Zavarovanje hiše

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
se pravi, da dokler ni hiša vseljena, ne morem zavarovati ničesar, kar bi lahko znotraj hiše odšraufali in odnesli ali samo teh inštalacij ne? Razumem, da potem se zavaruje samo škoda povzročena z njimi iz takega ali onakega razloga, vzel takrat ne bo nihče več tega...

Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Hišo se lahko zavaruje takoj, ko je z okni in vrati zaprta, zaklenjena.
smile-1.gif

Ne mi zameriti, ampak to so odgovori, ki jih dobim in če verjamem na prvo žogo čisto vsakemu, ki mi je stopil na pot kot kao pošten podkovan zavarovalni zastopnik z licenco in nekimi ciframi gor na vizitki, bom zavarovala tuto kompleto vse za 10 let, ker potem je tak in tak popust in sem gospa sigurno lahko brez skrbi. In kaj bom dobila, ko mi v soboto potem en kerlc razbije šipo in odmontira vse geberite in omarice za talne in cevi za elektriko ter naredi škode za par jurjev €? Ja gospa - saj sem vam ob podpisu zavarovanja (seveda ne prej) dal splošne pogoje. A si niste nič prebrali? Takrat bo hitel razlagati, kar sem vprašala že na začetku. Samo odgovor bo malo drugačen...

Če sem sfalila katero zavarovalnico, ki mi zavaruje hišo v gradnji proti vlomu, vandalizmu in kraji, pa prosim...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:... Ja gospa - saj sem vam ob podpisu zavarovanja (seveda ne prej) dal splošne pogoje. A si niste nič prebrali? Takrat bo hitel razlagati, kar sem vprašala že na začetku. Samo odgovor bo malo drugačen...
Ko podpišeš pogodbo in dobiš splošne pogoje jih v miru prebereš in preučiš. Če pogodba ni bila sklenjena na sedežu podjetja (zato si naroči agenta na dom!) imaš 15 dni časa, da od nje odstopiš brez pojasnil in stroškov.

PS- sam sem podobno naredil z življenjskim naložbenim zavarovanjem. Po preučitvi splošnih in posebnih pogojev sem ocenil, da je to bolj "maček v žaklu" kot pa resna možnost varčevanja. Lepo sem poslal priporočan dopis o odstopu, zavarovalnica pa mi je na račun vrnila že vplačan prvi obrok.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Odstop od pogodbe je vedno pod enakimi pogoji, ne glede na kraj sklenitve (dom ali pisarna), tudi pogodba je sklenjena po enakih pogodbenih podlagah.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Pozdravljeni,
da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal, imam hišo zavarovano PaketDom pri Generali, zavarovano imam pa naslednje:
DOMAS ( zavarovanje domske asistence)
PDN ( zavarovanje stanovanjskih nepremičnin)
PDP ( zavarovanje stanovanjskih premičnin)

Zanima me, če lahko prekinem polico predčasno in kakih sankcij bom deležen z strani zavarovalnice?

Lp in hvala za odgovor.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Zavarovanje sklenjeno za nedoločen čas lahko vsaka pogodbena stranka lahko odpove pisno, najmanj tri mesece pred potekom tekočega zavarovalnega leta. V tem primeru preneha zavarovalna pogodba z iztekom 24. ure zadnjega dneva tekočega zavarovalnega leta.
Če je zavarovanje sklenjeno za več kot tri leta sme po poteku tega časa vsaka stranka z odpovednim rokom šestih mesecev
odstopiti od pogodbe, s tem da to pisno sporoči drugi stranki.

Zavarovalnica lahko zahteva vračilo popustov.
grims-1.gif