Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

javr

Guru
6. dec 2011
1.646
1.084
113
ne; umrlo jih je še več kot 6, predvsem po prejemu druge doze, a neuradno, ker po uvedbi cepljenja ni bilo več politično sprejemljivo da bi še kdo cepljen umrl zaradi covida, kaj šele zaradi cepiva.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
Mojster, ampak ti nisi tridesetletnik. Letnica v pasošu te bo, k sreči, obvarovala pogube.

Dve strani nazaj sem opisal več razlogov, zakaj je sploh gledati kakršnekoli debate iz ZDA brez veze. Nehaj zapravljati čas.

Meni so (blage) stranske učinke Zenece razložili, da gre za učinek cepiva. In da jih fašejo tudi ljudje, ki so preboleli Covid, le da ta niso več blagi. Po tej logiki gre sklepati, da bodo tudi tele 39-letnike počakali miokarditisi in perikarditisi, ko bodo necepljeni srečali korono, le da s tisočkrat večjo pojavnostjo. In enako bo z 18-letniki. Think of the children!!!!!!1ena

Epidemija je ena taka čudna reč, da najprej okuži najbolj ranljivo populacijo. Zdaj, ko je ta Covid že prebolela, se cepila, ali umrla, pa se zdi, da zbolevajo vedno mlajši. To se lepo vidi iz statistike Slo hospitaliziranih, povprečna starost je z vsakim valom manjša, sedaj je pri 55 letih. Pri mlajših bo zapletov manj kot pri 55-letnikih, bodo pa. In več jih bo, kot jih je od cepljenja.

Čuvene ZDA, ki nas prehitevajo za kak mesec, so to že doživele. V polovici Teksasa so polne vse pediatrične intenzivne nege, ker tam Covid fašejo že mladostniki.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: jonny77

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
V Utripu so sicer nekaj bežno omenili zakaj samo za jansen velja samo 1 doza, a brez resnega namena to dejansko raziskati; nek dr je potem prišel do zaključka da je jansen celo 10-15% slabši od ostalih cepiv
Mojster, ta problematika tebe presega.

Janssen so naredili z 1 dozo, zato, ker je nekdo izračunal, da bo tako več zaslužil, ker bo trg tako cepivo hotel imeti. In niso naredili slabega cepiva, to cepivo je bilo primerljivo z ostalimi in prestalo enake teste kot vsa druga cepiva. Ko je ven prišla delta, pa se je izkazalo, da so druga cepiva proti delti bolj učinkovita. In, kaj zdaj?

Narod se pa še vedno cepi z njim, ker so prepozno potegnili svoje glave iz riti in jim je za 2 dozi zmanjkalo časa. Janssen danes ni najboljša rešitev, ki jo človek lahko vzame, je pa veliko boljša kot nič.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.646
1.084
113
ne vem kdo in kaj je ta Icke, se pa strinjam z napisanim:

publishwall_1613697729_3379838_p.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
V kontra me težko kdo prepriča, ker zgodbe, ki jih poznam, so od konkretnih ljudi s konkretnimi težavami. Zadnja je izpred par dni, ko sem se menil s prijateljim iz tujine, s kateri se nisva slišala lep čas. Slučajno navrže tema na cepljenje, ker se je moral cepiti zaradi službe, sicer bi se sigurno poslovil od nje. Pa mi šokira z zgodbo o svojem sodelavcu, hudem športniku, prejel 1 dozo pfajzerja na katero je imel tako hudo reakcijo, da so mislili, da je gotov. K sreči se je zmazal. Sedaj pa za delodajalca ni več problem, da ni polno cepljen. Druge doze zanj ne bo, le moral jim je na lastni koži dokazati, da te zanj niso dobre. O morebitnih dolgoročnih posledicah tega preizkusa si noben ne beli glave. Žalostno kam smo prišli, mlade in zdrave ljudi se posiljuje z eksperimentiranjem s svojim telesom, po ne gre za ebolo v2. Bolj na začetku cepilne kampanje pa je od kolegice znanec celo umrl, tudi primer iz tujine. Imel je močno zaupanje v znanost, zato je pohitel med prvimi, da bo zopet lahko potoval po svetu. Poznam tudi cepljene, ki so se razboleli, cela družina. Cepivo jih je rešilo, druge, ki pa niso bili cepljeni, pa jim nič ni bilo, jih je pa rešil vsemogočni, menda. Pa takega, ki je prebolel brez večjih težav in se nato z eno dozo cepil in kmalu po tem dobil neko infekcijo. Bognedaj, da bi pomislili, da je imelo kaj s tem cepivo, oziroma da mu je to prizadelo imunski sistem. Če pa se ne bi busteriral, pa bi ziher bil kriv long covid. Ženske s težavami z menstro jih ima moja na listi znank. Kronična utrujenost cepljene tašče od kolegice, zopet na mojem seznamu. Sorodnik umrl 2-3 meseca po drugi dozi, pa bil sem med zagovorniki njegovega cepljenja. Sedaj upam, da me ne bodo gledali kot tistega, ki je zagovarjal njegovo pospešeno pot k sv. Petru.
Dunning-Kruger.

