Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Ampak...če nek starostnik v že kritičnem stanju zaradi xy bolezni, umre 5 dni po okužbi s korono, bodo to šteli pod kovid smrti.

Zdaj pa nagradnjo vprašanje.

Če bi isti starostnik, bil cepljen, in umrl 5 dni po cepljenju, bi to šteli pod smrt zaradi cepiva? Ali bi celo rekli kakšen uspeh, ker ni umrl zaradi korone, ker se je cepil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Si si sploh pogledal video, vsaj prvih par minut, ko takole posplošuješ?
Izrael ima 9mio prebivalcev, to je 4.5x vec kot Slovenija. V videu je navedeno, da je v Izraelu stotine, tisoce podobnih primerov, ko so ljudje po cepljenu s pfizerjem, dozivelo nek hujsi stranski efekt kot posledico cepljenja z njim. Ce to prenesemo v SLO, bi torej morali slisati za vsaj kaksnih 50 podobih primerov. Pa jih? Jaz jih nisem videl nikjer in slisal tudi ne, tudi ne poznam nobenega z bilo kaksnim zapletom pri cepljenju. Pozna torej kdo koga, ki ima hujse zaplete po cepljenju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ampak...če nek starostnik v že kritičnem stanju zaradi xy bolezni, umre 5 dni po okužbi s korono, bodo to šteli pod kovid smrti.

Zdaj pa nagradnjo vprašanje.

Če bi isti starostnik, bil cepljen, in umrl 5 dni po cepljenju, bi to šteli pod smrt zaradi cepiva? Ali bi celo rekli kakšen uspeh, ker ni umrl zaradi korone, ker se je cepil?

Zvenis cinicno, zato na taksno vprasanje ne bos dobil odgovora, zagotovo ne taksno, kot tebi ustreza, drugacnega pa ne sprejemas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Si si sploh pogledal video, vsaj prvih par minut, ko takole posplošuješ?
Ne gledamo videov.

Bom pa prilepil en tekst, ki je star že eno leto in ki (vnaprej) govori o problemu zdravstvenih problemov na veliki populaciji:

Bob Wachter of UCSF had a very good thread on Twitter about vaccine rollouts the other day, and one of the good points he made was this one. We’re talking about treating very, very large populations, which means that you’re going to see the usual run of mortality and morbidity that you see across large samples. Specifically, if you take 10 million people and just wave your hand back and forth over their upper arms, in the next two months you would expect to see about 4,000 heart attacks. About 4,000 strokes. Over 9,000 new diagnoses of cancer. And about 14,000 of that ten million will die, out of usual all-causes mortality. No one would notice. That’s now many people die and get sick anyway.

But if you took those ten million people and gave them a new vaccine instead, there’s a real danger that those heart attacks, cancer diagnoses, and deaths will be attributed to the vaccine. I mean, if you reach a large enough population, you are literally going to have cases where someone gets the vaccine and drops dead the next day (just as they would have if they *didn’t* get the vaccine). It could prove difficult to convince that person’s friends and relatives of that lack of connection, though. Post hoc ergo propter hoc is one of the most powerful fallacies of human logic, and we’re not going to get rid of it any time soon. Especially when it comes to vaccines. The best we can do, I think, is to try to get the word out in advance. Let people know that such things are going to happen, because people get sick and die constantly in this world. The key will be whether they are getting sick or dying at a noticeably higher rate once they have been vaccinated.

No such safety signals have appeared for the first vaccines to roll out (Moderna and Pfizer/BioNTech). In fact, we should be seeing the exact opposite effects on mortality and morbidity as more and more people get vaccinated. The excess-death figures so far in the coronavirus pandemic have been appalling (well over 300,000 in the US), and I certainly think mass vaccination is the most powerful method we have to knock that back down to normal.

That’s going to be harder to do, though, if we get screaming headlines about people falling over due to heart attacks after getting their vaccine shots. Be braced.

Isti problem lahko sicer izpostaviš tudi za COVID. A ne bi pozitiven za COVID-om itak umrl (posebej, ko vključiš demografijo hospitaliziranih). Zaradi tega so takoj, ko so bili podatki na voljo začeli preračunavat presežne smrti. Iz teh številk, se je videlo da to ni normalno in da odstopa od vseh "grip".

