Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
tomi , tudi jaz ne razumem, kaj želiš povedati AvtoFun -u?
On je pač zapisal, da ne pozna veje industrije, ki si ne bi želela povečati dobička (jaz je tudi ne). In farmacija ima v trenutnih časih za to idealno šanso ... Da pa bi bil njen namen iztrebljat ljudi, pa tudi jaz ne verjamem.
Farmacija pač ni javna uprava, če si ciljal na to (kar se dela tiče). Ali kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
da tako razmišljanje imajo zelo pogosto tisti, ki hodijo v službo. ne delat. in večina teh je pač kje ...

Aja lajtunga.... ja tudi sam sem ugotovil da so večinoma proti cepljenju tisti ki so na fiksnih plačah, katerih delovna mesta so pretežno neobremenjena od uspešnosti poslovanja (seveda javna uprava kaj pa drugega), tisti ki imajo možnost dela od doma (marsikomu to paše) ter seveda razne druge skupine ki jim enostavno paše da stvar ne laufa in da je vse dol zaprto (razne vzgojiteljice v vrtcih in podobno). Zakaj ne bi bil doma, na tistih 70-80% plače, vmes pa še tačas malo privat popaziš in pokasiraš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.341
6.534
113
Meni sploh ne pase, ampak se vseeno ne bom cepil. Sluzba pa na sreco taka da lahko kar zaprejo ce me nogirajo, tako da cakam na obvezno C z velikim zanimanjem :)
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Zakaj ne plačaš kakemu klošarju, da se cepi namesto tebe?
zakaj se nihče v "strokovni svetovalni skupini", kaj šele v vladi, ne vpraša zakaj imajo ljudje tako slab občutek do tega cepiva-cepljenja da so pripravljeni raje plačati nekomu 350-400€ da se gre cepit namesto njih kot pa da sami gredo po to "varno in učinkovito cepivo ki bo ščitilo njihovo zdravje, zdravje njihovih družin in širše družbe" ? In da je tovrstno plačevanje sploh prišlo v javnost, in to celo na javno RTV (ali Pop ali kje so že to objavili), mora biti takih primerov ne-malo, milo rečeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Javr, kaj ima vlada s tem? Prej je tukaj mentaliteta. Što južnije, što tužnije. Bolj kot smo južno, slabše kot je, nižja je precepljenost, in narod vedno bolj pameten in ve zakaj se gre. Torej še enkrat, kaj ima vlada RS s tem da se tebi blodi da so v cepivu opilki?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in tony

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Meni sploh ne pase, ampak se vseeno ne bom cepil. Sluzba pa na sreco taka da lahko kar zaprejo ce me nogirajo, tako da cakam na obvezno C z velikim zanimanjem :)

Verjamem, nisem govoril o tebi. Pa ne trdim jaz da je cepivo dobro in da ni škodljivo. Ne morem tega rečt, ker če bi to izjavil bi bil največje budalo na svetu, prav tako obratno. Ne moreš vedet. Lahko se samo opredelim ali se mi to zdi ok in pametno ali ne ker ne zaupam. Iti se neko kampanjo in prepričevanje naroda pa je budaleština desetletja. Pri tako delikatnih temah se ne svetuje. A si predstavljaš da si budala od influencerja in da masovno ljudi prepričaš da je cepivo edina prava pot in začnejo nato masovno zbolevat in umirat ali pa da jih prepričaš da se ne cepijo in začnejo umirati od covida? Skratka budaleština svetovna. Torej o takšni stvari se pač ne svetuje sploh če nisi iz tega foha in razumeš stvari zgolj in medijev in pika. Vemo pa da so največji ambasadorji ravno kelnarce, frizerke in podobni visoko izobražen narod. Konec koncev se čudim kako so lahko eni Danci tako naiven narod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mcn, tony in darjan

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Danska je do zadnjega preverjala PCT, a nikoli za stvari kot npr. na bencinskih pumpah. Narod zaupa vladi če ta sprejema vsakomur razumljive ukrepe, ne pa da z odloki serje narodu po glavi.

