Zavod za zaposlovanje

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pred časom mi je kolegica povedala, da se pred odpiranjem s.p.-ja ali pred zaposlitvijo splača iti na Zavod, ker naj bi menda, po določenem času, dobil tudi neko denarno nagrado.

zdaj pa me zanima, ker imam možnost redne zaposlitve oz. odpiranja s.p.-ja, če to še velja, in če velja, koliko časa moraš biti prijavljen, ter kaj to sploh pomeni, da si prijavljen na Zavodu?

sem popolnoma zelen v tem, tako da mi bo vsak predlog pomagal.

hvala
 

ApfelStrudel

Pripravnik
16. okt 2008
60
0
6
Pečica
Znanec je šel čez to zadevo - menda najprej na zavod, tam se prijaviš za posebno izobraževanje (2 dnevno). Ko to opraviš (je pa čakalna vrsta kar dolga - tudi do par mesecev -), pa daš vlogo za ta denar (okoli 4.000 €). Na ta denar se čaka potem še 3-4 mesece. Tako da to ni kakšen "quick cash".
Pogoji pa : samozaposlen moraš biti potem vsaj 2 leti (drugače vrneš delež denarja), prej ne smeš imeti firme in pa firma na dan ko vložiš prošnjo za denar ne sme biti starejša od 3 mesecev.

Tako nekako je šlo. Mogoče ni glih 100%, je pa takrat šlo po tem sistemu (pol leta nazaj nekje). Ti bodo pa na zavodu vse povedali.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hvala obema zaenkrat.

če še kdo kaj ve, pa se priporočam za dodatne info.

hvala!
smile-1.gif
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Pred 2 letoma ko sem mel s.p. sem tudi šel v to (tej zadevi se reče De minimis ) in sem moral biti na borzi prijavljen vsaj 1 leto in moral sem garantirati, da bom še vsaj eno leto imel firmo. To sem garantiral z pogodbo o samozaposlitvi.

Če bi firmo zaprl prej kot v enem letu pa bi moral vračat sredstva.

Za to pomoč sem se prijavil na svoji občini, kjer sem dobil obrazec za prijavitev pomoči De minimis, potreboval sem sklep iz Ajpesa o odprtju, pogodbo o zaposlitvi, poslovni načrt, davčno št, os. dokument,...

Potem pa počakaš na odločbo in ti piše koliko so ti dodelili.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Problem je, da so sredstva na Zavodu precej omejena in nisem prepričan, da so za letos sredstva za subvencijo še na voljo. Poleg tega te morajo "prepoznati" kot težje zaposljivo osebo, če si informatik ali programer nisem prepričan, da boš subvencijo z lahkoto dobil. Foter je dobil subvencijo po cca. 10 mesecih in opravljenem tečaju podjetništva - je pa res da je v deficitarnem poklicu. Za dodatna sredstva se splača preveriti tudi kakšne razpise, foter je denimo dobil še nekaj 100 evrov tudi na občinskem razpisu.
Je pa treba vedeti da je ta denar ob vsakem resnem poslu pljunek v morje, kot sp. lahko računaš na najmanj 300 evrov mesečnih stroškov brez da zaslužiš 1 evrov, za minimalno plačo potrebuješ vsaj 800 evrov čistega mesečno. Če se le da pa delaš na črno
evil.gif
.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
@DizzyReed... glede spodbud za samozaposovanje ti je že ApfelStrudel kar ustrezno razložil. Prijaviš se na zavod za zaposlovanje, tam ti pa dajo tudi podrobnosti glede pridobitve. Pogoji so taki, kot jih je navedel... Je pa res, da ta sredstva niso neomejena in se je smiselno pozanimati, ali so še na voljo. Ko sem jaz pred petimi leti začenjal svoj posel že Julija sredstev ni bilo več (ja, to je že star ukrep). Se pa pogoji od od leta do leta malo razlikujejo. Vse o tem pa najdeš na naslednji povezavi: Kako do subvencije za samozaposlitev.

@Egonislaw... verjamem, da se ti nisi izmislil kako se ta pomoč imenuje a po JU deluje veliko laikov, ki se ne zavedajo točno kaj je kaj in so verjetno napačno poimenovali kak obrazec ali pa je to le del celotnega naziva podpore a napačno si predstavil predvsem kako se tej zadevi reče. To je "Subvencija za samozaposlitev" in ne De Minimis. Je pa res, da subvencija za samozaposlitev predstavlja državno pomoč za katero je potrebno upoštevati pravilo De Minimis, ki državne pomoči enemu gospodarskemu subjektu omejuje na 200.000,00 EUR v obdobju treh let. Več o de-minimisu pa lahko prebereš v temu dokumentu. De Minimis ni izum Slovenije temveč je reguliran s strani Evropske Komisije ... cilj te regulacije je poenostavitev manjših državnih pomoči predvsem malim in srednje velikim projektom - te pomoči upravljalcu ukrepa namreč ni potrebno priglasiti evropski komisiji, pa tudi neki drugi postopki in pravila so poenostavljeni. Le toliko, na kratko
wink-1.gif
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
No meni pač na sklepu piše Sklep o denarni pomoči "De minimis" zdaj pa si vsak naj predstavlja za kaj se gre. Sicer pa vseeno, glavno je, da se vsaj nekaj denarja dobi
grin1.gif