"Donosna" ponudba

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Vem, da se je pred leti (4-5let nazaj) hvalila ena firma (sedež so imeli nekje med Dolgim mostim in Brezovico), da vlaga v sklade BNP Paribas... Glede na to, da je Paribas svetovno znana družba, sem šel pogledati na predstavitev. Na koncu se je izkazalo, da je samo še ena Ponzi shema, ki proba pridobiti naivne vlagatelje (vedno se najdejo ovce za strižt) z imenom svetovne firme, brez privoljenja le-te.

Se spomnem da....
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Vem, da se je pred leti (4-5let nazaj) hvalila ena firma (sedež so imeli nekje med Dolgim mostim in Brezovico), da vlaga v sklade BNP Paribas... Glede na to, da je Paribas svetovno znana družba, sem šel pogledati na predstavitev. Na koncu se je izkazalo, da je samo še ena Ponzi shema, ki proba pridobiti naivne vlagatelje (vedno se najdejo ovce za strižt) z imenom svetovne firme, brez privoljenja le-te.

E&S?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Ja, pomoje da je to to... vsaj po lokaciji na zemljevidu sodeč
grin1.gif

1302557-e&s.jpg
 

Priponke

  • 1302557-e&s.jpg
    1302557-e&s.jpg
    152,8 KB · Ogledi: 371

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Zdaj naj bi KD imel spet neko ponudbo v sodelovanju z BNP Paribas... nekaj v smislu vlaganja v različne oblike energije &co (strateške surovine).

Odločiš se za višino mesečnega obroka po 50, 75 ali 100eur s tem, da moraš na začetku sam vložiti 1000, 1500 ali 2000eur (odvisno od višine mesečnega obroka za katerega se odločiš.)
Ko se ta vplačila zaključijo in se sklad "zapre" se začne kao trgovati z višino tvojega portfelj ki pa je visok 10.000, 15k ali 20k eur. Naj ne bi izgubil več kot 10% oziroma je garancija portfelja na 90%. Nekaj takega sem razumel, ko mi je bilo razloženo na hitro po telefonu.

Je komu to kaj znano, so to spet kakšne nategancije s strani KD tako, kot je bilo s tistimi fond policami vezanimi na življ. zavarovanja ko se ljudje danes tolčejo po glavi, da so to sploh sklenili?

Torej:
-mesečno vlagaš 50eur, na začetku je tvoja udeležba 1000eur, tvoj portfelj pa je na začetku visok 10.000eur,
-mesečno vlagaš 75eur, na začetku je tvoja udeležba 1500eur, tvoj portfelj pa je na začetku visok 15.000eur,
-mesečno vlagaš 100eur, na začetku je tvoja udeležba 2000eur, tvoj portfelj pa je na začetku visok 20.000eur.
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
BNP je ena večjih bank na področju energentov v EU (še Santander, Barclay's in še ena, pozabu kera), tko da zna bit kaj na tem. Večinoma te banke spremljajo velike handlerje z energenti (ne mislim na une z borze, temveč te, ki dejansko šibajo robo po morju) na način, da za njih zavarujejo plačila z akreditivi. Da obremenitev razpršijo, k temu privabijo svoje komitente, ki preko banke in z njo financirajo tako trgovino. Pogoji za handlerje so tako rigorozni, da je verjetnost kakšne kozlarije tako rekoč nična.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Ali kdo ki je to sklenil pred 12 leti danes še vedno vplačuje? Ker sem delal mal primerjavo teh obljubljenih visokih donosov raznih skladov izpred toliko let in danes je to vse fajn v minusu, ene police so tudi po -25%.

Takrat se spomnim da so tut mene poskušal s temi policami privabit in so obljubljal bajne donose, takrat je bil to KD Group, danes pa Generali.