Je pa tudi še en nivo, če en zdravnik gleda kakšni in koliko pacientov prihaja k njemu. Sicer pokriva ozko geografsko področje, tako da na tem nivoju ni tako reprezentativen, ima pa vpogled v daljše časovno področje, ki pa je reprezentativno. In če nekaj izgleda, da je isto kot tista hudi gripa leta 19XX, pa se potem namesto da bi se umirilo, samo še stopnjuje, tudi prideš do zaključka, da se pogovarjamo o nečem drugem. In svsi slovenski zdravniki ti bodo to povedali.

Ne pozabit, kako se je sploh začelo. Na kitajskem so imeli neke čudne "gripe", ki so jih pripisovali gripi in nerodni kombinaciji s dotičnim pacientom, potem pa je zelo hitro postalo jasno, da se pogovarjamo o čisto drugi stvari.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mcn

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
En razlog zakaj se ne cepit
 

Priponke

  • newFile-3.jpg
    newFile-3.jpg
    136,6 KB · Ogledi: 100
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in javr

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Zvenis cinicno, zato na taksno vprasanje ne bos dobil odgovora, zagotovo ne taksno, kot tebi ustreza, drugacnega pa ne sprejemas.
No, vprašanje je na mestu, se ti ne zdi?

Pač potrebno si je priznati, da se vse odvija v smeri čimvečjega promoviranja kako nevaren je kovid (zato se je v preteklosti štelo tudi pod kovid smrt, če je nekoga okuženega povozil avto) in pa kako varna ter potrebna so cepiva (zato je odgovor na moje vprašanje Ne in pa zato se tudi ne testira cepljenih)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
No, vprašanje je na mestu, se ti ne zdi?

Pač potrebno si je priznati, da se vse odvija v smeri čimvečjega promoviranja kako nevaren je kovid (zato se je v preteklosti štelo tudi pod kovid smrt, če je nekoga okuženega povozil avto) in pa kako varna ter potrebna so cepiva (zato je odgovor na moje vprašanje Ne in pa zato se tudi ne testira cepljenih)
daj raje nehaj. jaz ne poznam nikogar. morda ti?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Si si sploh pogledal video, vsaj prvih par minut, ko takole posplošuješ?

Andy, sicer nisem zaganjal tega videa ampak si preveril kdo je avtor tega videa? Si preveril ali držijo trditve/številke v tem video? Kje in pri kom si jih preveril? A si preveril kakšno stališče imajo avtorji videa do cepljenja in covida nasploh in še ostalih 200 stvari če si preveril? Razumeš kaj ti hočem povedat? Takšnih in kontra videjev imaš milijon. Pa se sprašujen za katerim izmed vseh teh (cepilskih in anticeplskih) so kredibilne in realne informacije, za katerimi pa so zadaj določeni interesi in določena fiksna prepričanja itd...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
No, vprašanje je na mestu, se ti ne zdi?

Pač potrebno si je priznati, da se vse odvija v smeri čimvečjega promoviranja kako nevaren je kovid (zato se je v preteklosti štelo tudi pod kovid smrt, če je nekoga okuženega povozil avto) in pa kako varna ter potrebna so cepiva (zato je odgovor na moje vprašanje Ne in pa zato se tudi ne testira cepljenih)
Je na mestu, ampak dej tudi na to zadevo gledat kriticno in se vprasaj, kaj pa ce vseeno nimas prav. Kot prvo, kaj lahko ponudis v tvoj zagovor te teze. Kot drugo, distanciraj se od vsakrsnih vplivov in drugih zunanjih dejavnikov. Kot tretje pa, poznas res koga taksnega, ki pade v ta tvoj zapis? Jaz ga namrec ne. Tudi jaz nisem cisto za cepljenje, tudi jaz bi raje videl, da ni obvezno, pac pa kot gripa le neobvezno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Res je ja, ampak vso to početje pri meni meče temno luč na dogajanje in posledično tudi nezaupanje v "stroko".