Jadran Krt je nekoč napisal v svoj dnevnik, ko je ostarelemu starčku Bertu Baxterju, h kateremu je samaritansko hodil po šoli pomivat in pospravljat posodo razložil, da ima intervju na BBCju:
Bert je rekel, da so vsi ena sama banda narkomanov. Stric njegovega svaka je imel nekoč sosedo, ki je bila natakarica na radiu, zato Bert Baxter ve vse o BBCju.

Prava avtoriteta na temo epidimiologije si. Piši SAZU-ju, vzamejo te za izrednega člana. Že včeraj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
ne; umrlo jih je še več kot 6, predvsem po prejemu druge doze, a neuradno, ker po uvedbi cepljenja ni bilo več politično sprejemljivo da bi še kdo cepljen umrl zaradi covida, kaj šele zaradi cepiva.
Nehaj nakladati.

Stric tvojega svaka je torej imel nekoč sosedo, ki je leta 1980 delala v oštariji vizavi Sodnomedicinskega inštituta in potem skupaj potihem šepetata tele zgodbice?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
Testiranje je nezanesljivo, ker so ga sami naredili za nezanesljivega s tem, ko se cepljenim ni treba testirati.
Nehajte se že oklepati teh neumnosti, kot otroci stare mame.

Necepljenih ne testiramo v prvi vrsti zato, ker nimamo denarja.

V drugi vrsti zato, ker se odločevalci ne bi mogli zmenit, kdo bo dobil posel s prodajo testov.

Nekje v tretji pa zato, ker niti cepljenih ni dobro v teh časih postviti v kolono s 500 ljudmi, ker bosta dva prišla domov bolj pozitivna, kot sta šla od doma.

V četrti zato, ker bo spet pol foruma lepilo fotke, da je to fašizem, odvzem brisa v nosu pa posilstvo sinusov.

Kdor bi rad rešil svet, naj najprej pomete pred svojim pragom: cepi se, kupi kubik testov in se samotestiraj dvakrat dnevno. Pa bomo bsi bolj varni. (Aja, ne, ne boš naredil niti prvega, ker so testi nezanesljivi. Logično.)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
"Ko govorimo, pljuvamo virus kot da smo policijski vodni top. Vendar, ko nas testirajo nam virusov ne morejo zaznati v jeb*nem pljunku, pač pa nam morajo palčko potisniti v nos skoraj do možganov, v usta pa tako globoko kot naš infektolog Bananko svojo banano."

O, sveta preproščina. Nimaš blage veze, kaj pišeš.

Nalezljivost virusa nima NOBENE, PRAV NOBENE zveze s tem, kako težko je narediti odvzem, da bo test vsaj približno občutljiv in zanesljiv.

Ta tematika tebe presega. To je Dunning-Kruger. Ljudje, ki imajo najmanj znanja imajo lažen občutek, da o tematiki največ vedo.

(Ljudje, ki imajo znanja največ, pa ves čas dvomijo, če ga bo sploh kdaj dovolj.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad
5. apr 2015
1.352
700
113
Ojla. A mi lohk kak alter-um pove, če se cepim in dobim kasneje kovid, kakšna je verjetnost, da mi vonj izgine...

Da imam vsaj bolj tehten razlog se cepit kot to, da me 45% ljudi mrzi.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
(...) po vrhu pa so eksperimetalna.
Ne poznaš materije.

mRNA cepiva se je dalo narediti tako ekspresno, ker po prejemu cepiva spike protein Covida imunski sistem naredi kar sam, pri drugih cepivih pa ga je treba narediti v laboratoriju, kar je kompleksno in drago, in je vsak korak izdelave treba vmes predložiti regulatorju v odobritev.

Poleg tega se je v izdelavo teh cepiv vložilo ogromno denarja, kar je omogočilo na primer, da so cepivo testirali na 70.000 ljudeh, kar je ogromno in veliko več, kot za katerokoli novo zdravilo. Tako dobro preizkušenih cepiv v tako kratkem času nismo še nikoli imeli.

Kako varna so mRNA cepiva:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.412
1.361
113
Ojla. A mi lohk kak alter-um pove, če se cepim in dobim kasneje kovid, kakšna je verjetnost, da mi vonj izgine...

Da imam vsaj bolj tehten razlog se cepit kot to, da me 45% ljudi mrzi.
Ene 1000x manjša kot če si necepljen.

Tudi večini necepljenih se sicer voh povrne nekaj mesecev po prebolenju Covida.

Pazi se, od danes jih je že 45,002% :cheer: