Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
1. mislim da niso preverjali kartoteke prej, ampak šele kasneje. Klečanje na hrbtu je del postopka, včasih se pač zalomi (ni bilo prvič, pa ponavadi klečijo na nebelih)
2. Težava v ZDA je v tem, da ti včasih tvoje obnašanje ne bi pomagalo, seveda če ne bi bil bel. Ker včasih policaji nebelcev ne obravnavajo čisto po postopku
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
1. mislim da niso preverjali kartoteke prej, ampak šele kasneje. Klečanje na hrbtu je del postopka, včasih se pač zalomi (ni bilo prvič, pa ponavadi klečijo na nebelih)
2. Težava v ZDA je v tem, da ti včasih tvoje obnašanje ne bi pomagalo, seveda če ne bi bil bel. Ker včasih policaji nebelcev ne obravnavajo čisto po postopku
Ne zanima me kaj je bilo v ZDA in s Floydom. Sprašujem kako se vi obnašate med policijskim postopkom in kako bi se recimo naši policaji vedli do mene, če bi imel zanimivo kartoteko, ker so že zdaj zelo nadležni?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne zanima me kaj je bilo v ZDA in s Floydom. Sprašujem kako se vi obnašate med policijskim postopkom in kako bi se recimo naši policaji vedli do mene, če bi imel zanimivo kartoteko, ker so že zdaj zelo nadležni?

Od normalnega državljana se pričakuje, da sodeluje v postopku. Če ti kej ni všeč, se lahko potem pritožuješ v nedogled. No ja, ne čist v nedogled...
Če boš postopek oviral, ga bo policaj glih tako speljal, posledice bodo pa na tebi. Večini je to po mojem jasno, o tistih ki jim ni pa pol beremo v cajtengih.
Je pa vsaj precej drago, če nisi glih cigan. Mi je razlagal en znanec (na katerega nisem ravno ponosen), da ga je en pobeg stal par plač. Če bi počakal, bi bil pa ob sto al pa dvesto evrov. Jebatga, eni se celo življenje učijo pa nič ne naučijo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Matey

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ok naj mi kdo razloži zakaj se je potrebno pregovarjat s policajem? Zakaj tip noče iz avta? Zakaj uni drugi beži? Predvsem me zanima ali se vi tudi tako obnašate kadar vas ustavi policaj? Osebno so me že neštetokrat ustavili čisto brez veze, nisem vozil prehitro, nisem vozil čudno, nisem bil pijan, nisem naredil nobenega prekrška... pa sem moral ven iz avta pa pokazati vso obvezno opremo, povedati od kod grem in kam grem, večkrat tudi odpreti predale v notranjosti avtomobila, da so pogledali, če imam spravljenega kaj sumljivega, pregledali prtljažnik.... nikoli nič našli in vedno so mi še alko test porinili in nikoli napihal. Čeprav mi gre to vedno zelo na živce in mi je totalno neprimerno nadlegovanje vseeno sodelujem, da imam čimprej mir. Kaj bi se zgodilo, če bi so obnašal, kot nekateri na posnetkih iz ZDA? Aja pa kako bi šele bil obravnavan, če bi policaju ob preverjanju mojih podatkov vrglo ven kartoteko, kot jo je imel recimo Floyd?

Ne vem, meni še nikoli ni bilo treba kazati predalov in prtljažnika. In jim tudi nebi. Ne rabi vsaka seljačina meni po avtu brskat brez razloga.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Ne vem, meni še nikoli ni bilo treba kazati predalov in prtljažnika. In jim tudi nebi. Ne rabi vsaka seljačina meni po avtu brskat brez razloga.

Če bi ti policist iz X razloga (dovolj je sum na nekaj) to odredil, bi mu to moral še kako pokazati. V nasprotnem primeru pa bi sledil še veliko slabši in veliko bolj časovno zamuden scenarij. Pa na koncu bi policaj(i) seveda videl(i) vse kar ga(/jih) zanima.
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.954
113
Od normalnega državljana se pričakuje, da sodeluje v postopku. Če ti kej ni všeč, se lahko potem pritožuješ v nedogled. No ja, ne čist v nedogled...
Če boš postopek oviral, ga bo policaj glih tako speljal, posledice bodo pa na tebi. Večini je to po mojem jasno, o tistih ki jim ni pa pol beremo v cajtengih.
Je pa vsaj precej drago, če nisi glih cigan. Mi je razlagal en znanec (na katerega nisem ravno ponosen), da ga je en pobeg stal par plač. Če bi počakal, bi bil pa ob sto al pa dvesto evrov. Jebatga, eni se celo življenje učijo pa nič ne naučijo...
Imel je prav, pobeg stane...no 20 let nazaj ni bilo par plac, ampak menda 18 pik ?, bila pa je nocitev v mb, z zajtrkom.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Imel je prav, pobeg stane...no 20 let nazaj ni bilo par plac, ampak menda 18 pik ?, bila pa je nocitev v mb, z zajtrkom.

Ne vem kako je blo s pikami. Ta znanec si je takrat omislil nek mal hujši stroj in mislil kako bo ušel... Je baje policaja vprašal, kako mu je ratalo, da ga je ujel in policaj mu je mrtvo hladno odvrnil: Ker ne znaš vozit. :valjamse: Se mi zdi da ga je to vsaj tolk speklo kot položnica...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če bi ti policist iz X razloga (dovolj je sum na nekaj) to odredil, bi mu to moral še kako pokazati. V nasprotnem primeru pa bi sledil še veliko slabši in veliko bolj časovno zamuden scenarij. Pa na koncu bi policaj(i) seveda videl(i) vse kar ga(/jih) zanima.

Ne vem če gre to tako enostavno čez. Tudi v hišo ne more kar tako. Lahko zahteva, da mu pokažem obvezno opremo, ampak če jo imam na zadnjem sedežu ne rabim prtljažnika odpirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Pred mnogo leti naj bi to šlo tako čez. Nisem preveril oz. nimam infa iz prve roke :D Mogoče bi lahko Apollo8 kaj povedal o tem?
Glede obvezne opreme na zadnjih sedežih in neodpiranje prtljažnika naj bi šlo čez amšpak zdaj je catch v tem, da recimo policaj nekaj sumi in te prosi, da mu pokažeš oz. zložiš ven vse kar imaš v predalu pred sovoznikom recimo ter kakšno je nadaljevanje, da mu rečeš "ne bom".
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ne vem če gre to tako enostavno čez. Tudi v hišo ne more kar tako. Lahko zahteva, da mu pokažem obvezno opremo, ampak če jo imam na zadnjem sedežu ne rabim prtljažnika odpirat.
To je res ampak v praksi je tako, če prtljažnika ali predala v armaturi ne želiš odpreti, ker on nekaj sumi, lahko policaj zahteva nalog in ga bo verjetno tudi dobil... ne vem dejansko kako gre naprej, nisem probal in tudi ne nameravam, v glavnem bi se pa vse skupaj zavleklo po nepotrebnem, morda tudi zakompliciralo, kot se to dogaja na mnogih posnetkih iz ZDA. Jaz nimam kaj skrivat in vse lepo pokažem in sodelujem pri postopku. Ne razumem pavijanov, ki se s policaji pregovarjajo in ne želijo stopit iz avtomobila ali pa jih celo napadejo... potem pa jok in stok, ko jih dobijo po nosu ali pa kar svinec med rebra. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
To je res ampak v praksi je tako, če prtljažnika ali predala v armaturi ne želiš odpreti, ker on nekaj sumi, lahko policaj zahteva nalog in ga bo verjetno tudi dobil... ne vem dejansko kako gre naprej, nisem probal in tudi ne nameravam, v glavnem bi se pa vse skupaj zavleklo po nepotrebnem, morda tudi zakompliciralo, kot se to dogaja na mnogih posnetkih iz ZDA. Jaz nimam kaj skrivat in vse lepo pokažem in sodelujem pri postopku. Ne razumem pavijanov, ki se s policaji pregovarjajo in ne želijo stopit iz avtomobila ali pa jih celo napadejo... potem pa jok in stok, ko jih dobijo po nosu ali pa kar svinec med rebra. :bonk:

Svinec med rebra se naj v CIVILIZIRANEM svetu ljudem, ki ne ubogajo, ne bi pošiljalo. Ali pač?

Sicer pa Američani niso kaj prida civilizirani (deluje še vedno sistem divjiega zahoda, rasizem in ostalo), kar jih bo stalo, preden se bodo civilizirali, še na tisoče njohovih življenj in, upam vsaj, državljanske vojne.

Ker če je razpadla Jugoslavija, pa naj razpadejo še ZDA. Sicer iz drugačnih vzrokov, pa vendar...

Potem namreč Američani ne bodo več v svetu prvi (tako, kot mislijo, da so), temveč bodo mogoče med 5 in 10. In tega bomo nekateri iskreno veseli.

Vzvišene, naduvane osebke, pa tudi države, je namreč treba spustiti z višin, na katerih se nahajajo, ali misilijo, da se nahajajo...

Iztreznitev, uvid vase, lahko nekomu v njegovem razvoju samo koristita. Škodita zagotovo ne.
Vprašajte psihologe, če mi ne verjamete.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
To je res ampak v praksi je tako, če prtljažnika ali predala v armaturi ne želiš odpreti, ker on nekaj sumi, lahko policaj zahteva nalog in ga bo verjetno tudi dobil... ne vem dejansko kako gre naprej, nisem probal in tudi ne nameravam, v glavnem bi se pa vse skupaj zavleklo po nepotrebnem, morda tudi zakompliciralo, kot se to dogaja na mnogih posnetkih iz ZDA. Jaz nimam kaj skrivat in vse lepo pokažem in sodelujem pri postopku. Ne razumem pavijanov, ki se s policaji pregovarjajo in ne želijo stopit iz avtomobila ali pa jih celo napadejo... potem pa jok in stok, ko jih dobijo po nosu ali pa kar svinec med rebra. :bonk:

