Zastavite vprašanja, ki vas mučijo glede vinjet

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
ksz

mene pa zanima, če bodo tovornjaki, ki bodo imeli satelitski sistem plačevali samo kilometre po AC ali tudi po lokalnih cestah.
Dobro bi bilo, če vse, da se jih stera na AC. "Izogibnico" avtocesti skozi našo vas so namreč zvohali že tovornjakarji vseh dežel. Naštel sem cca. 4-5 tovornjakov na uro. Turki, Romuni, Moldavci, BiH,... Zanimivo, da je slovenskih še najmanj.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
ksz

mene pa zanima, če bodo tovornjaki, ki bodo imeli satelitski sistem plačevali samo kilometre po AC ali tudi po lokalnih cestah.
Dobro bi bilo, če vse, da se jih stera na AC. "Izogibnico" avtocesti skozi našo vas so namreč zvohali že tovornjakarji vseh dežel. Naštel sem cca. 4-5 tovornjakov na uro. Turki, Romuni, Moldavci, BiH,... Zanimivo, da je slovenskih še najmanj.

Kje pa ti živiš? Pri nas jih je v uilci toliko (vas ima le hišne št. brez imen ulic). Ne seveda tujih. Pa smo na lokaciji kamor se "meščani" na vas masovno selijo...

GPS-a pa ne maram čeprav je prav praktičen. In težko me bo kdo v nasprotno prepričal. Družba je enostavno precveč pokvarjena in nepredvidljiva, da bi oddajnik za vrtom nosil.
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
placevali bodo AC in nic drugega.
V Svici imajo najbolj preprost sistem cestnine za tovornjake.Pri vstopu in izstopu iz drzave poves kilometre in placas cestnino.Preprosto kot pasulj.
tongue-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
za kamione je najboljsi avstrijski elektonski sistem, pri vsakem izhodu avtoceste sprejemnik, v vozilu enostaven oddajnik ki je poceni in se prakticno samo nalepi na steklo.Zadeva je preprosta in poceni ter zanesljiva.Cehi so od odlocitve za ta sistem pa do izvedbe potrebovali dobrega pol leta.
Nemsi satelitski je prezakompliciran, se posebej vgradnaj OBU v vozila je nesmiselna in predraga za drzavo z tako majhnim avtocestnim omrezjem.
 
Nazadnje urejeno: