Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
;)
 

Priponke

  • cepivo.jpg
    cepivo.jpg
    141,1 KB · Ogledi: 215

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Strdke boš fasal ko boš prebolel Corono.
Vem za par primerov ko so prišli iz intenzivne nege in so po par tednih šli rakom žvižgat.
No sedaj se že približno ve kaj so stranski učinki po ceplenju...
Ja no saj...po zdravstvenem tretmaju....strdki.

Tega ne rabim
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
ja zate.

za vse ostale, ki zagovarjajo posamezno točko pa je drugače.

ljudje smo različni, nimaš kej.

a to iskal potrditev za tvoje dvome al kaj je point te teme?
Živ,

ne, ne me narobe razumet. Res bi rad izvedel, kaj je tisto, kar človeka "brani" pred cepljenjem. In ja, ljudje smo si različni, seveda.
Zanimalo me je, če res obstaja kak močan argument zakaj se ne cepiti. Edinega (zame utemeljenega) sem zaznal pri Kamele0N -u, ki je napisal, da ne bo riskiral strdkov po cepljenju, torej gre praktično za strah pred cepivom. Vse ostalo je pa bolj kot ne iz trte izvito.

Furthermore, popolnoma se strinjam s trditvijo, da je cepljenje svobodna izbira in ne bi se smelo zgoditi, da te nekdo sili vanj. Čeprav sem pristaš cepljenja, sem hkrati tudi zagovornik pravice samoodločanja (in ne prisile). Vsak zase najbolje ve, zakaj se ne bo cepil (ali pa se bo/je).

In da odgovorim še na tvoj zadnji stavek, vprašanje: point te teme je, da sem želel izvedeti upravičene razloge, zakaj se človek ne želi cepit. Do sedaj sem še vedno mnenja, da ne gre toliko za cepivo samo, pač pa za nasprotovanje vladam, ki skorajda (če že ne dejansko) zahtevajo cepljenje. Poanta je v "biti proti" in to je bil moj point.

Jaz verjamem v slednje, ker dejanskih argumentov (razen strahu pred strdki, ki je vsekakor upravičen) nisem zasledil.

p.s. tako za kot proti cepilci lahko najdejo nekaj zase v mojem odgovoru - ni moj namen provokacija, niti ne propaganda za ali proti cepljenju, hotel sem namreč izvedeti le, koliko je virus v korelaciji z vladajočimi strankami ter njihovimi odločitvami (po svetu). Dejansko je.

Hvala za vaša mnenja, odgovore. Pa lep (OSTANI) poZDRAV
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.684
113
kod Džej-Zija
Strdke v veliko večji meri povzroča sam covid, kot cepiva. Tudi pojavijo se lahko še kar nekaj časa po okužbi.

Verjetnost za strdke po cepivu je izjemno majhna. Večkrat je bila izpostavljena incidenca cca 1:1.000.000, kar je 1000x manj pogosto kot pri kontracepcijskih tabletah. Pa jih punce vseeno jemljejo, tipi jih pa ne prepričujejo, da naj jih ne. Prej obratno.

Strah pred strdki po cepljenju je prenapihnjen s strani medijev in ni ravno utemeljen razlog proti cepljenju.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Ja, jaz resno predlagam, da vsi anti cepilci ne koristijo več javnega zdravstva. Če ne zaupaš medicini, potem ostani doma, ko boš bolan. Tako se bodo sprostile vrste za vse, ki medicini in znanosti zaupamo (kljub temu, da včasih naredijo tudi napako), pa še narava bo naredila svoje.

Se pravi vse pripadnike verskih skupnosti (ajd nekatere so izkjučene ker ne vključujejo verovanja v pravljice in pravljična bitja, ampak so v promilih) lahko tudi pošljemo iz bolnišnice k molitvi pa je to to? Ker če verjameš v troedinega boga potem jebiga ne moreš verjet v znanost in naj te tvoj bog pozdravi (če te ne je pa taka njegova volja in imaš vsaj zagotovljeno poslednje maziljenje in plac v nebesih, skratka ni ti hudega), znanost pa pusti laikom.

Pač posploševanje da nekdo ki se ni cepil proti covid-u, ne verjame in ne zaupa v znanost ter medicino, nikakor ni na mestu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Strdke v veliko večji meri povzroča sam covid, kot cepiva. Tudi pojavijo se lahko še kar nekaj časa po okužbi.

Verjetnost za strdke po cepivu je izjemno majhna. Večkrat je bila izpostavljena incidenca cca 1:1.000.000, kar je 1000x manj pogosto kot pri kontracepcijskih tabletah. Pa jih punce vseeno jemljejo, tipi jih pa ne prepričujejo, da naj jih ne. Prej obratno.

Strah pred strdki po cepljenju je prenapihnjen s strani medijev in ni ravno utemeljen razlog proti cepljenju.
No, pol še ta edina "upravičena" bojazen odpade ... hvala za pojasnilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in mosseero

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.252
6.521
113
Na kratko, ker je tem o COVID-u enostavno PREVEČ tem *

OK, mi lahko kdo v enem, dveh stavkih napiše, kaj so razlogi za NE cepiti se? Torej, kakšni so argumenti PROTI cepljenju?
Teorija, da ti s cepljenjem vgradijo čip je še aktualna? Ali kaj?

Meni osebno se dozdeva, da sploh ne gre za za nasprotovanje cepljenju, ampak za dejanje "biti proti".
Vsemu.

*zdaj je še ena več, se opravičujem :eek:

Odivsno od posameznika, zdrav človek se ne rabi, ker bo virus prebavil lažje kot gripo. Rizičar pa je bedarija, če se ne cepi, ok, lahko ga cepivo potamani, ampak alternativa je živeti v osami še par let, ker virus ga pa kar hitro lahko.

Torej enstavno, ker se ne rabiš, iz zdravstvenega vidika.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-183
113
Strdke v veliko večji meri povzroča sam covid, kot cepiva. Tudi pojavijo se lahko še kar nekaj časa po okužbi.

Verjetnost za strdke po cepivu je izjemno majhna. Večkrat je bila izpostavljena incidenca cca 1:1.000.000, kar je 1000x manj pogosto kot pri kontracepcijskih tabletah. Pa jih punce vseeno jemljejo, tipi jih pa ne prepričujejo, da naj jih ne. Prej obratno.

Strah pred strdki po cepljenju je prenapihnjen s strani medijev in ni ravno utemeljen razlog proti cepljenju.
Jaz tem " lažnjivim strokovnjakom", ki so se že tolikokraz do sedaj "zmotili", ne verjamem ravno, da so strdki edini negativni stranski učinek cepljenja, ki te lahko položi, pa tudi tista incidenca 1:1.000.000 se mi zdi zlagana še bolj kot tista, da cepivo ščiti proti okužbi v 95%, kar so ponavljali ob koncu lanskega leta in začetku letošnjega.
Koneckoncev tudi tu beremo da kdo koga pozna, ki je umrl kmalu po cepljenju, pa bi ob taki pogostnosti smel bit samo en umrli v državi. No saj eno smrt so sicer priznali, ker je umrla v tujini, pa so tam naredili obdukcijo, če bi pa umrla pri nas pa vprašanje, kater vzrok smrti bi navedli. Z zastojem srca ne morejo falit :)

Kolegico je cepivo (druga doza) trdno položilo za par dni v posteljo, pa je drugače zdrava. če bi bila bolj pri robu življenja, bi jo verjetno cepivo potisnilo čez rob. - zanimivo da prvo dozo je pa prestala brez težav.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Kolegico je cepivo (druga doza) trdno položilo za par dni v posteljo, pa je drugače zdrava. če bi bila bolj pri robu življenja, bi jo verjetno cepivo potisnilo čez rob. - zanimivo da prvo dozo je pa prestala brez težav.
eno cepivo je takšno, da po 1 odmerku skoraj nič, po drugem pa večja reakcija, Moderna se mi zdi ima tak učinek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-183
113
Odivsno od posameznika, zdrav človek se ne rabi, ker bo virus prebavil lažje kot gripo. Rizičar pa je bedarija, če se ne cepi, ok, lahko ga cepivo potamani, ampak alternativa je živeti v osami še par let, ker virus ga pa kar hitro lahko.

Torej enstavno, ker se ne rabiš, iz zdravstvenega vidika.
Rizičar je lahko tudi bolj pri robu meje življenja in smrti, (npr ima visok pritisk) pa ga lahko cepivo s svojimi učinki po cepljenju (npr cepljenje malo poviša pritisk) porine čez rob.
Bi rekel da je cepljenje starejših bolj rizično kot pa cepljenje otrok. Če otrokom kovid ne škodi, bodo tudi cepljenje brez težav preboleli, imajo boljši imunski sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
A je kje podatek koliko bolniških je bilo odprtih zaradi posledic cepljenja? Sam jih poznam vsaj nekaj, ki so en do tri dni zmanjkali ker so "zboleli" oz. so bili učinki cepljenja "premočni"? Vsi <50 let. V tej starostni skupini poznam par pozitivnih s covidom pa noben ni bil tako zanič da nebi mogel delat, so pa vseeno ostali "karantensko" doma.

Torej zakaj bi se šel cepit da bi bil en dan totalno zanič (40C vročine, še iz postelje ne moreš vstat, ...)? To se šteje pod "blage" učinke cepljenja in so očitno po pojavnosti večji od 1:10 (zelo pogosti).
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Odivsno od posameznika, zdrav človek se ne rabi, ker bo virus prebavil lažje kot gripo.
No, tole ne drži. Izmed vseh, ki jih poznam, da so preboleli, jih približno tretjina pravi, da je stvar precej hujša od gripe in se po nekaj mesecih še niso sestavili. Pa so bili vsi sicer zdravi. Dva sta bila zelo blizu hospitalizacije. Res pa jih je tudi nekaj, ki so preboleli kot navaden prehlad.

Seveda se lahko vsak zase odloči, ali bo tvegal s težjim potekom ali ne, težava za ostale pa nastane, ko se napolnijo intenzivni oddelki in se začnejo ukinjat ostali programi. Posledica je pa lahko tudi tole: https://abc7chicago.com/dallas-coun...ic-icu-beds-texas-zero-mask-mandate/10951287/
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bucko

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ok, virus je "nov", torej še ne poznamo vseh njegovih fint. kar se mi zdi rahlo smešno, ker je v bistvu mutirana gripa. naravno ali umetno mutirana (zadnje je bolj verjetno :). ampak vseeno...prileti nov virus in v pol leta imamo novo cepivo zanj. super. fail številka 1.
vlada in strokovnjaki (in "strokovnjaki") bi, kljub temu da ne poznamo virusa, vsaj tulili v en rog glede cepljenja. tako pa...zjutraj strokovnjaki predlagajo ene ukrepe, popoldan vlada le-te spremeni, zvečer pa še drugi "strokovnjaki" predlagajo nekaj tretjega. in tako naprej...že celo leto. fail številka 2.
tukaj vlada nima veze...veze imajo ljudje, ki so postavljeni na mesto in bi jim morali zaupati. ljudje IN vlada. skratka, preveč šuma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.252
6.521
113
No, tole ne drži. Izmed vseh, ki jih poznam, da so preboleli, jih približno tretjina pravi, da je stvar precej hujša od gripe in se po nekaj mesecih še niso sestavili. Pa so bili vsi sicer zdravi. Dva sta bila zelo blizu hospitalizacije. Res pa jih je tudi nekaj, ki so preboleli kot navaden prehlad.

Seveda se lahko vsak zase odloči, ali bo tvegal s težjim potekom ali ne, težava za ostale pa nastane, ko se napolnijo intenzivni oddelki in se začnejo ukinjat ostali programi. Posledica je pa lahko tudi tole: https://abc7chicago.com/dallas-coun...ic-icu-beds-texas-zero-mask-mandate/10951287/

No, podatki kažejo, da jih velika večina preboli brez pretiranih težav. Je pa res, da se tiste, ki so imeli težjo obliko lažje zapomni in izpostavi, kot pa veliko večino.

PS, za mene je izguba vonja/okusa ali izpadanje las pač simptom, ne pa hujša oblika, za nekoga je pa to že lahko na robu panike in se bo komot našpikal, jaz se zaradi tega ne bom.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
No, podatki kažejo, da jih velika večina preboli brez pretiranih težav. Je pa res, da se tiste, ki so imeli težjo obliko lažje zapomni in izpostavi, kot pa veliko večino.

PS, za mene je izguba vonja/okusa ali izpadanje las pač simptom, ne pa hujša oblika, za nekoga je pa to že lahko na robu panike in se bo komot našpikal, jaz se zaradi tega ne bom.
Eh, izguba vonja/okusa za mene ni hujša oblika. Čemur se s cepljenjem želim izogniti, je 1) hospitalizacija, 2) dolgoročni učinki. Mene ne moti, če ležim dva tedna z vročino, bi me pa presneto motilo, če bi bil pol leta po okužbi tako sesut, da ne bi mogel brez počitka po stopnicah v drugo nadstropje. Pa ne poznam samo enega takšnega primera.