Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
No saj sem vedel. Grema po korakih... Nalepil si številke umrlih/potrjene okužbe po starostnih skupinah. Ampak tam imaš med 45 in 65 letom relativne male procente. Drži?
Zdaj pa vprašanje proti čemu se mi borimo? A samo da ne bomo imeli umrle? Da, delno res.
Ampak cel čas se borimo proti prenatrpanim bolnicam. Če te nebi delale, tako kot delajo bi tudi tvoji grafi umrljivosti bili povsem drugačni, kar sem ti hotel pokazat z mojim grafom, kjer zelena barva obiskovalcev intenzive ni zanemarljiva. Torej moramo poskrbet tudi za njih. Pa tudi ni vse v tem če kdo umre, ampak veliko pomeni tudi, komu prerežejo vrat in mu noter vstavijo cev. Saj veš tisto gibljivo, polprozno ki gre v aparat za predihavanje.

Boš sedaj razumel?

Tako da število okužb si počasi nekam vtakni. Število okužb je samo delni pokazatelj, koliko bo čez 14 dni zasedena intenziva. Vsaj z sedanjim tipom corone. Kaj bo prinesel omicron, še ne vemo.

Poglej številke tudi širše v kontekstu. Prejšnji teden je bilo v bolnišnice sprejetih z enakimi simptomi kot covid (SARI - severe acute respiratory infection) 789 ljudi, od tega je bilo pozitivnih na covid 554, torej ostalih 235 ni imelo covida pa je imelo vseeno težko dihalno stisko in za njih je bil potreben enak tretma kot za covid bolnike (kisik, in če ne deluje sledi mehanska ventilacija). Torej 30% bolnikov ki so v bolnišnici in zažirajoo kisik/respiratorje sploh niso covid bolniki, zahtevajo pa povsem enako obravnavo in iste resourse. Ko pride gripa jih bo še več. Kje naredit mejo oz. a bomo sedaj obvezno cepljenje uvedli tudi za gripo, RSV, stari koronavirus, ...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Mal telovadbe:
a) šansa, da pristaneš v bolnišnici in umreš, če nisi cepljen, je 1:10000 (sem prepričan, da se da izračunat precej bolj točno)
b) šansa, da umreš po cepljenju je 1:150.000 (podatek za Jansna, če se ne motim)

Torej, neglede na izmišljene številke zgoraj je razmerje med a in b zagotovo precejšnje.
Zakaj torej nekateri še vedno raje čakajo necepljeni na morebitno smrt v bolnišnici, kar jih zagotovo doleti prej, kot bi jih smrt zaradi cepljenja?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Tepcek, US sciti temeljne clovekove pravice.
Kaj mi delamo? Testiramo se vsaka 2 dneva, ne obremenujemo bolnic, dohtarjev, skrbimo da laufa drzava, ipd.
:valjamse: :valjamse: Ščiti temeljne človekove pravice.
Biti zdrav ali pravica do štrajka ali varovanje nacionalnega zdravja?
No, cepljeni isto ne obremenjujemo bolnic, dohtarjev, skrbimo da laufa drzava, ipd.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Nisi me zastopil.
Vlada in cepljeni (ste) se obnasali kot da ste imuni na covid. Kar pa ni res. Pocasi to spoznavajo..
Recimo da ga boste lazje preboleli kot necepljeni.
Ne bom prevec pameten, kot kaze ga bomo res skasiral vsi. Ce ne drugace pa zdaj preko šole.
Nisi me zastopil.
VSI, ponavljam VSI smo ogromno polagali na cepivo - naj bi ozdravilo corono.
Po 2 letih je stvar čisto drugačna.
Dejstvo je, da s testiranjem corone NE bomo odstranili. Pa s cepljenjem tudi ne.
Ali pa? Tako kot smo se losali, koz, ošpic, raka na matireničnem vratu(?), otroške paralize.
Kaj pa če bo tabletka pomagala. Antivaxerji, jo boste jemali?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
To si meni odgovoril: No, cepljeni isto ne obremenjujemo bolnic, dohtarjev, skrbimo da laufa drzava, ipd.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Poznam primere ko je cepljen enako odnesel kot necepljen, seveda oba ne v bolnico, pač klena fanta.
Medtem ko rizicari veselo necepljeni, pritisk pa se dela na otroke in delovno populacijo
Poznam primer, ko so življenje rešili Antivaxer-ju (!) (2x je bilo v časopisu ) pse se še zmerom nebi/nebo (kljub priporočilom)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
To si meni odgovoril: No, cepljeni isto ne obremenjujemo bolnic, dohtarjev, skrbimo da laufa drzava, ipd.
Mat tole leti. Moj post je v tem trenutku 9 min star. Zgodovina!
Replika je bila na US in na to, da se 2x testiraš (necepljen). Zakaj? (glej označeno besedilo - prva oseba množine)

p.s. še dober, da sem danes z avtom. drugače sem samo v petkih. LP
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Ja, ne obremenjujete bolnic, ampak vseeno sejete virus naokoli. Jaz ga ne.

ps, 3x ne 2x.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

What are the new risks of vaccination?​

Anyone reading the new Pfizer adverse event report compilation will be staggered. The sheer density of the technical medical terms and disease names are nevertheless broken down into recognisable and serious categories of illness—kidney failure, stroke, cardiac events, pregnancy complications, inflammation, neurological disease, autoimmune failure, paralysis, liver failure, blood disorders, skin disease, musculoskeletal problems, arthritis, respiratory disease, DVT, blood clots, vascular disease, haemorrhage, loss of sight, Bell’s palsy, and epilepsy.

How has this affected New Zealand?​

Whilst even the official Medsafe record of adverse effects and the unofficial lists show that the immediate risks of covid vaccination could be as much as 50 – 300 times greater than even the most risky of previous traditional vaccines (such as the smallpox jab), and whilst the long term effects are unknown, 90% of eligible New Zealanders have gone ahead with vaccination having accepted the assurances of safety and efficacy from the government, or having been forced to get vaccinated under threat of loss of employment and freedom of movement.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Ytbnd in javr

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR



 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
To sem zato nalimal, ker orto antivaxerji skoz nabijate, kako naj bi bila cepiva nevarna, bla bla bla. Če bi vas še za ostale stvari tako skrbel, kot vas zdaj za cepiva, bi bli vaši sončki velik bolj zdravi. Pa vi tudi. :nazdravje: