Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Bom še nekaj, očitno neumnega vprašal. Zakaj policaj sploh želi videti prtljažnik, če ve, da nima pravice? Zakaj sveti s svetilko in gleda v notranjost? Zakaj ga zanima kaj vozim v zabojih ali kovčkih...če nima pravice vpogleda? In še najbolj pomembno, kaj pravzaprav iščejo? Aja, pa brezskrbi, noben moj avto ne more biti podoben ali celo identičen kakšnemu s katerim bi lahko bil pred kratkim opravljen kakšen rop ali kaj drugega kaznivega.

Ne razumem tole s predalom, kakšen varnostni pregled?

Hvala za jasne odgovore. Nisem najbolj pameten pa ne razumem teh policijskih igric.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Bom še nekaj, očitno neumnega vprašal. Zakaj policaj sploh želi videti prtljažnik, če ve, da nima pravice? Zakaj sveti s svetilko in gleda v notranjost? Zakaj ga zanima kaj vozim v zabojih ali kovčkih...če nima pravice vpogleda? In še najbolj pomembno, kaj pravzaprav iščejo? Aja, pa brezskrbi, noben moj avto ne more biti podoben ali celo identičen kakšnemu s katerim bi lahko bil pred kratkim opravljen kakšen rop ali kaj drugega kaznivega.

Ne razumem tole s predalom, kakšen varnostni pregled?

Hvala za jasne odgovore. Nisem najbolj pameten pa ne razumem teh policijskih igric.

Glede na vprašanja ki jih zastavljaš bi imel v predalu brez problema ne prijavljeno pištolo ali pa pol kile trave.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Ne vem če gre to tako enostavno čez. Tudi v hišo ne more kar tako. Lahko zahteva, da mu pokažem obvezno opremo, ampak če jo imam na zadnjem sedežu ne rabim prtljažnika odpirat.
Enim nebo nikoli nič jasno, in vedno se bo našel izgovor za nekaj, končalo pa z grožnjami s Čeferinom.
Če hoče videt prtljažni prostor ga ima pravico. Ne bo brskal, le pogledal bo. Če je na patrulji zaradi suma na raznorazne dogodke boš prtljažnik odprl. Pika.
Če boš v njem imel zloženega boga in pol, boš lepo zložil ven, spet, da bo lahko pogledal kaj je not.
A na meji si tudi pameten, da neboš prtljažnika odpiral?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Bom še nekaj, očitno neumnega vprašal. Zakaj policaj sploh želi videti prtljažnik, če ve, da nima pravice? Zakaj sveti s svetilko in gleda v notranjost? Zakaj ga zanima kaj vozim v zabojih ali kovčkih...če nima pravice vpogleda? In še najbolj pomembno, kaj pravzaprav iščejo? Aja, pa brezskrbi, noben moj avto ne more biti podoben ali celo identičen kakšnemu s katerim bi lahko bil pred kratkim opravljen kakšen rop ali kaj drugega kaznivega.

Ne razumem tole s predalom, kakšen varnostni pregled?

Hvala za jasne odgovore. Nisem najbolj pameten pa ne razumem teh policijskih igric.

Daj no... a je to bil sarkazem, ali se res neumnega delaš.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Enim nebo nikoli nič jasno, in vedno se bo našel izgovor za nekaj, končalo pa z grožnjami s Čeferinom.
Če hoče videt prtljažni prostor ga ima pravico. Ne bo brskal, le pogledal bo. Če je na patrulji zaradi suma na raznorazne dogodke boš prtljažnik odprl. Pika.
Če boš v njem imel zloženega boga in pol, boš lepo zložil ven, spet, da bo lahko pogledal kaj je not.
A na meji si tudi pameten, da neboš prtljažnika odpiral?
Na meji se pregled vozila opravi na podlagi ZNDM-2. Kar se tice pregleda vozila ima policist ob mejni kontroli dalec najvec pooblastil napram postopkom v notranjosti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Enim nebo nikoli nič jasno, in vedno se bo našel izgovor za nekaj, končalo pa z grožnjami s Čeferinom.
Če hoče videt prtljažni prostor ga ima pravico. Ne bo brskal, le pogledal bo. Če je na patrulji zaradi suma na raznorazne dogodke boš prtljažnik odprl. Pika.
Če boš v njem imel zloženega boga in pol, boš lepo zložil ven, spet, da bo lahko pogledal kaj je not.
A na meji si tudi pameten, da neboš prtljažnika odpiral?

Pa nočno omarico boš tudi direkt mu šel odpret? Loči mejo ali pa radar. Kaj mi ma po avtu za brskat, če me je ustavil ker sem vozil prehitro.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Bože mili... A veš, da je tudi Tosič z mio koke v gepeku bil enako pameten... ne moreš verjet, a?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Ma daj sami čeferini... Še gobarje preverjajo če imajo preveč gob v prtlažniku, vi boste pa pametni.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Zakaj ker ponavadi komplicirajo tisti ki imajo kaj za skrivat, če bi meni rekel pač naj gleda če se mu da, itak nima kaj videt.

Bom sem še enkrat prilepil moj post, ki sem ga napisal dve strani nazaj:

Ok naj mi kdo razloži zakaj se je potrebno pregovarjat s policajem? Zakaj tip noče iz avta? Zakaj uni drugi beži? Predvsem me zanima ali se vi tudi tako obnašate kadar vas ustavi policaj? Osebno so me že neštetokrat ustavili čisto brez veze, nisem vozil prehitro, nisem vozil čudno, nisem bil pijan, nisem naredil nobenega prekrška... pa sem moral ven iz avta pa pokazati vso obvezno opremo, povedati od kod grem in kam grem, večkrat tudi odpreti predale v notranjosti avtomobila, da so pogledali, če imam spravljenega kaj sumljivega, pregledali prtljažnik.... nikoli nič našli in vedno so mi še alko test porinili in nikoli napihal. Čeprav mi gre to vedno zelo na živce in mi je totalno neprimerno nadlegovanje vseeno sodelujem, da imam čimprej mir. Kaj bi se zgodilo, če bi so obnašal, kot nekateri na posnetkih iz ZDA? Aja pa kako bi šele bil obravnavan, če bi policaju ob preverjanju mojih podatkov vrglo ven kartoteko, kot jo je imel recimo Floyd?

Tudi omenil sem, da nimam kaj skrivat in vedno sodelujem...potem pa je bilo rečeno, da policaj itak nima pravice zahtevati, da mu vse to kažem. Evo, zato moja čudna vprašanja v nadaljevanju. JJe zdaj jasno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Apollo8

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Bom sem še enkrat prilepil moj post, ki sem ga napisal dve strani nazaj:

Ok naj mi kdo razloži zakaj se je potrebno pregovarjat s policajem? Zakaj tip noče iz avta? Zakaj uni drugi beži? Predvsem me zanima ali se vi tudi tako obnašate kadar vas ustavi policaj? Osebno so me že neštetokrat ustavili čisto brez veze, nisem vozil prehitro, nisem vozil čudno, nisem bil pijan, nisem naredil nobenega prekrška... pa sem moral ven iz avta pa pokazati vso obvezno opremo, povedati od kod grem in kam grem, večkrat tudi odpreti predale v notranjosti avtomobila, da so pogledali, če imam spravljenega kaj sumljivega, pregledali prtljažnik.... nikoli nič našli in vedno so mi še alko test porinili in nikoli napihal. Čeprav mi gre to vedno zelo na živce in mi je totalno neprimerno nadlegovanje vseeno sodelujem, da imam čimprej mir. Kaj bi se zgodilo, če bi so obnašal, kot nekateri na posnetkih iz ZDA? Aja pa kako bi šele bil obravnavan, če bi policaju ob preverjanju mojih podatkov vrglo ven kartoteko, kot jo je imel recimo Floyd?

Tudi omenil sem, da nimam kaj skrivat in vedno sodelujem...potem pa je bilo rečeno, da policaj itak nima pravice zahtevati, da mu vse to kažem. Evo, zato moja čudna vprašanja v nadaljevanju. JJe zdaj jasno?

Jasno saj na tega ti nisem odgovarjal. Očitno jim že tako sumljiv zgledaš. :evil:

Jaz s policcaji teh težav nimam imam pa vedno tak problem na letališčih. tud če sem v poslovni obleki s kovčkom pa menoj en s turbanom in spredaj đanki ki smrdi po travi čez pol letališča jim nekako uspe da vedno mene pošljejo na dodatni pregled. Sem se sedaj tako navadil da na vrhu kovčka vedno nastavim uporabljene gate in smdeče nogavice. Pa naj šlata če mu/ji paše.:evil:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Zakaj ker ponavadi komplicirajo tisti ki imajo kaj za skrivat, če bi meni rekel pač naj gleda če se mu da, itak nima kaj videt.

Ravno zato je meni nerazumljivo kompliciranje v stilu "ne pokažem pa itak nimaš pravice pogledat, če ti ne pokažem". Ali pa nesodelovanje (torej izzivanje problemov) v stilu "ne bom izstopil iz avta, saj sem storil zgolj manjši prekršek minimalno prehitre vožnje".