Zavarovanje hiše - mnenje ?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sicer ne vem več natančno kako so bloki zavarovani, "moj" blok je imel neko "požarno" zavarovanje preko upravnika, opremo smo morali pa potem sami zavarovati če se ne motim. Je že desetletje nazaj.
Se pa bojim da potresnega zavarovanja ni bilo preko upravnika. In tudi jaz ga nimam pri hiši.
Ob sklenitvi zavarovanja pred 8 leti je bil dodatek potresa skoraj x2 zavarovalna polica. (300:600)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Sicer ne vem več natančno kako so bloki zavarovani, "moj" blok je imel neko "požarno" zavarovanje preko upravnika, opremo smo morali pa potem sami zavarovati če se ne motim. Je že desetletje nazaj.
Se pa bojim da potresnega zavarovanja ni bilo preko upravnika. In tudi jaz ga nimam pri hiši.
Ob sklenitvi zavarovanja pred 8 leti je bil dodatek potresa skoraj x2 zavarovalna polica. (300:600)

Tako, večstanovanjske stavbe morajo biti požarno zavarovane, nekatere imajo tudi sklenjeno potresno zavarovanje,
ampak opažam da je tega malo... verjetno manj kot 50%...

Običajno je premija potresnega zavarovanja za stavbe grajene po letu 1966 nekje 0,70 - 0,75 požarnega zavarovanja,
za starejše objekte pa več...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
tudi generalijeva. In Triglavova, zato je stane parkirišče kot stane.

drugače pa...ne mislim tebe konkretno, ampak največji problem pri vsej stvari so zastopniki... Ko velikokrat, četudi se ne zlažejo direktno, podajo neko zadevo tako, kot jo hoče stranka slišati. In v dobri veri pač slednji verjame, da nekaj je zavarovano, potem ko pa pride do nečesa, pa rečejo preberi splošne pogoje. Pogoje dobiš pa ob podpisu pogodbe, drugače pa ravno nima kopije s seboj. Na koncu ja, pri vsaki stvari sem sfehtala splošne pogoje v naprej in jih prebrala. Nekateri jih namreč niti na spletnih straneh nimajo. Pri vsakem zavarovanju in razen ene generalijeve agentke, ki mi ni direktno v ksiht mutila, nobeno moje vprašanje ni bilo čisto tako odgovorjeno, kot sem vprašala, pa vem da sem bila razumljena. In da se moraš potem agentov posluževati samo zaradi popustov - a ni to škoda, degradiran poklic v PM, pa dejansko je bil v štartu klican zato, ker nekdo hoče nekaj zavarovati in potrebuje tudi kaki pameten nasvet, da bo v plejadi ponudbe res dobil tisto, kar želi in rabi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No v glavnem bi morali imeti tako kot v Švici obvezno zavarovanje nepremičnine.

Vsaka hiša, blok ima zavarovalno številko nekje v stavbi. Stare so imele na vidnem mestu.

Potem pa ne bi bilo travm ko gre kak breg dol, kaj zgori itd.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Vihar po celi Sloveniji?kdaj pred kratkim?
A veš kaj naredi pošten potres, kaj pa sapca, ali pa lokalni vetrič?
Vihar v spominu mi je ostal v Gozdu nad Kamniku, zledolom 2014 in podobno. Pa s tem je bilo škode v celi Sloveniji toliko kot bi jo bilo ob poštenem.potresu v eni ljubljanski ulici.


1585079897851.png
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vmislih sem imel orkanski veter v začetku februarja. Po celi Evropi je bilo razdejanje
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
tudi generalijeva. In Triglavova, zato je stane parkirišče kot stane.

drugače pa...ne mislim tebe konkretno, ampak največji problem pri vsej stvari so zastopniki... Ko velikokrat, četudi se ne zlažejo direktno, podajo neko zadevo tako, kot jo hoče stranka slišati. In v dobri veri pač slednji verjame, da nekaj je zavarovano, potem ko pa pride do nečesa, pa rečejo preberi splošne pogoje. Pogoje dobiš pa ob podpisu pogodbe, drugače pa ravno nima kopije s seboj. Na koncu ja, pri vsaki stvari sem sfehtala splošne pogoje v naprej in jih prebrala. Nekateri jih namreč niti na spletnih straneh nimajo. Pri vsakem zavarovanju in razen ene generalijeve agentke, ki mi ni direktno v ksiht mutila, nobeno moje vprašanje ni bilo čisto tako odgovorjeno, kot sem vprašala, pa vem da sem bila razumljena. In da se moraš potem agentov posluževati samo zaradi popustov - a ni to škoda, degradiran poklic v PM, pa dejansko je bil v štartu klican zato, ker nekdo hoče nekaj zavarovati in potrebuje tudi kaki pameten nasvet, da bo v plejadi ponudbe res dobil tisto, kar želi in rabi.


Vem in se čisto strinjam s tabo, v tem poslu žal veliko ljudi samo zaradi dobrega zaslužka na nekaterih produktih in se potem dela kot se dela, na koncu smo pa vsi ta grdi, nateguni itd... in tudi stranke bi morale biti malo bolj previdne in se pozanimati o detajlih, prebrati pogoje, kot jih ti, da bi poznali/razumeli kakšno zavarovanje sploh imajo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Lost in pbutec
Vprašajte starejše Breginjcane, (vsaj 50 let stare) ali pa tiste iz Posočja da bosta slisala odgovore kaj naredi lokalna sapca kaj pa lokalni potres.
Sapca ti odnese streho ( zidanih sten v Sloveniji se ni veliko podrla), potres ti pa zjebe vse od temeljev navzgor.
Nova streha je pri hiši "desetino" vrednosti nove hiše če ti jo zdrma potres.
Se pravi ena podrta hiša je enako 10 odnesenih streh. Ampak streh, ne samo plehnate kritine na njej.
In ja, sanacijo lokalnega potresa v posocju 98 leta je izvajala "vsa slovenska gradbena operativa" več let.
Predvidevam da je večino škode po vetru že odpravljene. Vsaj v Sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd