Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Na kratko, ker je tem o COVID-u enostavno PREVEČ tem *

OK, mi lahko kdo v enem, dveh stavkih napiše, kaj so razlogi za NE cepiti se? Torej, kakšni so argumenti PROTI cepljenju?
Teorija, da ti s cepljenjem vgradijo čip je še aktualna? Ali kaj?

Meni osebno se dozdeva, da sploh ne gre za za nasprotovanje cepljenju, ampak za dejanje "biti proti".
Vsemu.

*zdaj je še ena več, se opravičujem :eek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: frankwell in koliko

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Nekaj razlogov, bolj ali manj legitimnih, slišanih skozi čas:

1. ker gre za eksperimentalno cepivo (not true, je pa res da gre za nove tipe cepiv in tehnologije),
2. ker nočemo, da nas v cepljenje sili država s svojimi PCT pogoji (in plačljivim testiranjem),
3. ker ne maramo Janše in ne pristajamo na orbanizacijo Slovenije,
4. ker želim imeti še enega otroka in me je strah neplodnosti,
5. ker vodstvo države in zdravstvene oblasti slabo komunicirajo in zato oblasti (in "strokovnjakom") ne verjamem,
6. ker lahko zbolim tudi cepljen - v čem je potem sploh razlika ali si cepljen ali nisi?
7. ker gre pri prisilnem cepljenju za prevaro stoletja/tisočletja z namenom bajnih zaslužkov bigpharme,
8. ker bi raje jemal ivermectin,
9. ker ne verjamem podkupljeni stroki,
10. ker zdravo živim in imam močan imunski sistem
11. ker so stranski učinki bolj nevarni kot je nevarna okužba s Covid, ki jo prebolimo brez posledic
12. ker se ne mislim cepit zaradi nekaj 1000 ogroženih nad 70,
13. ker me nima nihče pravice cepiti...

Verjetno sem jih še precej pozabil.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Aha, razumem. Torej jih nekaj temelji na recimo "razumskih" predpostavkah (1,4,11), skoraj vse ostalo pa zato, da si "IN" - se ne strinjaš s trenutnim političnim sistemom (npr. 2,3,5,7,9,13) ... se mi je zdelo, da bo tako, ja.
Točka 6 je brez veze, ker je bilo jasno poveano, da kljub cepljenju lahko zboliš, nihče tega nikoli ni zanikal (ali pač, na začetku), glede točke 8 nimam ideje, ne poznam zdravila, točk 10 in 12 pa sploh ne bom komentiral.

V bistvu je točka 1 edini zares "utemeljen" razlog, vse ostalo je bulšit ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: snjaper in koliko

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja zate.

za vse ostale, ki zagovarjajo posamezno točko pa je drugače.

ljudje smo različni, nimaš kej.

a to iskal potrditev za tvoje dvome al kaj je point te teme?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Po mojem mnenju bi država z drugačnim pristopom, ki ne bi temeljil na prisili in "ker sem jaz tako rekel" imela vsaj 10 če ne celo 20 % več cepljenih. Samo dopovej ti to šefom. Trenutno pa cela ta COVID zgodba še meni, ki sem že kar nekaj mesecev cepljen izgleda smešna. Tako v stilu, kot da si en tam vsaki drugi dan izmisli nekaj novega s čimer bi še malo otežil življenje/poslovanje in še malo stisnil državljane, da bi se cepili.
Pristop, marketing če hočete. Ne da se vedno vsega po vojaškem sistemu rešiti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Aha, razumem. Torej jih nekaj temelji na recimo "razumskih" predpostavkah (1,4,11), skoraj vse ostalo pa zato, da si "IN" - se ne strinjaš s trenutnim političnim sistemom (npr. 2,3,5,7,9,13) ... se mi je zdelo, da bo tako, ja.
Točka 6 je brez veze, ker je bilo jasno poveano, da kljub cepljenju lahko zboliš, nihče tega nikoli ni zanikal (ali pač, na začetku), glede točke 8 nimam ideje, ne poznam zdravila, točk 10 in 12 pa sploh ne bom komentiral.

V bistvu je točka 1 edini zares "utemeljen" razlog, vse ostalo je bulšit ...
Ker čustva.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Op
Kriteriji za cepitev so enaki kot pri gripi, kdor se je cepil dosedaj vsako leto proti gripi, naj se cepi tudi sedaj proti c19.
Vsi ostali po želji.

Enako velja z maskami, kdor misli, da mu brez fpp2 maske več živeti ni, naj jo nosi, ostali pač ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec in jendomen

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
V okolici, kdor ima fejsbuk ne orebral da je to nevarno in se ne cepijo, obenem pa za vsako malenkost h dohtarju. Seveda ti razlaga teorije zarot s čikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Ja, jaz resno predlagam, da vsi anti cepilci ne koristijo več javnega zdravstva. Če ne zaupaš medicini, potem ostani doma, ko boš bolan. Tako se bodo sprostile vrste za vse, ki medicini in znanosti zaupamo (kljub temu, da včasih naredijo tudi napako), pa še narava bo naredila svoje.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
1. nezaupanje v cepivo

2. biti proti prisili

3. ni strahu pred boleznijo
Torej da bi se cepili, bo morala vlada
1. Lagati o prednosti cepiva, prikrivat podatke o okuženih cepljenih, ne testirati cepljene, tudi če že imajo simptome (kot tisti maturanti na brniku), da bi izgledalo kot da se cepljeni ne okužijo ali redko, umrle po cepljenju vodit pod kakšen drug vzrok smrti, trdit da cepivo ščiti v visokem procentu in obenem ne povedat proti čemu ščiti, da jih s statistiko ne ujamejo na laži....
2. Povečat represijo, da bo strla upor, grozit in še bolj omejevat necepljene
3. Strašit pred boleznijo kot posledico necepljenja, navajat številke o desettisočih mrtvih, če se ne bomo cepili, napovedovat apokalipso.....