Pa kaj ima to z odločitvijo da se boš cepil ali ne. Daj zajemi sapo in v miru prešrudiraj. A se cepiš zase ali za vlado?
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Saj se pa ne rabiš cepit. Testiraj se redno. Kaj je to bogo testiranje proti strupu ki ti ga hočejo na silo vbrizgati? Nič.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
saj vem da provociraš, ampak, ajd, ker trenutno nimam drugega dela: testiranje = 12€ vsak tretji dan + 30 km vožnje do najbližjega testirnega mesta ki dela tudi popoldan.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Verjamem, nisem govoril o tebi. Pa ne trdim jaz da je cepivo dobro in da ni škodljivo. Ne morem tega rečt, ker če bi to izjavil bi bil največje budalo na svetu, prav tako obratno. Ne moreš vedet. Lahko se samo opredelim ali se mi to zdi ok in pametno ali ne ker ne zaupam. Iti se neko kampanjo in prepričevanje naroda pa je budaleština desetletja. Pri tako delikatnih temah se ne svetuje. A si predstavljaš da si budala od influencerja in da masovno ljudi prepričaš da je cepivo edina prava pot in začnejo nato masovno zbolevat in umirat ali pa da jih prepričaš da se ne cepijo in začnejo umirati od covida? Skratka budaleština svetovna. Torej o takšni stvari se pač ne svetuje sploh če nisi iz tega foha in razumeš stvari zgolj in medijev in pika. Vemo pa da so največji ambasadorji ravno kelnarce, frizerke in podobni visoko izobražen narod. Konec koncev se čudim kako so lahko eni Danci tako naiven narod.
Kaj zdaj trdiš? Da so se Danci cepili zaradi kampanje kelnarc in frizerk? Resno?

Sprašuješ, komu zaupati. V normalni družbi glede tega ni dileme: zaupa se znanosti in stroki. Stroka je svoje povedala in druge možnosti, kot da ji zaupaš, ni. Tisto o umiranju od cepiva je svetoven bullshit. Pri vseh milijardah odmerkov, ki so jih že aplicirali, se ni zgodilo nič. Kdaj misliš, da bi morali začeti umirati, da bi se poznalo?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Sicer nevem kaj si po izobrazbi ampak v naturi vsakega zdravega podjetja je širitev in maksimizacije prodaje ter posledično dobička. Niso to samo farmacevti.
Treba je razumeti, da nam to kot narodu niti slučajno ni jasno. 1. člen Zakona o gosp. družbah lepo pove, da je temeljna naloga gospodarske družbe pridobivanje dobička, ampak kot narod smo odrasli v nekem drugem času in tega preprosto še nismo ozavestili.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Da nezaščiten obiščeš kovid oddelek v bližnji bolnici. :cool:
To bo šele dilema, lej to:
a) A z masko? Ni šans, ker te klinčeve maske pa že ne bo noben normalen človek imel na nosu.

b) Brez maske? Si nor, kdo se bo to šel, kaj pa če človek faše tega hudiča, in konča še na Žalah. To pa ne.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Kaj zdaj trdiš? Da so se Danci cepili zaradi kampanje kelnarc in frizerk? Resno?

Sprašuješ, komu zaupati. V normalni družbi glede tega ni dileme: zaupa se znanosti in stroki. Stroka je svoje povedala in druge možnosti, kot da ji zaupaš, ni. Tisto o umiranju od cepiva je svetoven bullshit. Pri vseh milijardah odmerkov, ki so jih že aplicirali, se ni zgodilo nič. Kdaj misliš, da bi morali začeti umirati, da bi se poznalo?
No ta teden je dr...A. povedal, da cepivo bolj ščiti kot prebelelost, drug dr..B.. pa da prebolelost bolj ščiti kot cepivo.
Kdo od teh dveh je stroka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ker o Covidu nismo vsevedni, saj gre za novo bolezen, je možno, da pač eden navaja najnovejšo raziskavo, drugi pa ne (in to se bo še kdaj obrnilo), možno pa je tudi, da si, žal narobe razumel. Na vodi čutim, da je možnost ene 50:50.

Misliti, da daš ti v koš vso svetovno znanost, ker ta česa še ne ve, pove, da te šravfa Dunning-Kruger in da poleg tega ne veš, kako znanost deluje. Najbolj osnovni princip znanosti je, da znanost o svojih dognanjih dvomi.

Aja, Ihan je okrog cepiv seveda večji majster.