Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz sem hodil na srednjo ekonomsko v Ljubljani. Res sem kar dostikrat pouk šprical in sem očitno manjkal pri tistih urah, ko smo jemali mrna in vektorska cepiva, razlike med njimi, stranske učinke, razvoj,...
Ne vem, sam sem se cepil, ker pač še vedno zaupam ljudem, ki se s tem ukvarjajo in nekaj vejo o tem. Ko mi avto crkne grem sicer najprej na forum mal pojamrat, potem ko pa dobim odgovore v razponu, da imam gume premal napumpane, do tega da mi frtajler prebija cinšpulo, grem na koncu do mehanika, ki se spozna na te stvari, tako da za cepljenje nekako zaupam stroki. Če me je pa Bill s tem čipiral pa naj. :cheer:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
No, tole ne drži. Izmed vseh, ki jih poznam, da so preboleli, jih približno tretjina pravi, da je stvar precej hujša od gripe in se po nekaj mesecih še niso sestavili. Pa so bili vsi sicer zdravi
Žena je en dan imela vročino in par dni glavobol. " Jo upam imeti vsako leto", je povedala. Cepila se ne bo čeprav je že bila naročena. Sedaj je še bolj odloločna proti cepljenju, zaradi prisilne cepilne "politike" vlade.
Jaz sem še danes necepljen in zdrav, čeprav je mimo tretji in xy-ti val. V začetku korona cirkusa sem strogo razkuževal roke pri vstopu v trgovino, in pred vstopom v avto. Danes sem malo popustil in več ne delam tega, razen splošnega umivanja rok. Tako še nisem porabil do konca razkužilo, katero je doma izdelala naša snaha, ker v trgovinah tega takrat še ni bilo za kupit.
Nisem anticepilec, ampak sem samo #ostalzdrav#.
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
ok, virus je "nov", torej še ne poznamo vseh njegovih fint. kar se mi zdi rahlo smešno, ker je v bistvu mutirana gripa. naravno ali umetno mutirana (zadnje je bolj verjetno :). ampak vseeno...prileti nov virus in v pol leta imamo novo cepivo zanj. super. fail številka 1.
vlada in strokovnjaki (in "strokovnjaki") bi, kljub temu da ne poznamo virusa, vsaj tulili v en rog glede cepljenja. tako pa...zjutraj strokovnjaki predlagajo ene ukrepe, popoldan vlada le-te spremeni, zvečer pa še drugi "strokovnjaki" predlagajo nekaj tretjega. in tako naprej...že celo leto. fail številka 2.
tukaj vlada nima veze...veze imajo ljudje, ki so postavljeni na mesto in bi jim morali zaupati. ljudje IN vlada. skratka, preveč šuma.
Virusi gripe ne pašejo med koronaviruse, tako da si zamočil že v prvem stavku.

Preveč šuma je priročen izgovor, da ljudje ne poskrbijo zase.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.325
5.844
113
pri taščici
Eh, izguba vonja/okusa za mene ni hujša oblika. Čemur se s cepljenjem želim izogniti, je 1) hospitalizacija, 2) dolgoročni učinki. Mene ne moti, če ležim dva tedna z vročino, bi me pa presneto motilo, če bi bil pol leta po okužbi tako sesut, da ne bi mogel brez počitka po stopnicah v drugo nadstropje. Pa ne poznam samo enega takšnega primera.
Zdaj ce izgubim vonj in okus samo za teden ali dva, prezivim. Da pa si res dolgo brez tega (bognedaj dozivljensko) sem pa raje teden ali dva v.bolnici kot pa brez okusa in vonja.
Je pa res da sem expert kar se lezanja v bolnici tice.
 
  • Žalosti me
Reactions: darjan

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
kaj CocaColo in njene poceni EuroSPin derivate pa pijate, ki vsebujejo več sranja kot to cepivo :sprasujemse:

ali pa razne energijske pijače, ki pa so totalna kemija...
Se ne strinjam, da ti derivati in kemija vsebujejo več sranja kot cepivo.
Učinek tistih pijač, pa karkoli že vsebujejo mine najkasneje naslednji dan, se vse izloči, za cepiva pa trdijo da delujejo dolgotrajno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Zdaj ce izgubim vonj in okus samo za teden ali dva, prezivim. Da pa si res dolgo brez tega (bognedaj dozivljensko) sem pa raje teden ali dva v.bolnici kot pa brez okusa in vonja.
Je pa res da sem expert kar se lezanja v bolnici tice.

Vonj in okus zelo hitro izgubiš kot stranski učinek splošne anastezije. Tudi dolgoročno, celo doživljensko. Drugače kratkoročno (par tednov do mesecev) je pa to dokaj pogost stranski učinek (eden najbolj pogostih, poleg klasičnega "mačka"). V uradni medicini se to šteje kot lažji/blažji stranski učinek.

Sedaj če si poklicni enolog je pa malo jeba ...
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Se pravi vse pripadnike verskih skupnosti (ajd nekatere so izkjučene ker ne vključujejo verovanja v pravljice in pravljična bitja, ampak so v promilih) lahko tudi pošljemo iz bolnišnice k molitvi pa je to to? Ker če verjameš v troedinega boga potem jebiga ne moreš verjet v znanost in naj te tvoj bog pozdravi (če te ne je pa taka njegova volja in imaš vsaj zagotovljeno poslednje maziljenje in plac v nebesih, skratka ni ti hudega), znanost pa pusti laikom.