Še kaj?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ja, jaz resno predlagam, da vsi anti cepilci ne koristijo več javnega zdravstva. Če ne zaupaš medicini, potem ostani doma, ko boš bolan. Tako se bodo sprostile vrste za vse, ki medicini in znanosti zaupamo (kljub temu, da včasih naredijo tudi napako), pa še narava bo naredila svoje.
Jaz pa resno predlagam, da se vsi medicinci in politiki, ki se konkretno zmotijo v svojih napovedih, npr napovejo 90.000 mrtvih, (jih ni bilo), napovejo stotine težko bolnih in umrlih po nekem shodu, (okužbe pa padejo), napovedujejo 3. val, po novem letu, pa ga ni bilo, ki so trdili, da cepivo v visokem procentu ščiti proti okužbam, in se potem pokaže da ni res..... da lepo odstopijo s svojih položajov, vrnijo diplome in gredo delat na delovno mesto srednje medicinske sestre - ki jih primanjkuje.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Cepil se ne bom zato, ker sem potrjeno prebolel in še mi nihče ni dokazal, da sem neimuni na trenutno različico gripe.
Naj mi podaljšajo imunost, če so sposobni podaljševat imunost in pogoj C tudi tistim, ki so bili cepljeni januarja.
a luleka ti naj tudi podaljšajo iz sedanih 5cm na 7 cm, da boš glavni dasa na vasi :sprasujemse:
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Nekaj razlogov, bolj ali manj legitimnih, slišanih skozi čas:

1. ker gre za eksperimentalno cepivo (not true, je pa res da gre za nove tipe cepiv in tehnologije),
2. ker nočemo, da nas v cepljenje sili država s svojimi PCT pogoji (in plačljivim testiranjem),
3. ker ne maramo Janše in ne pristajamo na orbanizacijo Slovenije,
4. ker želim imeti še enega otroka in me je strah neplodnosti,
5. ker vodstvo države in zdravstvene oblasti slabo komunicirajo in zato oblasti (in "strokovnjakom") ne verjamem,
6. ker lahko zbolim tudi cepljen - v čem je potem sploh razlika ali si cepljen ali nisi?
7. ker gre pri prisilnem cepljenju za prevaro stoletja/tisočletja z namenom bajnih zaslužkov bigpharme,
8. ker bi raje jemal ivermectin,
9. ker ne verjamem podkupljeni stroki,
10. ker zdravo živim in imam močan imunski sistem
11. ker so stranski učinki bolj nevarni kot je nevarna okužba s Covid, ki jo prebolimo brez posledic
12. ker se ne mislim cepit zaradi nekaj 1000 ogroženih nad 70,
13. ker me nima nihče pravice cepiti...

Verjetno sem jih še precej pozabil.
1.
2. država te ne rabi silit, če se sam prej cepiš
3. to je eden izmed glavnih razlogov. apriorij proti, biločemu, samo da je kontra oblasti.
4. lol. opusti 95% vseh stvari, ki si jih počel do sedaj, vsakodnevno ali občasno., se pravi, samo spat in pit vodo.
5. valjda, ti vsi so se rodili samo zato, da bi tebe prepričali v cepljenje leta 2021
6. res je, imaš okoli 88% več možnosti, da se NE okužiš napram necepljenim, torej 88% manj možnosti, da zboliš, 12% šans, da se okužiš
7.bigpharma lahko veliko lažje zasluži brez epidemije, brez vlaganja v nova cepiva. dajo lekadol x8 ceno in imajo več kot od covida.simpl je tanartabulše.
8. seveda, če si kojn, ker zaenkrat NI 100% dokazano nič. zakaj pa ivermectinu verjamete, cepivu pa ne? ste sami potestirali, preštudirali...al spet yt
9.oni so tam samo zato, da te olupajo.
10.super. torej ti niko nemože ništa
11. ČE jo preboliš. lahko si glih ti ta 1, izmed 1000 drugih. ker za onega, ki umre, je smrtnost 100%
12. 1000 je kr velika številka. že če ti 1 umre, ki ti je ljub je hudo
13. tudi nihče te nima pravice silit, da si umivaš zobe, pa vendar to ponavljaš samoumevno že leta in leta. pravico nekoga okužit nimaš, cepit bi pa morala biti dolžnost.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ne vidim pointa...če sem (hvalabogu) bp prebolel original korono...

...da.se bo pa sedaj svet podrl če se ne bom pod mus cepil proti xyz sevu...sploh ker je dokazano da je vsak nov sev švohnejši...

Raje še 1x zbolim necepljen...kot pa da zadanem jackpot z kakim strdkom/infarktom za brezveze...

Btw že tako imam "white spots" na MR glave...tko da NE hvala!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Strdke boš fasal ko boš prebolel Corono.
Vem za par primerov ko so prišli iz intenzivne nege in so po par tednih šli rakom žvižgat.
No sedaj se že približno ve kaj so stranski učinki po cepljenju in te bodo že zrihtali pa še kak mesec bolniške imaš gratis.