1000 ali vec EUR mesecno.

No, pa kljub temu....vsaj v MS je tako, da so na zaposleni na zavodu bolj kot ne sami sebi v namen. Privat posredovalnice dela verjetno delo dosti boljse opravljajo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vsaj 3leta nazaj je blo tako:
tam si se vpisal in potem si moral sam pošiljat okol prošnje ter v neko njihovo beležko zapisovat komu vse si poslal, pa mislim, da tut z unim listkom s pošte dokazovat, če si res poslal. je pa treba kr ene par prošenj na mesec poslat.
pr men so kr vedel, zakaj sem se prišel vpisat tko da so mi mal znižal št. prošenj, pa še pozabel so na mene tko da v enem letu sem bil sam na enem sestanku. obiska na domu od inšpektorja nisem nikoli dobil.

in ne, ni mi žal, da sem obiral državo, ker ko enkrat vidiš kdo vse dobi štipendijo kako veliko, se mi še zdej smejijo vrageci da bi še kako olupil državo!!
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
in ne, ni mi žal, da sem obiral državo, ker ko enkrat vidiš kdo vse dobi štipendijo kako veliko, se mi še zdej smejijo vrageci da bi še kako olupil državo!!

bonk.gif


Tebi očitno ni jasno, da nisi lupil države. Lupil si vse, ki delamo in plačujemo davke.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zdej se pa še boljš počutim ko vem, da sem tut tebe!

ja in sedaj delam in plačujem davke državi!
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
zavod oz. ljudje ki "delajo" na zavodu ne delajo praktično nič. po končanem študiju sem bil cca 2 mesca na zavodu in kako so mi pomagali - nikakor! sem si sam našel dobro zaposlitev brez njihove pomoči.
Na zavodu govorijo da oni ne bodo iskali,ampak da lahko samo pomagajo pri iskanju.
bonk.gif

ne vem zakaj jih pol rabimo.
Je pa res da je veliko ljudi na zavodu ker mu je tak bolje, da nič ne dala in vleče več socialne kot pa nekateri ki hodijo delat.
In po mojem na zavodu ni potebno toliko "svetovalk" ker itak nič pametnega ne naredijo!
Moje mnenje je: če želiš delati si sam zrihtaš in se zavoda izogni od daleč.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Nisem imel nikol opravka z njimi kot iskalec zaposlitve a recimo da sem imel stik z njimi. Po mojem skromnem mnenju je zavod cist fajn, sam v Sloveniji je folk cuden. Se strinjam da je verjetno odvisno od svetovalca do svetovalca in da mas primere, ko te posiljajo na razgovore za delovna mesta, ki niti pod razno ne ustrezajo tvojem profilu. A kot ze receno, delo se ti ponuja, sam je problem v nas ker nocemo delat, oziroma smo kao bogi pa brez sihta ampak vseeno bi se pa zmisljeval sto na uro kaj bi pa kaj nebi. Ko je kriza, si vesel da lahko prineses denar domov.

Skratka problem je v tem, da folk pa kar pricakuje da mu bo z neba padlo. Zavod je orodje s katerim si lahko pomaga, ne pa dedek mraz, ki ti izpolni vse zelje, ker si mu napisal pismo da si bil priden in si zelis delati. Kot so ze omenili pred mano, lahko se izobrazujes, si aktiven in nekaj pocnes ne pa kot vse preradi delajo, doma se zalezijo, nic ne delajo, stagnirajo in pol ko mine dovolj casa so itak nesposobni za delat karkoli, ker so se ze navadili biti socialni problem.
crazy1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Na zavodu sem bil 8 mesecev, pa v tem času odslužil vojaški rok.

Še eden ki je lupil davkoplačevalce za 14k SIT mesečno.
evil.gif


Tis-a verjetno ne, je po moje premlad.
grin1.gif
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik mario pravi:
zavod oz. ljudje ki "delajo" na zavodu ne delajo praktično nič. po končanem študiju sem bil cca 2 mesca na zavodu in kako so mi pomagali - nikakor! sem si sam našel dobro zaposlitev brez njihove pomoči.
Na zavodu govorijo da oni ne bodo iskali,ampak da lahko samo pomagajo pri iskanju.
bonk.gif

ne vem zakaj jih pol rabimo.
Je pa res da je veliko ljudi na zavodu ker mu je tak bolje, da nič ne dala in vleče več socialne kot pa nekateri ki hodijo delat.
In po mojem na zavodu ni potebno toliko "svetovalk" ker itak nič pametnega ne naredijo!
Moje mnenje je: če želiš delati si sam zrihtaš in se zavoda izogni od daleč.

Ja menda ja ne misliš, da je naloga svetovalk, da brezposelnemu službo najdejo.Ne, one so SVETOVALKE; lahko svetujejo, iskanje službe pa je dolžnost osebe, ki je prijavljena na zavodu.

Jaz še evdno mislim, da je večina Slovencev premalo samoiniciativna, vsi samo čakajo, da jim kaj z neba pade, motivacije nobene, volje po dodatnem izobraževanju nobene..