zavarovanje avto -

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
Pri Grawe zavarovalnici imajo opcijo zavarovanja razbitja oziroma poškodbe standardno vgrajenih stekel, kakor tudi naleta divjadi ali domače živali (kombinacija D) in razbitja oziroma poškodbe standardno vgrajenih stekel (kombinacija E).

Torej če sem prav razumel agenta je čisto dovolj da imam sklenjeno samo kombinacijo D (in imam zavarovana stekla posebej in posebej divjad)...pri drugih zavarovalnicah te možnosti nisem videl...

je kdo tukaj iz garwe da mi še kakšen poputs da?

lp
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
aha torej pri vseh zavarovalnicah potem lahko sklenem samo divjad (in imam zraven še steklo, če mi npr. pride kamen v šipo), brez posebej kombinacije za steklo...

če je to tak, me je potem dosedaj pri adriaticu agent lepo srat peljal..ker sem v nevednosti oboje sklepal...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če si prebral Kasko za telebane si lahko prebral kaj katera delna kombinacija pomeni.

D - stekla in nalet divjadi
E - samo stekla
J - žarometi in ogledala
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
ja zdaj sem prebral..pred 1 letom pa nisem

se pravi da sem imel potem dobesedno brezveze 2x stekla?! barabe (saj vem da sem sam kriv, samo vseeno da so taki hinavci)
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
AS je do nedavnega imel D stekla + divjad, J ogledala + luči, E stekla+luči+ogledala, H parkplac zaj majo pa po ovem definirano D1A(B) razbitje stekel, D2A(B) razbitje ogledal + luči, D3 dotik živali, D4 parkplac, D5 izguba klj., D8 najem nadomestnega vozila

Se pa po tem tvorijo kombinacije z nekoliko nižjo premijo kot posamično:
kombinacija D zajema D1B, D3
kombinacija D mini zajema D1A, D3

kombinacija E zajema D1B, D2B, D3
kombinacija E mini zajema D1A, D2A, D3

.
.
.

lp bluub

P.S. oni B pomeni razširjeno kritje (ksenonke, razni senzorji na vetrobranskem steklu, atermična stekla,.......)