Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
A vi, necepljeni, pa lahko kaj naredite?
Sami nič. Samo s pomočjo US, ki svira na strune od leta 1991, kjer smo imeli sam levega/rdečega nasprotnika.
Nisi me zastopil.
Vlada in cepljeni (ste) se obnasali kot da ste imuni na covid. Kar pa ni res. Pocasi to spoznavajo..
Recimo da ga boste lazje preboleli kot necepljeni.
Ne bom prevec pameten, kot kaze ga bomo res skasiral vsi. Ce ne drugace pa zdaj preko šole.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Poznam primere ko je cepljen enako odnesel kot necepljen, seveda oba ne v bolnico, pač klena fanta.
Medtem ko rizicari veselo necepljeni, pritisk pa se dela na otroke in delovno populacijo
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Spet ne moreš vseh cepljenih metat v isti koš. Nekateri se kljub temu da smo cepljeni, obnašamo korektno, maska gor, vsake toliko izvedemo samotest, otroka imam raje doma in ne v vrtcu, delam od doma ko lahko itd. Koliko necepljenih poznaš ,ki tako isto počnejo? Jaz niti enega, samotestirajo se vsi zato, ker se morajo in še to je palčka 1mm v nosek za 0,12sekunde.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Spet ne moreš vseh cepljenih metat v isti koš. Nekateri se kljub temu da smo cepljeni, obnašamo korektno, maska gor, vsake toliko izvedemo samotest, otroka imam raje doma in ne v vrtcu, delam od doma ko lahko itd. Koliko necepljenih poznaš ,ki tako isto počnejo? Jaz niti enega, samotestirajo se vsi zato, ker se morajo in še to je palčka 1mm v nosek za 0,12sekunde.
Js ne poznamo nobenega cepljenega, ki bi se redno ali občasno testiral. Vsaj kolikor i je znano.
Poznam edino eno cepljeno, ki se je šla testirat, ko je necepljeni sin dobil kovid, in je bila tudi ona pozitivna tudi na PCR - bila pa brez simptomov. Necepljena mož in hčerka pa so bili na hat negativni. Sin pa parkrat zakašljal, pa je minilo.
Drugače pa od maja dalje - ko se je lahko vsak cepil, poznam samo enega, ki je pristal v bolnici (2x cepljen s pfizerjem), pa nekaj jih poznam, tako cepljenih kot necepljenih ki so zboleli z milejšimi simptomi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Nakladaš. Glede na renome necepljencev, so necepljeni z razlogom, zato tudi s tem istim razlogom bolj šašavo delajo samoteste in se držijo ukrepov, da je pa kdo bil pozitiven ti pa tko noben ne bo priznal (razen če je res zelo hudo). Zato ti ne verjamem, še posebno pa ne zato, ker se takšne in podobne zgpdbe kot tvoje širijo, na koncu pa izkažejo kot veliko nakladanje. Pa še sam sem nekaj podobnega doživel že večkrat, nazadnje ravno včeraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch in p4pe

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Mal telovadbe:
a) šansa, da pristaneš v bolnišnici in umreš, če nisi cepljen, je 1:10000 (sem prepričan, da se da izračunat precej bolj točno)
b) šansa, da umreš po cepljenju je 1:150.000 (podatek za Jansna, če se ne motim)

Torej, neglede na izmišljene številke zgoraj je razmerje med a in b zagotovo precejšnje.
Zakaj torej nekateri še vedno raje čakajo necepljeni na morebitno smrt v bolnišnici, kar jih zagotovo doleti prej, kot bi jih smrt zaradi cepljenja?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
1625734329421.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.350
8.716
113
Nisi me zastopil.
Vlada in cepljeni (ste) se obnasali kot da ste imuni na covid. Kar pa ni res. Pocasi to spoznavajo..
Recimo da ga boste lazje preboleli kot necepljeni.
Ne bom prevec pameten, kot kaze ga bomo res skasiral vsi. Ce ne drugace pa zdaj preko šole.
Še enkrat. Res misliš, da maš več šans natur, kot pa če greš po dva šusa? Ja, slej ko prej boš kasiral, tako ali drugače. Natur ni fajn, verjemi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
E bravo... zopet enega pametnega konja....

Poglej priponko 51008

Povej mi če je smiselno pozabit na zeleno obarvane kvadratke. Pa po vseh tvojih elaboratih, še zdaj niso doumel bistva. Čakam naslednji post da potrdiš to.
in kaj hoces povedat?
da je razmerje zeleno/roza skoz priblizno enako?
zdej pa nakalkuliraj se razmerje glede na potrjene okuzbe pa bos vidu kdo je konj
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
in kaj hoces povedat?
da je razmerje zeleno/roza skoz priblizno enako?
zdej pa nakalkuliraj se razmerje glede na potrjene okuzbe pa bos vidu kdo je konj

No saj sem vedel. Grema po korakih... Nalepil si številke umrlih/potrjene okužbe po starostnih skupinah. Ampak tam imaš med 45 in 65 letom relativne male procente. Drži?
Zdaj pa vprašanje proti čemu se mi borimo? A samo da ne bomo imeli umrle? Da, delno res.
Ampak cel čas se borimo proti prenatrpanim bolnicam. Če te nebi delale, tako kot delajo bi tudi tvoji grafi umrljivosti bili povsem drugačni, kar sem ti hotel pokazat z mojim grafom, kjer zelena barva obiskovalcev intenzive ni zanemarljiva. Torej moramo poskrbet tudi za njih. Pa tudi ni vse v tem če kdo umre, ampak veliko pomeni tudi, komu prerežejo vrat in mu noter vstavijo cev. Saj veš tisto gibljivo, polprozno ki gre v aparat za predihavanje.

Boš sedaj razumel?

Tako da število okužb si počasi nekam vtakni. Število okužb je samo delni pokazatelj, koliko bo čez 14 dni zasedena intenziva. Vsaj z sedanjim tipom corone. Kaj bo prinesel omicron, še ne vemo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.202
113
Prej:

dd434376d35119f24b5f4071edfe9474.jpeg



Pravi tudi, da se je pred Maxi marketom v Ljubljani pogovarjala s poslanko Levice Violeto Tomič. Ta naj bi ji povedala, da edina ni cepljenja v državnem zboru, da ne verjame v »covid zadeve« in da je zelo skeptična.

Potem:


"Dragi moji! Dva tedna sem se borila s covidom in zmagala," je na Facebooku svojim sledilcem sporočila poslanka stranke Levica Violeta Tomič. Dejala je, da je ta bolezen drugačna od vsega, kar je izkusila do zdaj. "Neznosne bolečine v sklepih in mišicah, popolna utrujenost, plehnat okus v ustih, krvavitve ...," je naštela nekaj simptomov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey