Avto: vztrajati pri (dragi?) ZM ali oditi drugam?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Prijatelji/sorodniki mi vsako leto pravijo kako malo plačajo pri Generaliju, Grawe itd. za zavarovanje avta in zakaj plačujem toliko ZM. Potem pa slišim iz druge strani, da ZM izplača npr. totalko brez problema, nudi veliko dodatnih storitev v ceni zavarovanja (ukradena prtljaga, izdelava novega ključa, novih dokumentov pri kraji, možnost odkupa 1. škode itd.).

Če bom vprašal agenta pri ZM mi bo seveda rekel, da je njihovo zavarovanje ''tanajboljše'' na svetu in je zato dražje.

In kaj imam zavarovano? Obvezno zav. + delni kasko: divjad, stekla, parkirišče in bonus 55%. Lani me je prišlo 460€ za Peugeot 206 80 kW letnik 2001.

Torej - oditi drugam? Kam?

Hvala vam že vnaprej!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Resno lahko razmisliš o Generaliju, sploh, če imaš daljši vozniški staž. Vsekakor pa prej dobro preberi pogoje, da ne bo kasneje slabe volje. Na pamet rečeno te bo prišlo ceneje, čeprav boš dobil manj kritja (omejeno število uveljavljanja kombinacij v zavarovalnem letu, manjše kritje za AO...). Potem pa se odločiš ali tisto kar "manjka" pri Generaliju res potrebuješ ali rajši plačaš nižjo premijo.

Še enkrat: zgolj moje mnenje, za tvoj primer. Če bi npr. imel dražji avto in polni kasko bi bila situacija popolnoma drugačna...

Grawe pa ne poznam.

B.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Enak paket me pri Generali (glede na izračun na njihovi spl. strani) pride 319,37 EUR, kar je pa že kar poštena razlika (-30%), gre se samo za to, kaj je vse vključeno not. Pri ZM res nikoli nisem imel problema pri uveljavjanju škode, pa če je bila srna, počeno vetrobransko steklo ali poškodba neznanega vozila na parkirišču.

No po eni strani pa če grem drugam se da bonus tako ali tako prenašat med zavarovalnicami in če ga bodo kaj srali grem lahko še vedno drugam ali nazaj.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
55 % pozna tudi AS pri njih te pride 346 EUR, brez upoštevanih starostnih popustov.

lp bluub
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
maš PM
pozdrav.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Da boš imel malo za primerjavo. Mene za moj avto (novonabavna vrednost 14000€) pride obvezno, kasko 1%, AO+, divjad, stekla,kraja, asistenca+-491€ (na obroke)
Bom pa šel v kratkem tudi jaz po zavarovalnicah, če imajo kje ceneje in kakšne pogoje nudijo.
Aja, sedaj je Triglav.
 

B81

22. jul 2007
34.508
8.957
113
KSZ

Enako bom storil tudi jaz...pri gori imamo zavarovane 4 avte, 2 traktorja, krave, hišo, gosp. posl., hlev, poljščine, 4 zdravstvena, 3 naložbe....in mi je naračunal največ od vseh, potem pa mi je dol dal kakih 200 eurotov, pa še to na računa tega, da mi je dal noter avto z navadno trend opremo, ki nima nič (in je cena avta nižja). Bog ne daj, da se kaj zgodi.
Ko ga jebe, bom reko.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nesposoben agent in vodja predstavništva, če ti ne odobrita vsaj 15% komercialnega popusta... To kar pa ti je naredil pri zavarovanju za avto pa ja, bog ne daj, da pride do škodnega primera iz kaska ali obveznega (totalka)...

BTW, pa si preveril poleg višine premije tudi jamstva? Da ni potem poceni v smislu samo omejeno kritje delnih kombinacij, etc etc, podzavarovanje objekta, etc etc pri konkurenci?
Konkurenca mami s popusti ob prestopu, naslednje leto pa te načeloma ne pozna.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kaj to misliš pod kasko 1%? Bonus (oz. malus)? Jaz imam sicer enako zavarovanje, vrednost novega pa je mislim da 12.000€. Torej če imam jaz -55% bi moral precej manj plačat.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
1% odbitne franšize, ter 50% na obvezno in kasko.
Znesek, ki sem ga navedel je iz zadnje police lahko pa da se je v zadnjem času kaj podražilo.
Pred časom sem že nekaj gledal pri drugih zavarovalnicah in sem zasledil (mislim da Adriatic) da kasko ne krije škode od toče. Ko pa dodaš še to kritje si pa na istem kot pri Triglavu. Pri nekaterih zavarovalnicah moraš pri toči plačati odbitno franšizo, pri Triglavu tega ni.
Saj pravim bo treba pri vseh zavarovalnicah poleg cene pregledati še drobni tisk.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
kasko ne krije toče? zanimivo....

za info - pri Generaliju je toča absolutno krita pri polnem kasku in ne plačaš odbitne franšize
zmaga.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
AS..... klinc jih gleda, raje se z poteklim zavarovanjem okrog vozim kot da pri njih avto zavarujem. Preveč slabega sem že o njih slišal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Zaenkrat ostajam pri gori. Vsaj tako mi "svetuje" odvetnik, ki rešuje neko odškodninsko zadevo.... upam da bo ugodno rešena.
Bolje dati 20 evrov več za zavrovanje pa potem preko odvetnika dobiti čim večjo odškodnino, kot pa se potem z odvetniki jebat za nek drobiž
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.002
113
Celje
Obišči stran
jst sem se pred pol leta odločil in šel od enega do drugega s prometno.... začel sem pri ZM, kjer sem že 10 let. Agent prijatelj in sem imel že prej nekaj popusta. Nadaljeval pri triglavu, ki je bil cca. 15% cenejši, ker so dodali neke popuste, ko so videli, ZM ponudbo, Generali je bil nekje vmes. Kasneje sem dobil pri ZM že extra popust, ki ga je kao odobril direktor in ostal pri njih z obema avtoma...

Nekje gor sem prebral, da pri ZM ni problem totalka in podobno... No iz lastnih izkušenj lahko povem, da ni tako.... je bila kr jeba in nikakor ne totalka (bilo res na meji). Ko pa je razbit avto odkupil klepar, pa čudežno v enem tednu ni problema. (pa ni nič "popravil")
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni so hoteli dat totalko že ko sem srno poknil, ampak so sigurno na Peugeoju navili ceno v max, ker so potem napisali račun za 50€ manj od totalke, na koncu pa še rekli kak so se morali potrudit, da je bilo manj kot totalka
rolleyes-1.gif


Nisem pa sploh vedel, da obstajajo še kakšni popusti pri ZM, pa imamo pri njih zavarovano življenje, hišo in 3 avte. Mogoče imata mati in oče kaj popusta, meni nič ni dal (imamo osebnega agenta, ki ga pokličemo in pride domov).

Edit: sem našel na polici ''Popust AXA-AO za 1 cent'' in ''Skupaj popust ZM brez AO'', ki je -15€.