Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
tudi sam sem bil prepričan da je "magnetnost" cepilnega mesta potegavščna, a sem včeraj, po prvi prisilni dozi pfizerja, to vseeno preizkusil, večkrat, s kovancem za 10c: na levi rami, na cepilnem mestu je obstal vsakokrat; z desne rame je vsakokrat zdrsnil.
Drugače pa uro do dve po prisilnem cepljenju: cela roka, od rame do prstov, rahlo omrtvičena, mravljinci v blazinicah prstov; proti večeru je začela boleti rama, ki se je čez noč tako razbolela da praktično nisem spal ker je vsak premik bil kot močna brca v desno ramo, zjutraj pa sem se zaradi bolečin ob premikanju roke težko oblekel.
Izbral si napacen predmet. Vzemi vilico. Preizkuseno stoji je ne pade dol, ampak jo moras zabosti v roko. :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Imaš prav. Ko človek stakne magnetno roko, pade v stisko. Po drugi strani pa lažje pobereš ključe, če ti padejo pod avtomobilski sedež.
To sicer, da se dela norca je res.

Ampak vseeno pa je eden izmed mnogih, ki se je moral it cepit, drugače bi lahko bila ogrožena njegova eksistenca, kar nakazuje na veliko stisko.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
tudi sam sem bil prepričan da je "magnetnost" cepilnega mesta potegavščna, a sem včeraj, po prvi prisilni dozi pfizerja, to vseeno preizkusil, večkrat, s kovancem za 10c: na levi rami, na cepilnem mestu je obstal vsakokrat; z desne rame je vsakokrat zdrsnil.
Semislil, da se zajebavaš, pa vidim, da se ne. Najbrž bodo v prihodnosti najbolj iskani psihiatrični zdravniki. Korona bo kar naenkrat manjši problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in mosseero

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Kam so šla tvoja načela? Tako glasen, pa tako cepljen.
kaj je alternativa ? Nisem sam, imam na skrbi še druge ljudi, prebolel uradno nisem, testiranje me stane 12€ vsak tretji dan v 30km oddaljenem mestu - vidim, da te zadeva močno zabava, pa povej kaj je alternativa. Ti bo mnogo ljudi hvaležnih, vključno z menoj, da se izognem 2. prisilni dozi.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.421
5.399
113
Znani slovenski anticepilki je mama umrla zaradi cepljenja že 22.11.2020.

 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Semislil, da se zajebavaš, pa vidim, da se ne. Najbrž bodo v prihodnosti najbolj iskani psihiatrični zdravniki. Korona bo kar naenkrat manjši problem.
Vsi ti komplikatorji in reve so bili primerni za psiho terapije že pred Corono. In grem stavit, da so komplicirali in imeli "težave" že prej, samo tema je bila drugačna.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
kaj je alternativa ? Nisem sam, imam na skrbi še druge ljudi, prebolel uradno nisem, testiranje me stane 12€ vsak tretji dan v 30km oddaljenem mestu - vidim, da te zadeva močno zabava, pa povej kaj je alternativa. Ti bo mnogo ljudi hvaležnih, vključno z menoj, da se izognem 2. prisilni dozi.
Rešitev je druga prisilna doza. Ba Dum Tssss!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in mosseero

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
kaj je alternativa ? Nisem sam, imam na skrbi še druge ljudi, prebolel uradno nisem, testiranje me stane 12€ vsak tretji dan v 30km oddaljenem mestu - vidim, da te zadeva močno zabava, pa povej kaj je alternativa. Ti bo mnogo ljudi hvaležnih, vključno z menoj, da se izognem 2. prisilni dozi.
Poceni si se prodal. Eni so bluzili o milijonih, da se grejo cepit, tebe premami 12€/vsak tretji dan. :fredi:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
tudi sam sem bil prepričan da je "magnetnost" cepilnega mesta potegavščna, a sem včeraj, po prvi prisilni dozi pfizerja, to vseeno preizkusil, večkrat, s kovancem za 10c: na levi rami, na cepilnem mestu je obstal vsakokrat; z desne rame je vsakokrat zdrsnil.
Drugače pa uro do dve po prisilnem cepljenju: cela roka, od rame do prstov, rahlo omrtvičena, mravljinci v blazinicah prstov; proti večeru je začela boleti rama, ki se je čez noč tako razbolela da praktično nisem spal ker je vsak premik bil kot močna brca v desno ramo, zjutraj pa sem se zaradi bolečin ob premikanju roke težko oblekel.
Vsak dan se naučim kaj novega! Zlato je magnetno. :oops1:


  • Obod:
gladek
10 centov skupna stran
10 centov skupna stran

  • Premer (mm):
19,75
  • Debelina (mm):
1,93
  • Teža (g):
4,10
  • Oblika:
okrogla
  • Barva:
zlata
  • Sestava:
nordijsko zlato
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
tudi sam sem bil prepričan da je "magnetnost" cepilnega mesta potegavščna, a sem včeraj, po prvi prisilni dozi pfizerja, to vseeno preizkusil, večkrat, s kovancem za 10c: na levi rami, na cepilnem mestu je obstal vsakokrat; z desne rame je vsakokrat zdrsnil.
Drugače pa uro do dve po prisilnem cepljenju: cela roka, od rame do prstov, rahlo omrtvičena, mravljinci v blazinicah prstov; proti večeru je začela boleti rama, ki se je čez noč tako razbolela da praktično nisem spal ker je vsak premik bil kot močna brca v desno ramo, zjutraj pa sem se zaradi bolečin ob premikanju roke težko oblekel.

