Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Pa dajmo še en "normalen" vir - ter pravi razlog zakaj USA gredo nekam v brezdno:
A pri nas pa misliš, da je zastonj?

Cena intenzivne sobe pri nas na dan sem enkrat nekje prebral je cca 1200€.

61 dni x 1200€ = 73.000€
+ osebje, potrošni material, dodatne storitve (dializa, negovalka)
pa hitro prideš na 100.000€

Sicer je še vedno faktor 10 do ameriških cen, je pa daleč od poceni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
A je tudi pri nas kak pacient v kritičnem stanju zaradi COVIDa dobil potem domov račun v plačilo? :sprasujemse:

Model v ZDA sicer ne bo potreboval plačati celega zneska, ker je bil oz. je zavarovan ampak kaj pa če si brez takšnega zavarovanja?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Saj tudi v tistem članku na koncu piše, da bo večino zavarovalnica plačala.

In ja, pri nas tudi dobiš na koncu informativni račun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Saj tudi v tistem članku na koncu piše, da bo večino zavarovalnica plačala.

In ja, pri nas tudi dobiš na koncu informativni račun.

Pa sej v tem je catch, da ga dobiš zgolj v vednost. Tam ga pa dobiš za plačat v kolikor nimaš zavarovanja, katerega nimajo vsi za razliko od situacije pri nas. Pa še če imaš zavarovanje so v igri omejitve (zavarovalne vsote & pogoji) in lahko nanese da moraš odkartati konkreten znesek v kolikor imaš bolj nizko rangirano zavarovanje. Zato pa pravijo, da imajo v ZDA konkreten problem z zdravstvom, ki je daleč od evropskih meril.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
:oops1:

"Michael Alan Truelock, 50, of Honey Grove, faces up to 20 years in prison on a felony charge of aggravated assault with a deadly weapon in the July 2019 encounter in Fannin County, where he’s due back in court next month."
https://nypost.com/2020/06/16/enraged-texan-shoots-at-man-who-entered-his-driveway-video/


Tole je bilo pa prekleto blizu....
aax5a7p6_700wp_0.webp
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
A je tudi pri nas kak pacient v kritičnem stanju zaradi COVIDa dobil potem domov račun v plačilo? :sprasujemse:

Model v ZDA sicer ne bo potreboval plačati celega zneska, ker je bil oz. je zavarovan ampak kaj pa če si brez takšnega zavarovanja?

Pa zaradi tega ker je covid lahko da tako ali tako nebi kaj dobil za plačat.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Pa sej v tem je catch, da ga dobiš zgolj v vednost. Tam ga pa dobiš za plačat v kolikor nimaš zavarovanja, katerega nimajo vsi za razliko od situacije pri nas.
Tudi pri nas plačaš 10 (ali 11) % zneska računa, če nimaš dodatnega zavarovanja.
Pa tudi pri nas nimajo vsi zavarovanja. Zakaj potem hodijo v ProBono ambulante? Je pa res, da je takšnih veliko manj kot v ZDA.
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.947
113
Ne vem kako je blo s pikami. Ta znanec si je takrat omislil nek mal hujši stroj in mislil kako bo ušel... Je baje policaja vprašal, kako mu je ratalo, da ga je ujel in policaj mu je mrtvo hladno odvrnil: Ker ne znaš vozit. :valjamse: Se mi zdi da ga je to vsaj tolk speklo kot položnica...
Od kod si ti doma?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
Ravno zato je meni nerazumljivo kompliciranje v stilu "ne pokažem pa itak nimaš pravice pogledat, če ti ne pokažem". Ali pa nesodelovanje (torej izzivanje problemov) v stilu "ne bom izstopil iz avta, saj sem storil zgolj manjši prekršek minimalno prehitre vožnje".
Ja sam je treba locit to da ti rece da stopi iz avta in to da hoce da mu prtljaznik pokazes.

med policijskim postopkom ti je omejeno gibanje. To vkljucuje tudi pozivanje da stopi iz vozila, da npr stopi z njim do njegovega avta....nenazadnje zaradi ne mores sredi postopka kar odkorakat.

pregledovanje vozil je pa pc pregledovanje vozil. Point je da ce ne gre za pregledovanje iz cistega dolgcasa ti bo znal tudi utemeljit zakaj zeli videt prtljaznik. In fora “pokazte mi obvezno opremo” je velikokrat v tem da gre clovek iz avta in vidis kako hodi in ocenis a je za pihat al ne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
pregledovanje vozil je pa pc pregledovanje vozil. Point je da ce ne gre za pregledovanje iz cistega dolgcasa ti bo znal tudi utemeljit zakaj zeli videt prtljaznik. In fora “pokazte mi obvezno opremo” je velikokrat v tem da gre clovek iz avta in vidis kako hodi in ocenis a je za pihat al ne.

Velikokrat, se strinjam. Ne pa vedno oz. lahko ti to tudi reče zgolj zato, da dejansko na lahek način vidi na hitro kaj imaš zadaj v kufru. V kolikor je pa zainteresiran še za vpogled v kakšne bolj skrite/zaprte dele avtomobila pa ti lepo reče "odpri to, pokaži ono" (ker on sam direktno tega seveda ne sme) in seveda lahko rečeš, da ne boš ampak potem te baje lahko "zaradi suma na XY" pridržijo skupaj z vozilom do prihoda kriminalistov in/ali pa do pridobitve ekspresne odredbe s strani sodnika.
To zadnje (žal) govorim iz večkratne prakse, ker sem ga svoje čase kar "dobro sral" in v kolikor to ne drži so me pa policaji "nategnili na suho" :D V enem primeru sem lepo sodeloval, v drugem so dejansko uleteli kriminalisti, joj kere scene so bile to:aplauz:
Aja pa ne glede na "žnj" takšnih in druganih srečanj s policijo nisem nikoli imel konflikta na nivoju, da bi se vključilo fizično silo ali prisilna sredstva. Torej se da mimo tega :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Za tiste, ki menijo, da bi v ZDA morali spremeniti orožno zakonodajo, da ljudje nebi bili oboroženio - očitno orožje pri civilistu doma dejansko zna priti prav :D

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Res se pobijajo v šolah in drugod, močno pa dvomim da večkrat, kot je orožje uporabljeno "pozitivno. In enako bi se lahko pobijali oz. streljali tako ali drugače v kolikor bi se legalni nakupi premaknili v ilegalne. Če bi zakonsko sploh speljali zadeve do tega.