Zavarovanje hiše

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kje bi na enem mestu zvedel, kakšne so bistvene razlike med zavarovalnicami za zavarovanje hiše? Katero priporočajo alter uporabniki?
V kratkem mi poteče zavarovanje pri generali in lahko menjam. 10 let sem plačeval 25€ na mesec. Pred 10-imi leti je to bila kar konkretna premija, sedaj pa se mi ne zdi veliko. Nisem še preverjal, kaj bi mi sedaj ponudili. Uveljavljal sem nekaj manjših škod, problemov pri tem ni bilo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Najdes agenta ki dela za vec zavarovalnic. Ce nisi imel.problemov pri
uveljavljanju bi jaz kar ostal kjer si. Zadnje case slisim da na
triglavu noro komplicirajo. Bo kaksen bolj izkusen svoje povedal jih je lar nekaj na alterju
wink-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Razlik je lahko veliko ali pa malo, odvisno katere nevarnosti te skrbijo, osnovne požar in vihar so načeloma pri vseh enake,
potem se pa razlikujejo po večih dtvareh, indirektni udar strele, vandalizem, strojelom, poplava, izliv vode, odgovornost....
Razlika j tudi v ceni gradbene vrednsti in skupni zavarovalni vsoti...

Za to se je treba usedet in rečt zanimajo me te tri, pregledat kritja izračune in se odločit za eno... če hočeš pa vse preverit pa bo kar trajalo....

Potem pa je tudi malo odvisno kje že ima kaj stranka sklenjeno, ker se dajo kakšni popusti pokombinirat, ni pa nujno da je to ceneje od konkurenčne...

Če te kaj več zanima, pa lahko na privat!

Uspešno izbiro ti želim!!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če si kje iz 02 področja, ti lahko s pomočjo posebne aplikacije izdelam primerjavo kritij različnih zavarovalnic.
V kolikor boš podaljšal pri Generali, pa ne pozabi povedati da podaljšuješ 10-letno polico, saj ti pripada 10% popust na obnovo večletne police.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Žal 03. Ta zavarovanja so kar triki, ker če imaš "čisto vse", je verjetno kar drago, sicer pa verjetno lahko marsikaj pozabiš. S trenutnim sem imel srečo, da sem imel zavarovano tisto škodo, ki se mi je zgodila (toča, lom stekla). Vprašanje, kaj vse nisem imel...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Daj mi pošlji sken dosedanje police. e-mail je mojem profilu. Lahko izračunam za ZM ali primerjam z Generali "po novem".
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo toliko off... Tudi sam sem mislil da sem s tako premijo boga za nekaj prijel, dokler ni orišlo do konkretnega škodnega primera. Potem je bil jok, agent se je pa neumnega delal. Bajta podzavarovana na celi črti, kritja neuporabna...
Samo v tej smeri pomisli... Za avto, ki te stane 10k€ in več so kasko kritja bolj boga za 300€ na leto (ker ni PR, računaj kakšen WIZ ali podobno).
Za 10x dražjo bajto (v povorečju) pa je letna premija in kritja
stupid-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Jaz imam pri zavarovalnici ERGO zavarovano. Zadovoljen. Imajo zelo siroko kritje, vecje od konkurence. Pri njih imam zavarovan tudi avtoin sem ze imel skodni primer. Vse super pri likvidaciii skode.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Jaz plačujem pri Triglavu 160 eur na leto, pa nimam slabo zavarovano....

160€ na leto, če imaš samo požarno polico ja...

Premija je zelo odvisna od velikosti hiše, eni imajo hišo 60m2 pritličja un 60m2 mansarde, drzugi pa imajo 120m kleti, 120m pritličja, 120m nadstropja in pol še podstrešje in mansarda....

Pri nas je bila hiša zavarovana za 450€... ko sem delal izračune in še sam preverjal vse, smo ugotovili da je agent iz Triglava zmanjšal povšino za 30%! Po tem usklajevanju povšin pa Triglav ni več bil ugoden...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Jaz imam pri zavarovalnici ERGO zavarovano. Zadovoljen. Imajo zelo siroko kritje, vecje od konkurence. Pri njih imam zavarovan tudi avtoin sem ze imel skodni primer. Vse super pri likvidaciii skode.

Ergo je lahko super in ugoden, če se se stranka zaveda kaj točno je podpisala, imaš odbitne franšize in tudi BONUS MALUS pri hiši!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Če si kje iz 02 področja, ti lahko s pomočjo posebne aplikacije izdelam primerjavo kritij različnih zavarovalnic.
V kolikor boš podaljšal pri Generali, pa ne pozabi povedati da podaljšuješ 10-letno polico, saj ti pripada 10% popust na obnovo večletne police.

Novo Generali lahko narediš/obnoviš tudi za "samo" 5 let in dobiš isti 10% popust, za več kot 5 let se jaz ne bi vezal...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Jaz imam pri zavarovalnici ERGO zavarovano. Zadovoljen. Imajo zelo siroko kritje, vecje od konkurence. Pri njih imam zavarovan tudi avtoin sem ze imel skodni primer. Vse super pri likvidaciii skode.

Ergo je lahko super in ugoden, če se se stranka zaveda kaj točno je podpisala, imaš odbitne franšize in tudi BONUS MALUS pri hiši!

Kaj bi mi pa ti priporočal? Cena niti ni pomembna, bolj širina in višina kritja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Koliko vas ima zavarovano potres?
Sicer pa okoli 260 za.cca 160m2 brez potresa pri wienerju, zadeva stara 35 let. Upam da nikoli ne pridem v robertovo situacijo.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Jaz imam zavarovano čisto vse, kar je možno. Tudi potres. Prej sem imel nepremičnino pri WS zdaj ERGO. Obakrat izključno zaradi višine kritja, ki je pri obeh zavarovalnicah višja, kot pri ostalih, predvsem slovenskih.

Marsikdo reče, da je škoda denarja. Ampak mi miren spanec več pomeni.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz sem potem vzel paket DOM B (samostojna hiša, 240m2 bivalnih površin, 120m2 stanovanja, 40m2 pokrita terasa, 120m2 garaže, klet, kurilnica... In 95m2 obdelanega podstrešja, nekaj s stojno višino v celoti) sklop B, kritja 350000€, dodal še potres in posreden udar strele. Niso najcenejši, vendar tudi paketni popusti potem nekaj doprinesejo (pri vseh zavarovanjih).
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Če si kje iz 02 področja, ti lahko s pomočjo posebne aplikacije izdelam primerjavo kritij različnih zavarovalnic.
V kolikor boš podaljšal pri Generali, pa ne pozabi povedati da podaljšuješ 10-letno polico, saj ti pripada 10% popust na obnovo večletne police.

Novo Generali lahko narediš/obnoviš tudi za "samo" 5 let in dobiš isti 10% popust, za več kot 5 let se jaz ne bi vezal...
Tudi če novo police sklene le za določen čas 1 leto, mu pripada 10% popusta, ker je prej imel 10-letno polico.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Bom kar tu nadaljevala, da ne bo 100 tem.

Zavarovanje novogradnje. Hiša zaprta, a nevseljena.

Vprašanja pa imam naslednja:
- Zavarovalna vsota - kaj točno je to? Je to nek znesek, do katerega zavarovalnica gre, naprej pa plačuješ sam? Ali je to še od česa odvisno. Na primer, agent WS mi je naračunal glede na tloris neko vrednost hiše, ki je čisto premala. Govorimo seveda o gradbeni ceni, ne tržni. Rekel, da ni problema ZV povišati. To je vse lepo in prav, vendar kaj to pomeni, če recimo res pride do potresa, ki mi hišo zravna s tlemi? Bom dobila povišano ZV nazaj ali toliko kot je on naračunal oz njegov program, da je hiša vredna, premijo bi pa višje plačevala. Primer. hiša me stane 200k€, on naračuna 160k€. Jaz sicer plačujem premijo za 200k€, ko bi se pa nekaj zgodilo, bi pa dobila samo 160k€, kolikor je po njihovem pač hiša samo toliko vredna?
- So možni samo neki paketi ali lahko zavaruje za točno tisto kar mislim. Recimo, rada bi zavarovala za večje kritje stekla, snežni plaz pa me ne zanima.
- kako je to s stekli. Skoraj vedno so okna v rubriki s temelji in zidovi, ter streho, kjer se krije do višine ZV, vendar potem so pa postavke: lom stekla, razbitje stekla, steklene površine ipd do recimo 1k€. Kaj to pomeni? jurja je seveda dovolj če mi en objestnež vrže kamen v šipo, vendar bistveno premalo, če recimo pride do potresa, pa se mi vsa okna sesujejo.
- je potres sploh primeren za primerjavo, ki jo pišem zgoraj, ker je to vedno za doplačilo in domnevam, da če je vzrok potres, se drugače tretira? Ali ne?

Tele rubrike in podrubrike in SP pogoji so tako sestavljeni, da resnično ne vem kdo pije in kdo plača.

Nekako se pa zanimam za WS, Ergo (ki imajo neka svoja pravila, bom v naslednjem tednu stopila do agenta, da mi razloži) in Triglav, kjer je bilo tradicionalno do sedaj vse zavarovano. Tisti, ki se malo spoznate, kje so kake cake na splošno in kje je kaka zavarovalnica specifična pri kaki postavki - pa naj bo to ugodno za zavrovance ali ne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
1. ZV (Zavarovalna Vsota) je pogodbeni znesek oz. maksimalna višina odškodnine, katero ti v primeru doživetja zavarovanega rizika izplača zavarovalnica. Najbolje je, da ZV ustreza gradbeni vrednosti nepremičnine in opreme, lahko pa pride tudi do odstopanj in posledično do podzavarovanja ali nadzavarovanja. V primeru podzavarovanja ti plačuješ recimo premijo za 150.000€ ZV, realna gradbena vrednost je npr.200.000 in če ti hiša komplet pogoridobiš 25% premajhno odškodnino ampak si tudi pri premiji prej "privarčeval", v primeru nadzavarovanja pa je to tako, da ti recimo plačuješ premijo za 250.000€ ZV, hiša je pa realno gradbeno gledano vredna 200.000 in v primeru uničenja dobiš "zgolj" 200.000€, kar ustreza gradbeni vrendosti hiše ampak ti si potem nekaj procentov premije vsakoletno metal stran. Pri sklepanju zavarovanj je možno 10% odstopanje v plus ali minus, nad tem % pa sde že pogovarjamo o pod ali nadzavarovanju. Kar se pa tvojega primera tiče pa ni možno, da bi ti agent naračunal 160k€ ZV, ti bi plačevala za 200k€, potem pa v primeru totalke dobiš 160k€, saj če plačuješ za 200k€ je tudi ZV na pogodbi 200k€. Drugače bi bilo samo, če je dejanska vrednost hiše okoli max. 140k€, vidva jo pa zavarujeta na 200k€, potem pa več kot ene 155k€ sigurno nebi dobila (zaradi nadzavarovanja).

2. Lahko zavaruješ točno to in tako, kot ti želiš, vendar pa te bo to prišlo dražje od paketnega zavarovanja, kjer imaš sicer več kritja ampak par stvari ne potrebuješ. Posledično se ti takšno individualno zavarovanje ne splača, razen, če bi želela zavarovati nekaj izjemnega, kar ne spada pod paketna kritja ali pa samo za eno ali dve nevarnosti (npr. zgolj požar).

3. Kar se zavarovanja stekla tiče je veliko odvisno do dejanskega zavarovanja ali ponudbe, ogromno razlik je že med samimi zavarovalnicami potem je pa še od posamezne ponudbe odvisno. Po določeni postavki lahko ločimo stekla v opremi (vitrine, steklene omare) in stekla kot del stavbe oz. stavbnega pohištva. V prvem primeru je tako omejitev oz. maksimalna ZV recimo 1000€, v drugem pa je ZV enaka ZV komplet hiše, torej dobiš vse povrnjeno tudi, če se ti sesuejo vsa stekla (okna) v hiši.

4. Potres je povsod najdražji dodatek pri zavarovanju ampak ga je vredno vzeti v razmislek ravno iz takpšnega razloga kot ga ti navajaš. Je namreč razlika ali pride do požara zaradi npr. vžiga olja na štedilniku (je krito, če imaš zavarovan požar brez potresa) ali pa da pride do požara zaradi kratkega stika, ki ga je povzročil potres, ti pa le-tega nimaš zavarovanega. Tako da overall jaz kar priporočam kritje potresa (s klasično 2 ali 5% odbitno franšizo).

Pa še zadnje - zakaj so v ožjem izboru WS, ERGO in Triglav? Je v njihovih pogojih kaj specifičnega, kar ti ustreza? Jaz bi ti namreč priporočil Generali, Merkur in Tilijo, imajo najboljše razmerje med ceno in kritjem, pa tudi s samimi izplačili in priznanimi škodami so stranke zelo zadovoljne, sploh pri Generaliju (ne pozabit da je govora o Paketu Dom in ne o avtomobilskem kasko zavarovanju kjer ti znajo naredit ogromno sivih las). Pa sodelujem tudi z WS in ERGOm.