Poslušaj me zdaj ti fanatik, danes gre babica po 3. odmerek pfizerja. Evo, grem zraven ker se cepijo lokalno, in mi logistično ni težava in čas imam, tako kot ti. Drobiž že imam razmenjan. Vse od 10 centov do 2€. Evo pa da vidim kateri kovanec vse se ji bo prijel na roko. Mi se tukaj zafrkavamo ampak to je grozno ko bereš kako je narod opran. Jaz verjamem da ti res ne misliš slabo in da si prepričan da se ti je kovanec prijel na roko zaradi magnetnega polja. V resnici pa je verjetno situacija takšna da ko so cepili tvojo tanko puhlo rokico se ti je na mestu vboda naredila majhna oteklina in na tej oteklini ti je zaštekal kovanec, kot ti strokovno trdiš, ni ti zdrsnil dol ker je "zaštekal" na tvoji oteklini.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Si si sploh pogledal video, vsaj prvih par minut, ko takole posplošuješ?
Sam. Prve štiri minute. Res pa da šele po tem tvojem odgovoru.
In zato te lahko še enkrat vprašam. Kako veš, da so vsi predstavljeni primeri posledica ravno cepljenja?

Posebej zate sem se potrudil in poiskal članek, objavljen pred 1.1. 2020.
Kytö at al. (2013) navajajo, da se miokarditis pretežno pojavlja pri moških (76,61%). Srednja starost pojavnosti je 33 let, pri čimer je medkvartalni razmik 23-50 let. Pri moških se praviloma pojavlja v opazno mlajših letih kot pri ženskah.
27-letni Nir Tal tako statistično spada v najbolj ogroženo skupino.
Prosim za resen odgovor. Meniš, da obstaja možnost, da bi se pri Niru miokarditis razvil v vsakem primeru, tudi če se ne bi cepil? Zgolj to. Ali dopuščaš možnost?

Glede na to, da znaš zelo dobro iskati podatke, bi te prosil, če mi lahko pomagaš najti strokovne članke, ki opisujejo pojavnost posameznih stanj, navedenih v videu, ki si ga prilepil.
Video ima sicer vseeno majhen N primerov, ampak če najdeš statistično diskrepanco med siceršnjo pojavnostjo in pojavnostjo v predstavljenih primerih, takrat bova pa o zadevi lahko debatirala naprej.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Poslušaj me zdaj ti fanatik, danes gre babica po 3. odmerek pfizerja. Evo, grem zraven ker se cepijo lokalno, in mi logistično ni težava in čas imam, tako kot ti. Drobiž že imam razmenjan. Vse od 10 centov do 2€. Evo pa da vidim kateri kovanec vse se ji bo prijel na roko. Mi se tukaj zafrkavamo ampak to je grozno ko bereš kako je narod opran. Jaz verjamem da ti res ne misliš slabo in da si prepričan da se ti je kovanec prijel na roko zaradi magnetnega polja. V resnici pa je verjetno situacija takšna da ko so cepili tvojo tanko puhlo rokico se ti je na mestu vboda naredila majhna oteklina in na tej oteklini ti je zaštekal kovanec, kot ti strokovno trdiš, ni ti zdrsnil dol ker je "zaštekal" na tvoji oteklini.
Ni se zaštekal, ampak verjetno je zaradi reakcije na mestu vboda lokalno dvignila temperatura, posledično je bil del rahlo poten in ta film vode je med ramo in kovancem ustvaril površinsko napetost, kar je kovanec obdržalo na rami.

javr Prosim, da danes vzameš kovanec za 10 centov (najbolje, da kar isti kot včeraj) in en magnet, nato pa z magnetom poskusi dvigniti kovanec. Če ti uspe, nam posnami en filmček.
 
  • Haha
Reactions: sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113

Poglejte si samo prvo minuto, pa vam bo vse jasno.
(Spet) pišeš o stvareh, ki jih ne poznaš. A ne bi bilo dobro, ko bi za te reči imeli kakšne šolane ljudi, ki bi jim rekli strokovnjaki? Ste antivaxx verniki res tako domišljavi, da mislite, da med njimi pa ni ne izobraženih ne radovednih ne debato ustvarjajočih ljudi?

V naravoslovju se statistike ne dela z zbiranjem zgodbic, pač pa z hladno matematično statistiko. Tole nima prave vrednosti.

Pa še doza zabave za danes iz naših logov:
Kakšna patologija človeka napelje do takšnih laži? Primer ženske, ki je umrla, še preden so sploh izumili cepiva:
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
No, oprosti. Ampak v vsaki kovid temi je nekdo kopiral to novico, kot da je ne vem kako pomembna.
Tam pa imamo garnituri politikov ki nam lazejo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ce to prenesemo v SLO, bi torej morali slisati za vsaj kaksnih 50 podobih primerov. Pa jih? Jaz jih nisem videl nikjer in slisal tudi ne, tudi ne poznam nobenega z bilo kaksnim zapletom pri cepljenju. Pozna torej kdo koga, ki ima hujse zaplete po cepljenju?
Krajši prispevek o Okornu ter njegovem dokumentarnem filmu na temo covida in o iskanju ljudi z zapleti po cepljenju: