Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

javr

Guru
6. dec 2011
1.635
1.081
113
Danes so od Covida umrli štirje ljudje.
19092221_p.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

koliko

Guru
21. avg 2007
4.236
2.079
113
SV SLO
"vlada slabo komunicira"
Francija je vpeljala obvezen PCT:
1. 12.7.2021
Predsednik Emmanuel Macron (osebno na TV) je razgrnil načrte za zdravstveno potrdilo na podlagi pogoja PCT in napovedal tudi obvezno cepljenje za vse zdravstvene delavce in druge, ki delajo z ranljivimi skupinami.
2. 5.8.2021
Francoski ustavni svet je odobril zakon, ki uvaja uporabo covidnega potrdila v gostinskih lokalih in obvezno cepljenje zdravstvenih delavcev. Določene dele zakona je sicer ustavni svet zavrnil, med drugim uvedbo obvezne desetdnevne izolacije okuženih s koronavirusom.Ustavni svet, ki je zakon obravnaval na zahtevo poslancev iz levih strank, je ugotovil, da pri uporabi covidnega potrdila obstaja ravnovesje med svoboščinami in varovanjem zdravja.
3. 15.9 2021
v veljavo je stopil zakon (napovedan 12.7!) da bodo morali biti od srede vsi zaposleni v bolnišnicah, domovih za ostarele, tisti, ki nudijo pomoč na domu, gasilci in reševalc cepljeni proti covidu-19.

V Sloveniji:
v petek na twiterju, v ponedeljek objavljen odlok (NE zakon), v sredo velja.

ALi vlada komunicara dobro, slabo, sploh?
Vprašaj se zakaj je vse objavljeno na twiterju in ne recimo na javni TV? Imam občutek, da RTVSLO vabi v goste vsakega vrača, ki nima pojma o ničemer, s stroko in predsednikom vlade pa ima komunikacijski mrk. In potem je vlad kriva, komunicira prek twiterja. Twiter je v bistvu zastonj, spremljajo pa ga vsi levuhi, RTV novinarji in tako naprej. Linija najmanjšega odpora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

koliko

Guru
21. avg 2007
4.236
2.079
113
SV SLO
Si kdaj:
- popil coca/pepsi-colo
- jedel v macu
- namazal pašteto
- jedel juho iz vrečke
.....

Veš kaj daje v svoje telo?
Si kdaj zaućil E-je, več katere?

E140. E164, E260 ali pa E290 (ta je smrten!). E334....
Če farmaciji uspe cepivo predelati v kak E in potem to dat v pijače, burgerje, pomfri, sploh ne bo več problem za cepljenje. Z E-ji pogoltnemo ogromno rakotvornih substanc, pa se nihče ne sekira za to. Problem je ml ali dva cepiva takšnega in drugačnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vprašaj se zakaj je vse objavljeno na twiterju in ne recimo na javni TV? Imam občutek, da RTVSLO vabi v goste vsakega vrača, ki nima pojma o ničemer, s stroko in predsednikom vlade pa ima komunikacijski mrk. In potem je vlad kriva, komunicira prek twiterja. Twiter je v bistvu zastonj, spremljajo pa ga vsi levuhi, RTV novinarji in tako naprej. Linija najmanjšega odpora.
Kadar ni ravno volitev, bi tvojega predsednika vlade na RTV lahko pripeljali samo v lisicah, ker se drugače ne odzove na vabila. Poleg tega prosim navedi primere, ko so za goste vabili vrače, stroke pa ne. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
314
63
po tem, ko je vlada na podlagi mnenja "stroke" plačala milijone za teste, ta ista "stroka" zdaj pravi da je testiranje nezanesljivo in bo zato T ukinjen - ostaja še samo P in C. Zaupajmo stroki, kajne ?
Mislim, da ne razumeš ravno najbolj znanosti.
Poenostavljeno do nivoja osnove šole: na osnovi znanja/védenja/izkušenj postaviš hipotezo. Hipotezo z eksperimentom preveriš in jo na osnovi rezultata potrdiš ali ovržeš.
Za področje, o katerem na začetku veš bolj malo (covid-19 je še vedno zelo mlada bolezen), se pa z njim ukvarja veliko ljudi in je vsak dan na voljo več podatkov, je nekako logično, da je proces posodabljanja obstoječih praks temu primerno hiter.

Če je bilo včeraj nekaj strokovno utemeljeno in danes ni več, to ne pomeni, da sta znanost in stroka nesposobni, ampak nasprotno, da svoje delo dobro opravljata in se nas osnovi podatkov, ki so na voljo, učita.

In prav zaradi tega, covid-19 na neki točki ne bo več takšna bolezen, kot je danes, ampak bo zaradi novih spoznanj postala enakovredna npr. gripi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tony

javr

Guru
6. dec 2011
1.635
1.081
113
Si kdaj:
- popil coca/pepsi-colo
- jedel v macu
- namazal pašteto
- jedel juho iz vrečke
Veš kaj daje v svoje telo?
Si kdaj zaućil E-je, več katere?
E140. E164, E260 ali pa E290 (ta je smrten!). E334....
vse od naštetega, a nikoli zaradi tega ker bi me v to prisilil odlok vlade
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.635
1.081
113
Mislim, da ne razumeš ravno najbolj znanosti.
Poenostavljeno do nivoja osnove šole: na osnovi znanja/védenja/izkušenj postaviš hipotezo. Hipotezo z eksperimentom preveriš in jo na osnovi rezultata potrdiš ali ovržeš.
eksperimentiraš na prostovoljcih, ali z odlokom vlade z dne 15.09.2021 uvedeš prikrito prisilo sodelovanja v eksperimentu za vse po vrsti ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Eksperimenta je že davno konec. Potalali smo že več milijard doz cepiva.

A naj le zate počakamo, da bo cepljenih 8 mrd ljudi, ti boš pa še zadnji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in s_samotar

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Eksperimenta je že davno konec. Potalali smo že več milijard doz cepiva.

A naj le zate počakamo, da bo cepljenih 8 mrd ljudi, ti boš pa še zadnji?
Zarai stranski učinkov cepiva je umrlo, koliko, 100 oseb na svetu. Zaradi necepljenja proti covid 19 je umrlo koliko 100K oseb na svetu. Zaradi KC umre koliko deklet in žena na svetu? Stranski učinek, pa nihče toliko nima za povedati proti KC.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.635
1.081
113
Kdor je mislil, da Janez (eden ali drugi) takšnih ukrepov ne bo uvedel, se je moral roditi včeraj. Kot bi poslušal Urško, ki da ni vedela kakšen je.
JJ sem pravzaprav podpiral, sicer ne ravno z dušo in srcem, bolj v smislu "bolje ta kot katerikoli levičar", z odlokom z dne 15.09.2021 pa ne grem več na volitve ker so vsi politiki, ne glede na stranko, zapustili narod. Sicer pa nikoli ni bilo jasno ozadje izjave JJ prve dni vojne za SLO da je "več sto mrtvih in ranjenih na obeh straneh". Toliko o zaupanju v covid številke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jendomen

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
314
63
če hočeš dobiti PCT s testom na protitelesa: "NE !!!! NEZANESLJIVO !!!"
Zakaj P velja samo 6 mesecev ? "ZATO KER TESTI KAŽEJO UPAD PROTITELES !"
o_O
Stroka reče "P velja 8 mesecev in se bo še podaljševalo". Vlada jih enostavno povozi s "P velja 6 mesecev ker je tako tudi v drugih državah". Vsak pravi strokovnjak bi v tistem trenutku zapustil strokovno skupino da si ne bi še bolj umazal svojega imena, "strokovnjaki" pa ostanejo.
Zaupajmo stroki.
Mešaš politiko in stroko.
Razumem, da ne zaupaš slovenskim medijem in politiki.
Vzami v roke nemški, danski, isladski ... časopis in beri tam.
Janez Janša in prijatelji in neprijazelji in vsi Slovenci smo v vsej covid-19 zgodbi (z našimi ukrepi vred) nepomembne marionete. Če se odločimo, da bomo butasti in zato ker ne dovolimo, da nas "Bill Gates čipira", lahko naredimo skupinski harakiri, pa nas nihče ne bo preveč pogrešal.

Covid je globalna težava. Američani, Rusi, Kitajci se že praktično celo zgodovino sovražijo in bi drug drugega najraje zbrisali s planeta. Ampak glej, vsak pa svojim ljudem priporoča cepljenje. Verjetno valda ne zato, da se bodo znebili lastnih ljudi.