Verjamem pa, da je marsikje doseglo želen učinek in so se zato ljudje marsikje cepili v večji meri, kot če ne bi bilo take jake propagande.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Razumljivo, ampak sedaj smo pocasi ze v obdobju, ko bi morali tudi posamezniki ze pocasi morali vedet, da ni vse zarota in da ne zivimo vec v srednjem veku, ko so zdravila kuhali doma iz ostankov iz crevesa krav in piscancev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Ja, ampak zaradi zafukov stroke v preteklosti, je dobil narod odpor do njih in vsega kar rečejo in zdaj že zaradi tega nihče več nič ne verjame :)

Ni pametno začet odnos z lažmi, to izhaja že iz partnerske zveze, enkrat vdarijo ven problemi in potem pride do.... In nam je vlada/stroka lagala od začetka, zdaj pa jih mamo poln krščen duš in samo še s prisilo bo šlo naprej (kot je žal videt iz PCT pogojevanja), in edina veja oblasti na katero še lahko navadni janez računa, ga pa tudi sedaj pušča na cedilu, ker prepočasi obravnavajo vloge, da bi lahko vsaj oni preprečili PCT norijo.

Nezavidljiv položaj ima slovencelj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ampak kaj tocno je zafuk stroke bil? Ker stroka zelo dosti ni falila. Problem ki ga vidim so mediji in PR, ki v zelji po dosegu lastnega cilja, zacnejo populistično pisati in navajati samo en del dejstev. Objektivizma na tej strani ze dolgo casa ni vec. Zato sedaj nastaja se vecji problem, ker smo ljudje po naravi "neumni" in zelimo o vsem vedet vse, tu nastopi pa kriza izobrazevalnega programa, kjer se uposteva le na pamet nauceno znanje, z zacetki v casu moje generacije, ki smo srednje sole in fakse zapuscali okoli leta 2000, ampak se sedaj to le se stopnjuje. Sedaj sproduciramo maso najstnikov, ki ne poznajo nicesar naravnega, pac pa za vsako vprasanje najdejo odgovor na googleu, ki je idealna platforma za poneumljanje ljudi. Deloma pa seveda tudi zaradi moje generacije, ki v zelji da bi svojemu otroku nudili vse tisto, kar nam nasi starsi niso. Zakaj tako, pa smo ze veckrat napisali. V glavnem vecji del nastale tezave, lahko na koncu pripisemo googleu.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
To je rekel PR. Ampak resnici na ljubo, lahko bi do tega prislo... Nekoc. Do st 20k nismo tako zelo dalec.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
tudi sam sem bil prepričan da je "magnetnost" cepilnega mesta potegavščna, a sem včeraj, po prvi prisilni dozi pfizerja, to vseeno preizkusil, večkrat, s kovancem za 10c: na levi rami, na cepilnem mestu je obstal vsakokrat; z desne rame je vsakokrat zdrsnil.
Drugače pa uro do dve po prisilnem cepljenju: cela roka, od rame do prstov, rahlo omrtvičena, mravljinci v blazinicah prstov; proti večeru je začela boleti rama, ki se je čez noč tako razbolela da praktično nisem spal ker je vsak premik bil kot močna brca v desno ramo, zjutraj pa sem se zaradi bolečin ob premikanju roke težko oblekel.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.462
113
kod Džej-Zija
Kam so šla tvoja načela? Tako glasen, pa tako cepljen. :evil: Počakaj, da ti požene še tretje oko oranžne barve. In ne, ne mislim na čokoladno oko. :evil:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
tudi sam sem bil prepričan da je "magnetnost" cepilnega mesta potegavščna, a sem včeraj, po prvi prisilni dozi pfizerja, to vseeno preizkusil, večkrat, s kovancem za 10c: na levi rami, na cepilnem mestu je obstal vsakokrat; z desne rame je vsakokrat zdrsnil.
Drugače pa uro do dve po prisilnem cepljenju: cela roka, od rame do prstov, rahlo omrtvičena, mravljinci v blazinicah prstov; proti večeru je začela boleti rama, ki se je čez noč tako razbolela da praktično nisem spal ker je vsak premik bil kot močna brca v desno ramo, zjutraj pa sem se zaradi bolečin ob premikanju roke težko oblekel.

jaz mam nek obcutek da se ti ze v normalnih pogojih zjutraj ne obleces sam.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.462
113
kod Džej-Zija
Imaš prav. Ko človek stakne magnetno roko, pade v stisko. Po drugi strani pa lažje pobereš ključe, če ti padejo pod avtomobilski sedež.
 
  • Haha
Reactions: sad