Če se tebi zdi svinec med rebra primerna kazen za pretep potem si direktno za ameriško policijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Čaki čaki, kje je pa sixpower napisal, da se mu zdi svinec med rebra primerna kazen za pretep?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Čaki čaki, kje je pa sixpower napisal, da se mu zdi svinec med rebra primerna kazen za pretep?
To tudi mene zanima.
Noben pa še ni povedal kako se naši policaji obnašajo, če ne sodeluješ v postopku, se norčuješ, izivaš in celo napadeš. Je kdo med nami, ki to počne kadar ga ustavi policija?
Edino spomnim se enega primera, mislim da iz Celja, ko je Policaj ustrelil bežečega kateri je proti policaju z nekim predmetom "nameril". Izkazalo se je, da je imal mobitel. Tip je bil kriminalec in preprodajalec droge. Po mojih merilih, nobene škode, policaj heroj.
 
Nazadnje urejeno:

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
To tudi mene zanima.
Noben pa še ni povedal kako se naši policaji obnašajo, če ne sodeluješ v postopku, se norčuješ, izivaš in celo napadeš. Je kdo med nami, ki to počne kadar ga ustavi policija?
Edino spomnim se enega primera, mislim da iz Celja, ko je Policaj ustrelil bežečega kateri je proti policaju z nekim predmetom "nameril". Izkazalo se je, da je imal mobitel. Tip je bil kriminalec in preprodajalec droge. Po mojih merilih, nobene škode, policaj heroj.

Kolikor se spomnim so ga vsaj deset let vlačil po sodiščih in mu najverjetneje uničl življenje.
Nauk: pri nas policaji ne smejo streljat na kriminalce. Oziroma glih tolk kot vsak, samo v skrajni sili.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
To tudi mene zanima.
Noben pa še ni povedal kako se naši policaji obnašajo, če ne sodeluješ v postopku, se norčuješ, izivaš in celo napadeš. Je kdo med nami, ki to počne kadar ga ustavi policija?
Edino spomnim se enega primera, mislim da iz Celja, ko je Policaj ustrelil bežečega kateri je proti policaju z nekim predmetom "nameril". Izkazalo se je, da je imal mobitel. Tip je bil kriminalec in preprodajalec droge. Po mojih merilih, nobene škode, policaj heroj.
za začetek je žaljenje uradne osebe.
zadnjič je eden prav ponosno povedal kaj je rekel policaju... pač namesto 100 evrov ga je stalo 1000 ampak ponosen je pa bil ponosen. (ustavili so ga ker je nekaj reči kršil)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.240
113
Pred mnogo leti naj bi to šlo tako čez. Nisem preveril oz. nimam infa iz prve roke :D Mogoče bi lahko Apollo8 kaj povedal o tem?
Glede obvezne opreme na zadnjih sedežih in neodpiranje prtljažnika naj bi šlo čez amšpak zdaj je catch v tem, da recimo policaj nekaj sumi in te prosi, da mu pokažeš oz. zložiš ven vse kar imaš v predalu pred sovoznikom recimo ter kakšno je nadaljevanje, da mu rečeš "ne bom".
Ne spremljam teme, ker si me oznacil sem pogledal tko da mogoce bom mimo konteksta...

par let nazaj sem podrobno opisal katera pooblastila in na podlagi katerih zakonov se kaj lahko gleda... mislim da v eni od tem v avtomobilizmu...

vmes ste/so modi dopustili tok bebcev na tem forumu oz tok nekaznovanih spam/zaljivih sporocil da nisem pri volji to pocet se enkrat. Pa se zaspan sem.
Na kratko: ce te ustavi policija, ti sedis za volanom in so te ustavili med voznjo.... dober dan, obvezno opremo...pokazes ker mas spredaj. Dejte odpret prtljaznik. Ne bom. Ce ne sedis ravno v avtu identicnem tistemu s katerim so oropali banko pol ure nazaj, ni podlage da bi te kdo prisilil v odpiranje. Seveda je policist lahko kreativen itd ampak na kratko cist po crki zakona te ne more prisilit
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ce ne sedis ravno v avtu identicnem tistemu s katerim so oropali banko pol ure nazaj, ni podlage da bi te kdo prisilil v odpiranje. Seveda je policist lahko kreativen itd ampak na kratko cist po crki zakona te ne more prisilit

Kaj se bo zgodilo, če zavrnem odpreti prtljažnik ali predal v armaturi? Ali če nočem odpreti kakšnega kovčka, torbe, škatle... in pokazazi vsebino?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.240
113
Mazoretke bodo prisle.

a sem tok nejasno napisal?

predal je drugo ker mas na dosegu rok in je lahko predmet varnostnega pregleda (tudi prtljaznik ce bi stal ob avtu in te ne bi ustavili mes voznjo)

Z zelo veliko kreativnosti lahko varnostni pregled obsega cel avto, samo ce ne zelis odpret je skoraj nicna moznost v to da bi samo na podlagi tega preiskovalni sodnik izdal odredbo za hisno preiskavo
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: shift in Matey