Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Če je vlada skrajšala dobo imunosti, potem je ta doba sedaj krajša.
In vlada dela z roko v roki skupaj s strokovno skupino. Pravzaprav je ustavno sodišče določilo, da mora vlada vsakih 7 dni celo preverjati pri strokovni skupini, če so ukrepi še potrebni.
Baje imajo ostale države, baje pa tudi ne. Nekatere države še PCT pogoja nimajo.
Pa ima še katera država, da necepljen ne smeš k zdravniku, v službo, pravzaprav se brez PCT pogoja še cepit ne smeš it - ker je to nenujna zdravstvena storitev.
Aja tu pa ni važno, kako imajo ostale države.
Ostalo bruharijo komu drugemu repliciraj. Jaz sem ti samo napisal, da namerno ali nenamerno lažeš/zavajaš, ker je mnenje strokovne skupine ostalo enako. Vlada si je pa vzela pravico in veljavnost ARBITRARNO skrajšala na 6 mesecev. Bo sedaj v redu?
In to NI prvi primer, da se mnenje strokovne skupine razlikuje od dejanskih ukrepov, ki jih je vlada sprejela. Med njimi je tudi (vsaj termin, ko so to vrgli ven) PCR pogoj. Kar so v strokovni skupini tudi jasno povedali.
Ampak pri tebi smo itak navajeni, da ti ni mar za dejstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Tisti, ki so imeli blag potek bolezni, so ga imeli z razlogom, kar pomeni, da se jim ga tudi v bodoče ni več za bati.
Spet ne drži oz. delno ne drži - lahko, da so imeli boljši odziv imunskega sistema (to je to na kar ciljaš ti), lahko pa da so enostavno dobili vase premajhno količino virusa, da bi se kaj resnega zgodilo in naslednji primer stika z virusom pa morda ne bo tak.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Glede na malo število prebolevnikov, ki so ponovno zboleli, mislim, da se za njih ne rabimo bati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
In to NI prvi primer, da se mnenje strokovne skupine razlikuje od dejanskih ukrepov, ki jih je vlada sprejela. Med njimi je tudi (vsaj termin, ko so to vrgli ven) PCR pogoj. Kar so v strokovni skupini tudi jasno povedali.
Ne bodi naiven. So se lepo zmenili, da je dovolj, da je samo vlada tagrda, strokovna skupina pa ostaja v lepi luči.

Logarjeva že danes govori samo o PC pogoju, boš videl, ko ga bodo sprejeli, se bo pa spet delala lepo in rekla da niso oni tega predlagali. Z namenom ohraniti zaupanje javnosti.

Če bi vlada res delala toliko mimo strokovne skupine, bi ti že zdavnaj odstopili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Glede na malo število prebolevnikov, ki so ponovno zboleli, mislim, da se za njih ne rabimo bati.
Ne gre za strah ampak za debato pri ugotavljanju resničnosti trditve, da je prebolevnost absolutno boljša od cepljenja s čem se pač ne strinjam, razloge sem pa navedel.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne bodi naiven. So se lepo zmenili, da je dovolj, da je samo vlada tagrda, strokovna skupina pa ostaja v lepi luči.

Logarjeva že danes govori samo o PC pogoju, boš videl, ko ga bodo sprejeli, se bo pa spet delala lepo in rekla da niso oni tega predlagali. Z namenom ohraniti zaupanje javnosti.

Če bi vlada res delala toliko mimo strokovne skupine, bi ti že zdavnaj odstopili.
Dej še nam kaj povej, kar samo ti veš. Ti si dr. Alter.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ne gre za strah ampak za debato pri ugotavljanju resničnosti trditve, da je prebolevnost absolutno boljša od cepljenja s čem se pač ne strinjam, razloge sem pa navedel.
Seveda so izjeme, ampak jaz imam obcutek da se pri vsem tem prevec ukvarjamo ravno z njimi.
Je pa res, da tocno te izjeme filajo bolnice. Ampak saj zato bolnice so, ane :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tisti, ki so imeli blag potek bolezni, so ga imeli z razlogom, kar pomeni, da se jim ga tudi v bodoče ni več za bati.
Ne bo držalo. Tisti z blagim potekom naj bi imeli manjši stik z virusom. Jaz sem bil asimptomatičen, čez kak mesec sem šel na analizo protiteles in sem jih imel samo 11. Tisti s težjim potekom in normalnim imunskim sistemom, pa tudi cepljeni, jih imajo nekaj sto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Matey

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Zakaj se ne cepiti?
Zato, ker se mi je to noč sanjalo da od cepiva dobiš raka na očesu.
 
  • Haha
Reactions: tony

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
"prostovoljna izbira cepiva po 15.09.2021 je enaka prostovoljni izbiri po krivem obsojenega na kakšen način bo usmrčen."

:valjamse:

Pa kje jih vi antivaxxerji to najdete nooo, vsak dan nove fore, po možnosti še bolj idiotske kot dan prej :aplauz:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Samo na prvi stavek. Spike proteina ne izdela imunski sistem, temveč RNA v celicah, ki preko cepiva dobi navodila za njihovo izdelavo. Imunski sistem pa izdela protitelesa za te proteine.
Kapo dol, po stropu bi hodil, če bi me kdo hotel gledati!

Hvala za popravek, ker nisem strokovnjak za te reči, in imam v resnici do biologije averzijo še iz časov SŠ.

Končno en pameten post v tej temi, drugo je samo predrkavanje gor in dol! :zmaga:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
kam lahko sam vpišem stranske učinke cepljenja ? Nikamor, ker mora biti medicinsko potrjeno.
Spet si izmišljuješ in pišeš stvari, ki jih ne poznaš. Tole si pobral na FB fake newsih, nato si bil pa prelen, da bi v Google vpisal 4 besede.

Moje stranske učinke je osebni zdravnik prijavil brez, da bi moral jaz kaj reči.

Poleg tega jih lahko javi tudi bolnik sam, kopiram iz linka spodaj:
"Zakon o zdravilih predvideva, da poročilo o domnevnem neželenem učinku zdravila lahko pošlje tudi bolnik (starši, skrbnik) sam (...)" "Bolniki pošiljajo poročila o domnevnih neželenih učinkih JAZMP v skladu z navodili, ki so objavljena na naslednji povezavi."


Če boš pisal neumnosti kot so "po cepljenju otrok obuva levi čevelj na desno nogo", jih bodo temu primerno tudi obravnavali.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
prostovoljna izbira cepiva po 15.09.2021 je enaka prostovoljni izbiri po krivem obsojenega na kakšen način bo usmrčen.
To, da ima človek izbiro, je super stvar.

Vesoljnemu svetu je že od nekdaj jasna razlika med tem, če nekoga obesijo ali ga ustrelijo.

Rupnika smo tako častno ustrelili v prsi, ker je bil vojak, ki je več desetletij branil to državo pred Italijani (nato se mu je pa zmešalo in je načrte Rupnikove linije odnesel prav njim), Roesenerja pa obesili, kot bi bil konjski tat. Zasluženo, ker je izumil Begunje.

Počasi bom za tele izobraževalne urice začenjal pobirati kulturni davek.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zakaj se ne cepiti?
Zato, ker se mi je to noč sanjalo da od cepiva dobiš raka na očesu.
Nekoč sem urgentno moral na Očesno kliniko. Zelo mi je odleglo, ko so mi razložili, da ne gre za melanom na mrežnici...

Ampak, ja, do takrat sem dal res čez samo 19 cepljenj (cepiv?), 20. pa še ne. Prepričan sem, da bo še priložnost!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ampak saj zato bolnice so, ane :)
Kristus jezus, nehaj s temi morbidnostmi. A ti štekaš, kaj pišeš?

Ko gre človek v bolnico, tam ni zato, ker je na brezplačnih počitnicah, pač pa zato, ker je hudo bolan. To običajno ni neboleče, v primeru Covida še posebej ne.

Tisti, ki tam delajo imajo pa tudi brez tvojih kozlarij dela čez glavo. Recimo z vsem tem:

To je tako otročje, kot ko mulc reče: po tleh mečem zato, da imajo smetarji delo.

Nehaj s tem, ker je to noro.
 
Nazadnje urejeno: