Zastavite vprašanja, ki vas mučijo glede vinjet

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
V naslednjih dneh imamo en sestanek, kjer naj bi odgovorni pojasnili vse o vinjetah. Ali lahko napišete še vprašanja, ki vas mučijo glede vinjet npr.:
Ali bodo za motoriste samo letne vinjete?
Ali bomo potrebovali vinjeto za cesto Trzin - Ljubljana ipd.?
.
.
.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zakaj hitre ceste ne bodo izvzete? Oz. naj se določeni deli (predvsem obvoznice) oprostijo vinjet: Severna LJ obvoznica, MB hitra cesta...
Kako se bo izvajal nadzor? Kakšne bodo kazni?
Zakaj ne bo (vsaj) mesečne vinjete? Avstrija in Madžarska imata 10-dnevni. Se ne bojijo, da bodo zaradi tega regionalne ceste poleti preplavljene s turisti?
Ali bodo tujci brez težav kupili vinjeto v tujini (kot mi avstrijsko)?
Bo omogočeno elektronsko naročanje/plačevanje kot na Madžarskem?
Ali bomo tudi mi imeli vinjete še 10 let glede na to, da jih v Avstriji še vedno imajo, čeprav so tudi pri njih bile mišljene kot začasna ureditev?
Ali bo za vsa vozila ista vinjeta in zakaj? (avto s prikolico, kombi, avtodom...)

To je to zaenkrat.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Zakaj bodo morali moje vožnje po avtocestah subvencionirati ostali? Po novem bom na leto plačal toliko kot prej na mesec...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
kazen za švercanje
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Mene pa zanima predvsem tole:


Zadnji dan pred pričetkom vračanja dobroimetja na ABC tablico naložim 1000 EUR. Z bonusom vred se mi na kartico zapiše 1100 EUR. Koliko denarja bom dobil vrnjenega naslednji dan? Koliko denarja bom dobil vrnjenega, če bi tak postopek izvedel en teden prej in v vmesnem obdobju porabil 100 EUR za cestnine?
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Eno zelo pomebno vprašanje. Zakaj niso 1 tedenske vinjete. Ne bom kupoval letno vinjeto iz preprostga razloga, ker je to za moje potrebe metanje denarja stran.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
joj ste otrocji.
Tedenske ne bo zato ker je tako nizko nastavljena cena da bo vecina folka kupilo vinjeto in se ne bo vozakala po ostalih cestah.Ce bi bila cena tam okrog 200 evrov kot se je govorilo bi bilo obratno, bi pa se verjetno dalo kupit tudi vinjeto za manj casa.
Mislim da je kar v redu sistem ker vinjeta ni predragan in bi za ta denar koliko stane vinjeta naredili malo kilometrov po Ac.
Komur je se pa to prevec, pa se mu vedno ostane regionalka.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Eno zelo pomebno vprašanje. Zakaj niso 1 tedenske vinjete. Ne bom kupoval letno vinjeto iz preprostga razloga, ker je to za moje potrebe metanje denarja stran.

Če se boš peljala 1x ali 2x letno kam, se boš pa peljal po magistrali, itaq boš takrat na izletu in si lahko ogledaš pokrajino.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
joj ste otrocji.
Tedenske ne bo zato ker je tako nizko nastavljena cena da bo vecina folka kupilo vinjeto in se ne bo vozakala po ostalih cestah.Ce bi bila cena tam okrog 200 evrov kot se je govorilo bi bilo obratno, bi pa se verjetno dalo kupit tudi vinjeto za manj casa.
Mislim da je kar v redu sistem ker vinjeta ni predragan in bi za ta denar koliko stane vinjeta naredili malo kilometrov po Ac.
Komur je se pa to prevec, pa se mu vedno ostane regionalka.

Problem ni pri nas ampak pri turistih, ki bodo poleti preplavili naše ceste. OK, nekaj jih bo sigurno kupilo vinjeto, več kot polovica pa po moje ne. Rešitev bi se dala urediti v smislu elektronskega nakupa npr. mesečne vinjete (Madžarski sistem) za tuje državljane oz. za vozila s tujimi registracijami. Preden gredo na pot kupijo vinjeto, če tega ne storijo pa naj kupijo polletno na bencinski kot ostali.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
turisti bodo kupili vinjeto ker ko si v tujini se malo tezje znajdes po lokalnih cestah, se posebej nasih, tako da dvomim da se bodo vozili kje drugje kot po AC.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če zdaj znajo (MB do Gruškovja, kjer gre večina tranzitnih turistov), zakaj kasneje nebi znali? Nemci in Avstrijci bodo po moje kupili, kaj pa vsi Čehi, Slovaki, Poljaki...?

Če bodo zaradi vinjet šli na Hrvaško preko Madžarske pa bo to več kot odlično (mogoče je ravno v tem 'trik'?).
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Kako je z vinjeto in prikolicami?

varianta
1: osebni avto + prikolica ali lahki priklopnik, skupna NDM manjša kot 3.5 tone (to bo šlo z vinjeto)
2: osebni avto z NDM 3400 + tovorna prikolica z NDM recimo 1500 (tu sklepam, da ne bo šlo z vinjeto)
3: osebni avto z NDM 3400 + lahki priklopnik (skupna NDM je več kot 3.5 tone, ampak lahko voziš samo z B izpitom, kaj bo v tem primeru z vinjeto)


Postopek menjave vinjete zaradi poškodovane šipe?

Če sem prav slišal, bodo za prehod avtomobilov mimo cestninskih postaj uporabljene desne steze, kot sedaj abc.
Kako se bodo tovornjaki vključevali v promet, ko bo po desni priletela cela kolona ali mogoče dve koloni avtov s precej večjo hitrostjo od tovornjakov, ki so ravno dobro speljali od pobiralne hiške?
Že zdaj pri ABC je včasih nastajal kaos, ker tovornjak ni mogel takoj iz levega prehitevalnega na vozni pas, ki je bil poln hitrejših avtov, ki so prileteli čez abc.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
-Zakaj bodo morali tisti, ki se po AC vozijo manj, donirat tistim, ki se vozijo več? Tisti, ki uničijejeo in onesnažujejo bolj, bodo na nek način nagrajeni. Torej, zakaj lačna vrana sito pita?
-Zakaj vinjete niso prenoslijive tako kot ABC? Jaz imam tri avte, ampak se ne vozim z vsemi hkrati, jih le uporabljam v svoj namen, vinjete pa bom moral imet na vseh treh?
-Zakaj letna vinjeta velja le za tekoče/koledarsko leto in ne od dneva nakupa?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Dvomim, da bodo preplavili regionalne ceste.
Zadnjič sem nekje bral, da avstrijci jamrajo, da je 35 EUR preveč. Naj najprej pometejo pred svojim pragom.
10.gif


Letos sem moral v roku treh tednov dvakrat peljati čez Avstrijo (relacija Ljubljana-Munchen). Za to sem potreboval dve 10-dnevni vinjeti (2 x 7,70 EUR), dvakrat sem moral dodatno plačati tunelnino na turski avtocesti (2 x 9,50 EUR), poleg tega pa še karavanški tunel (2 x 6,50 EUR). Če tole poračunaš, pride skupaj 47,40 EUR, kar je bistveno več od naših 35 EUR, pa še velja samo 20 dni.

Če bi ti moral narediti tranzit skozi npr. Madžarsko malo dvomim, da bi se šel jajcat po regionalkah, da bi prišparal tistih par evrov.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@all:
Zakaj imajo Švicarji samo letne vinjete in se nihče ne pritožuje? Zakaj te na mejnem prehodu na CH meji takoj pošljejo kupit vinjeto in ti ne dajo možnosti da je ne bi kupil?


Otroci....
Cena je nastavljena za večino, ne pa za minorne subkulture...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Dvomim, da bodo preplavili regionalne ceste.
Zadnjič sem nekje bral, da avstrijci jamrajo, da je 35 EUR preveč. Naj najprej pometejo pred svojim pragom.
10.gif


Letos sem moral v roku treh tednov dvakrat peljati čez Avstrijo (relacija Ljubljana-Munchen). Za to sem potreboval dve 10-dnevni vinjeti (2 x 7,70 EUR), dvakrat sem moral dodatno plačati tunelnino na turski avtocesti (2 x 9,50 EUR), poleg tega pa še karavanški tunel (2 x 6,50 EUR). Če tole poračunaš, pride skupaj 47,40 EUR, kar je bistveno več od naših 35 EUR, pa še velja samo 20 dni.

Če bi ti moral narediti tranzit skozi npr. Madžarsko malo dvomim, da bi se šel jajcat po regionalkah, da bi prišparal tistih par evrov.





prav imas, Avstrijci imajo najdrazje ceste v Evropi, potem se pa delajo pametni.Mi smo za njih se vedno balkan in ocitno bi se mi morali njim castit vinjeto da bodo sploh kaj sem prisli.
bonk.gif
 

jjernej

Pripravnik
26. mar 2008
131
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
-Zakaj bodo morali tisti, ki se po AC vozijo manj, donirat tistim, ki se vozijo več? Tisti, ki uničijejeo in onesnažujejo bolj, bodo na nek način nagrajeni. Torej, zakaj lačna vrana sito pita?
-Zakaj vinjete niso prenoslijive tako kot ABC? Jaz imam tri avte, ampak se ne vozim z vsemi hkrati, jih le uporabljam v svoj namen, vinjete pa bom moral imet na vseh treh?
-Zakaj letna vinjeta velja le za tekoče/koledarsko leto in ne od dneva nakupa?

Zakaj se razburjaš, ti in tebi podobni? Saj te nihče ne sili, da voziš po avtocesti. Nihče te ne sili, da sploh voziš avto.
confused-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.673
1.588
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Če zdaj znajo (MB do Gruškovja, kjer gre večina tranzitnih turistov), zakaj kasneje nebi znali? Nemci in Avstrijci bodo po moje kupili, kaj pa vsi Čehi, Slovaki, Poljaki...?

Če bodo zaradi vinjet šli na Hrvaško preko Madžarske pa bo to več kot odlično (mogoče je ravno v tem 'trik'?).

Ma daj ne serji no. Ki se kdo že zdaj znajde na relaciji šentilj gruškovje? Noben! Mogoče da zna kdo prešpricat ac do pesnice, dalje pa je tema, ker se noben ne znajde. To sem že pisal v eni drugi temi o vinjetah, pa naj bo še enrkat.
V sezoni lahko opaziš na tej relaciji naslednjo sliko: Cesta od šentilja do gruškovja je nabita z stoječo kolono. Ker se vozim skoraj vsak dan tam, ti lahko povem da če greš po stranski cesti od gruškovja gor proti mb, ki je do ptuja dejansko VZPOREDNA z taglavno, tam ne boš srečal niti enega čeha, mađara, ukrajinca, tunguzijca, švaba,..., nobenega! Ker enostavno ne vejo kam tista cesta pelje, ker oznake ni niti ene! Pelje pa čez center ptuja in dalje na vurberk v mb. Še kod lokalec se tam težko znajdeš, da se turist tam znajde? Ni teorije! Srečal sem v celi sezoni na tej relaciji 2 švaba, ki sta očitno znala uporabljat navigacijo.
Obvozov se ne išče zaradi negotovosti, straha, predvsem pa 35€ v proračunu za dopust ni nič, še posebej če ti prišpara čas.
Ko greš ti v npr nemčijo, švico, pa moraš plačat tunel v alpah, boš na vsak način htel iskat obvoz, ali bo ti v intersu da čimprej prideš skozi in pač plačaš?