Pač posploševanje da nekdo ki se ni cepil proti covid-u, ne verjame in ne zaupa v znanost ter medicino, nikakor ni na mestu.
Se ti zdi, ti pametnjankovič, da nekdo, ki sprašuje oz. zahteva znastvene dokaze o obstoju virusa zaupa v medicino???
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Se ti zdi, ti pametnjankovič, da nekdo, ki sprašuje oz. zahteva znastvene dokaze o obstoju virusa zaupa v medico???
Pač nekje je meja kjer se pojavijo bedaki, v vsaki skupini ljudi bo določen procent tudi takih. Meni se to zdi konkretno tole grozljivo in tudi marsikaj napisanega v temah tu na forumu okoli "cepljenja" je totalna bedarija in žaljenje intelekta ter znanosti. Torej nikakor se ne strinjam z vsemi bedarijami, kar pa ne pomeni da moram biti avtomatično ZA cepljenje oz. tu sploh to ni dilema, sam sem ZA cepljenje, druga stvar pa je če se bom sam osebno cepil oz. ali je "cepilska" logika 100% pravilna.

Bolj je je sicer problem da na drugi strani "stroka" ni enotna in deluje vse prej kot strokovno. Predvsem pa se motijo oz. ves čas tavajo v temi kar se zelo jasno vidi v tej epidemiji. Vsakič ko se zmotijo jim pade nivo kredibilnosti in ob tem ni čudno če se potem drugi pol krepi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Jaz sem ZA cepljenje, ampak samo tistih, ki jih to obvaruje hospitalizacije/smrti.

Dovolj jasno, Dualis?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Jaz sem ZA cepljenje, ampak samo tistih, ki jih to obvaruje hospitalizacije/smrti.

Dovolj jasno, Dualis?

tega ne moreš vedeti. lahko bo tudi en 70letnik bp prebolel. medtem ko bo enga 30letnika zvilo.

tole ne pije vode.

je pa res, da bi morali v ogroženih skupinah biti bolj precepljeni... ampak potem smo spet pri prisili...

če se mladi ne bojimo korone, zakaj bi jo moral en starejši, mlad po srcu?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Zato pa -> stroka mora vedet, kdo je rizičen in tiste tudi konkretno vzpodbudit k cepljenju.

Ne pa da lapajo da se naj otroci cepijo, da ne bogo mogli okužit dedka/babice. Morbidna logika no.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
jaz pa nisem ne za ne proti... osebno se mi zdi, da je vse preveč kot da bi se otroci igrali v peskovniku. niti 1 teden ne morejo vsi enako govorit. vsaj 1 teden bi lahko enako govorili...
1 odmerek dovolj, 2 odmerka dovolj, 3. odmerek za osvežitev, malo kasnej ni več potreben, da zadeva ščiti dovolj že po dveh odmerkih. poleg tega pa ni to neka dologotrajna zaščita... pač, kao pol leta in to je to (sicer noben ne ve točno, nekaj časa se je govorilo, da je tudi zadeva večna)...
potem pa še kao statistike... 70% ljudi sploh ne ve, da ga ima... 29% ljudi je pač bolanih bolj ali manj... 0,75% gre b bolnico in 0,25% jih otrese... v kolikor si pa cepljen je pa vse enako, samo da imaš pač papir da si cepljen... in če ravno ne rabim papirja, ne vidim niti nekih prednosti, da bi se šel cepit.
ok, se pa držim bolj zase in pač imam stike samo s tistimi s katerimi jih morem imeti... pa pač v trgovini ne "ližem" vsega kar vidim...
naša statistika smrtnosti je 0,26%... pa pri nas za covid umrejo kar vsi... na hrvaškem k so kao full kužni pa ne vem kaj vse imajo pa 0,17% smrtnost...

ne vem, meni osebno je vse tko iz nekje potegneno brez repa in glave...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Zato pa -> stroka mora vedet, kdo je rizičen in tiste tudi konkretno vzpodbudit k cepljenju.

Ne pa da lapajo da se naj otroci cepijo, da ne bogo mogli okužit dedka/babice. Morbidna logika no.

stroka tega ne more vedeti. vsako telo je različno, vsak se drugače odzove. ampak povprečno so starejši pač bolj ogorženi - kot vedno, saj jim sistem že slabi, bolj so občutljivi, itn... ampak to je pa na splošno. in te se je tudi cepilo najprej. ampak kdor se do sedaj ni, se tudi v prihodnje ne bo.

siljenje otrok je itak kretenizem - sploh pa zaradi tega, da ne bojo okužili dedka. Ker ga bojo vseeno lahko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
stroka tega ne more vedeti. vsako telo je različno, vsak se drugače odzove. ampak povprečno so starejši pač bolj ogorženi - kot vedno, saj jim sistem že slabi, bolj so občutljivi, itn... ampak to je pa na splošno. in te se je tudi cepilo najprej. ampak kdor se do sedaj ni, se tudi v prihodnje ne bo.

siljenje otrok je itak kretenizem - sploh pa zaradi tega, da ne bojo okužili dedka. Ker ga bojo vseeno lahko.

Kako ne vejo?


Izjeme pa bodo vedno in povsod, še za bolj stare bolezni so.