Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113

Malokdo je starejši od 70 let. 85 odstotkov ni cepljenih. “Imamo tudi cepljene, nekateri so imunsko kompromitirani ali zelo bolni, nekateri so tudi brez pridruženih bolezni, ampak jih je zelo malo. Moj občutek je, da je potek bolezni pri njih blažji,” pove dr. Strdin Košir. “Matematika je preprosta, če bi zdravili samo 15 odstotkov bolnikov, ki so tu, bi to zmogli brez vsakršnih težav.”

Večina bolnikov potem, ko se zbudijo iz kome in se zavejo, kje so in kaj se dogaja, pove, da jim je žal, da se niso cepili. Toda ne vsi. “Obstajajo tudi ljudje, ki hlastajo za zrakom in hkrati trdijo, da covid-19 ne obstaja,” pove Mlakar. Za vse tam zaposlene je povsem nedoumljivo, da je to mogoče.

“Največja žalost in tisto, kar nas najbolj skrbi, je, da se že dolgo dolgo borimo s covidnimi bolniki, pa širša javnost ne prepozna tega, da je covid-19 resna bolezen, ki je prizadela širšo populacijo. In da večkrat kakšno življenje izgubimo,” njihove občutke opiše diplomirana medicinska sestra Anja Hameršek.

Ko pride z dela, se v prostem času sooča z ljudmi, ki nasprotujejo cepljenju in ukrepom ter so brezbrižni do katastrofe, ki se medtem dogaja v bolnišnicah. “Včasih se odzovem z molkom, včasih z neodobravanjem, včasih celo z žalostjo. Najraje bi videli, da se ta covid-19 že enkrat konča. Pred kratkim sem slišala stavek, ki zagotovo drži. Virusu, ki ima za sabo tak narod, se zagotovo ni treba bati za prihodnost. Želim si, da bi ljudje končno začutili pomen tega, da se testirajo, cepijo in spoštujejo ukrepe.”

1. malokdo je starejši od 70 let -> sprejeti na intenzivno 45. teden tega leta: 0x 85+, 20x 75-84, 43x 65-74, 25x 55-65, 25x 45-54 , 8x 35-44, 4x 25-34 = SUM, starejših od 65 let je 50%.

Aja zakaj ni starejših, pove pa tale podatek: 36x 85+, 28x 75-84, 18x 65-74, 9x 55-65, 2x 45-54 (to so umrli po starostnih skupinah za isti teden)

Skratka poleg očitne matematike je potrebno uporabit tudi malo logike.

2. če bi zdravili samo 15 odstotkov bolnikov, ki so tu, bi to zmogli brez vsakršnih težav -> brez skupine 55 let+ bi bilo na intenzivni samo 30% trenutnih bolnikov, brez skupine 45+ bi bilo pa na intenzivni samo 10% bolnikov

3. je covid-19 resna bolezen, ki je prizadela širšo populacijo. In da večkrat kakšno življenje izgubimo -> glede na podatke zgoraj je širša populacija tam 65+ ali pa 55+, ostali so več ali manj na nivoju prehlada. Živlenja izgubljamo pa največ v skupini 85+, kar je res nenavadno in zaskrbljujoče.

Tipičen procepilski PR ki spet piha na dušo celi populaciji namesto da bi pokazal stanje kot je in mogoče prestrašil kakšnega penzionerja. Skratka spet strategija po kateri bi morali vse 13 letnike cepit, zato da ne bodo njihovi dedki zasedali intenzivne in pradedki umirali.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: jonny77 in Ytbnd

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Sej je ni, če razporediš države po kvaliteti zdravstvenega sistema dobiš dejansko urejena grafa na obeh straneh. Ven bi na eni strani potem štrleli BE in AT, na drugi strani pa LV, še vedno manj anomalije kot pri deležu cepljenih.

Drži kot si dejal, in drži tudi, da imajo države s kvalitetnim zdravstvenim sistemom višji % precepljenih.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Ja ampak kura nosi jajce in slab zdravstveni sistem (+ nižja kvaliteta življenja oz. zdravega živlenja) je stvar daljše zgodovine, recimo smrtnost po državah v EU iz leta 2016:
1e1a4b6c-ce57-4364-80e3-475aa2a303e4


Torej slaba precepljenost je stvar zdravstvenga sistema ki nima zaupanja, smrtnost (od covida ali pa sploh ne?) je pa vprašanje od česa je ker vidiš da so že 10 let nazaj umirali v bolgariji 1x več kot v španiji, pa najbrž anomalija v času zime je še precej večja kot splošna letna statistika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Bravo u nulo si zadel dušo večine anticepilcev!!
Veš, da sem čakal čas, ko bo vlada objavila nagrade za cepljenje in takoj odšibal skočit na iglo....
Koliko jaz poznam ljudi v naši vasi, par pred penzijo. Prebolela oba. Ona se je potem še cepila zaradi službe, on pa zaradi neznanega razloga.
Penzionistka iz vasi čez osemdeset, se je cepila, da lahko gre v Avstrijo, ker je to vedno počela. Tako je povedala.
Naši otroci in snahe so se cepili zaradi služb, in so to zelo zamerili vladi, kar bodo upoštevali pri volitvah.
Pa še sodelavec z ženo iz sosednjega mesta. Oba prebolela v prvem valu. Sedaj tuhtata , da bi se cepila. Komentiral nisem, samo sem povedal naj vprašajo, kaj o tem misli njihov zdravnik.
Necepljen (ne anticepilec) ne silim nikogar v cepljenje. Zakaj?
Če umre zaradi cepiva, ga ne bom imel na duši. Zato nobenemu ne svetujem, niti ne odsvetujem cepljenje. Ko mi to omenijo, nič ne komentiram, saj imajo svojega zdravnika za takšne odločitve.
Ko pogledam na reakcije cepljenih, vedno so drugi egoisti neodgovorni, anivaxerji in nevemkajvse........
To razumem kot frustracijo cepljenih , da vas je vlada "prisilila v cepljenje", kar pušča posledice na psiho. Vendar svoje travme pokažite na volitvah, in ne na necepljenih.
Eeee.. počakajte še, da poiščemo študijo o tej vaši težavi :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
  • Haha
Reactions: brane_new

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Veš, da sem čakal čas, ko bo vlada objavila nagrade za cepljenje in takoj odšibal skočit na iglo....
Koliko jaz poznam ljudi v naši vasi, par pred penzijo. Prebolela oba. Ona se je potem še cepila zaradi službe, on pa zaradi neznanega razloga.
Penzionistka iz vasi čez osemdeset, se je cepila, da lahko gre v Avstrijo, ker je to vedno počela. Tako je povedala.
Naši otroci in snahe so se cepili zaradi služb, in so to zelo zamerili vladi, kar bodo upoštevali pri volitvah.
Pa še sodelavec z ženo iz sosednjega mesta. Oba prebolela v prvem valu. Sedaj tuhtata , da bi se cepila. Komentiral nisem, samo sem povedal naj vprašajo, kaj o tem misli njihov zdravnik.
Necepljen (ne anticepilec) ne silim nikogar v cepljenje. Zakaj?
Če umre zaradi cepiva, ga ne bom imel na duši. Zato nobenemu ne svetujem, niti ne odsvetujem cepljenje. Ko mi to omenijo, nič ne komentiram, saj imajo svojega zdravnika za takšne odločitve.
Ko pogledam na reakcije cepljenih, vedno so drugi egoisti neodgovorni, anivaxerji in nevemkajvse........
To razumem kot frustracijo cepljenih , da vas je vlada "prisilila v cepljenje", kar pušča posledice na psiho. Vendar svoje travme pokažite na volitvah, in ne na necepljenih.
Eeee.. počakajte še, da poiščemo študijo o tej vaši težavi :valjamse:
Tole gor boldano. A ti vaši otroci in snahe spremljajo kaj se dogaja drugje po Evropi.

Če bi bili KUL na vladi bi bilo pa vse z rožicami postlano?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO

Kristijan Musek Lešnik


Včeraj na bencinski črpalki, niti ni pomembno kateri in kje ...
Medtem, ko sem tankal, v slabih 2 minutah, sta se nad dijakom/študentom, ki je na vratih preverjal PCT, izživljali dve veliki riti na dveh nogah.
Niti ne vem, kako in s čim sta dvonogi zverini mrcvarili nič krivega fanta, ki je stal na vratih za tistih nekaj evrov preko napotnice - vem pa, da ko sem prišel do njega, onih dveh ni bilo več nikjer, pred mano je pa stal mlad fant z rdečimi očmi nad masko.
"Je hudo, a ne," sem mu rekel. Ni odgovoril, le prikimal je.
"Ljudje so postali res žleht," sem rekel. Prikimal je.
"Z njimi je nekaj narobe, ne s tabo. Ne si pustiti do živega," sem mu rekel. Ko sem se vračal k avtu, sem se še enkrat ustavil pri njemu in mu zaželel lep dan. "Lep dan tudi vam," mi je rekel nazaj. Z malo manj rdečimi očmi, vsaj tako se mi je zdelo.
Naslednjih 20 minut v avtu sem preklinjal.
Na začetku epidemije sem nekje napisal, da pričakujem, da bo ta sprožila nekaj podobnega kot vse velike krize v zgodovini: pri ljudeh bo slej ali prej udarilo ven tisto, ker je najbolj notri v njih, najbolj osrednji - pa obenem tudi najbolj skriti - del njihove identitete. Pri enih so to srčnost, empatija, vztrajnost, pogum, hvaležnost - pri drugih pač ena sama mrakoba. Eni ljudje so pokazali več srca kot so ga imeli priložnosti pokazati prej; pri drugih je pa postalo jasno, da so v predepidemijskih letih dokaj uspešno prikrivali, kako ogromne in sovraštva polne riti so do vsega. To me ne preseneča - kar me preseneča, je, koliko se jih je skrivalo v skupnosti in kako uspešno so nekateri pred tem skrivali svojo toksičnost in grezničnost.
Eni ljudje v času, ko jim ni dobro, premorejo voljo in moč, da naredijo nekaj za sebe in za skupnost, da bi jim šlo bolje.
Drugi ljudje v času, ko jim ne gre dobro, naredijo vse, da bi se drugi okrog njih počutili še slabše - ker ne znajo narediti nič, da bi šlo njim samim bolje, je edina pot, da se v svoji koži počutijo malo manj slabo, če poskrbijo, da gre komu še slabše od njih. Tudi to me ne preseneča - kar me preseneča je, koliko jih je, ki so to svojo toksičnost in grezničnost pred izbruhom epidemije tako uspešno skrivali.
Vsak ima danes priložnost komu polepšati dan. Vsak sam odloča, ali jo bo izkoristil.
Vsak ima danes priložnost danes komu narediti nekaj slabega in nanj zmetati svojo jezo, frustracije in gnev. Vsak sam odloča, ali jo bo izkoristil.
Od tega, katerih odločitev bo danes, jutri, pojutrišnjem več, je pa odvisno - v kakšnih skupnostih in v kakšni družbi bomo živeli.
Vsak sam odloča, ali bo na ulici, pred trgovino, na FB počel stvari, zaradi katerih bo sam in bodo drugi živeli malo lepše; ali bo pa samo izkoristil vse te priložnosti za razkazovanje širnemu svetu, koliko greznice, sovraštva in strupa nosi v sebi.
Zato vse tiste, ki ste v zadnjih dneh, tednih, mesecih izkoristili priložnost in svoj gnev in nezadovoljstvo stresli na kakšnega dijaka/študenta, prodajalca, učitelja, zdravnika, voznika avtobusa ... prav lepo vabim, da se samoodstranite s seznama mojih FB znancev. Strašno me veseli pogovarjati se z dobrimi ljudmi od katerih lahko izvem in se naučim kaj dobrega, o stvareh ki nas združujejo in o tistih o katerih se ne strinjamo - za tiste, ki naokrog hodijo z vedno pripravljenim trosilnikom, da svojo gnojnico stresajo na druge ... počnite to kje drugje, ne na mojem zidu.
NE CEPIM SE, KER SEM POTEM LAHKO BARABA. Glavni in edini razlog po prebranem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, kalbo in p4pe

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO

Če se ne cepim sem pogumen in zavestno sodelujem v znanstvenem projektu "Ali sem mogoče med temi, ki jim odpovedujejo pljuča zaradi COVIDA". Kako moraš biti cepljenproticepljenju, da si to upaš niti ne razmišljam.

RTVSLO končno na strani logike in realnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Ja ampak kura nosi jajce in slab zdravstveni sistem (+ nižja kvaliteta življenja oz. zdravega živlenja) je stvar daljše zgodovine, recimo smrtnost po državah v EU iz leta 2016:
1e1a4b6c-ce57-4364-80e3-475aa2a303e4


Torej slaba precepljenost je stvar zdravstvenga sistema ki nima zaupanja, smrtnost (od covida ali pa sploh ne?) je pa vprašanje od česa je ker vidiš da so že 10 let nazaj umirali v bolgariji 1x več kot v španiji, pa najbrž anomalija v času zime je še precej večja kot splošna letna statistika.
Amapk a ti res sam sebi verjameš? Kolk enga sranja znaš natrositi, prav neverjetno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.729
2.343
113
Pomurje
1. malokdo je starejši od 70 let -> sprejeti na intenzivno 45. teden tega leta: 0x 85+, 20x 75-84, 43x 65-74, 25x 55-65, 25x 45-54 , 8x 35-44, 4x 25-34 = SUM, starejših od 65 let je 50%.

Aja zakaj ni starejših, pove pa tale podatek: 36x 85+, 28x 75-84, 18x 65-74, 9x 55-65, 2x 45-54 (to so umrli po starostnih skupinah za isti teden)

Skratka poleg očitne matematike je potrebno uporabit tudi malo logike.

2. če bi zdravili samo 15 odstotkov bolnikov, ki so tu, bi to zmogli brez vsakršnih težav -> brez skupine 55 let+ bi bilo na intenzivni samo 30% trenutnih bolnikov, brez skupine 45+ bi bilo pa na intenzivni samo 10% bolnikov

3. je covid-19 resna bolezen, ki je prizadela širšo populacijo. In da večkrat kakšno življenje izgubimo -> glede na podatke zgoraj je širša populacija tam 65+ ali pa 55+, ostali so več ali manj na nivoju prehlada. Živlenja izgubljamo pa največ v skupini 85+, kar je res nenavadno in zaskrbljujoče.

Tipičen procepilski PR ki spet piha na dušo celi populaciji namesto da bi pokazal stanje kot je in mogoče prestrašil kakšnega penzionerja. Skratka spet strategija po kateri bi morali vse 13 letnike cepit, zato da ne bodo njihovi dedki zasedali intenzivne in pradedki umirali.
Bravo!

Zanimivo kako so utihnili na predložena dejstva.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Kdor se ne želi cepiti z nepreverjenimi cepivi bo lahko vzel še manj preverjeno zdravilo. Molnupiravir bo kmalu v Sloveniji. Težka dilema za antivakserje, kako se boste odločili?

PCT pogoj očitno deluje, virusu pa prav tako zmanjkuje kandidatov. Očitno projekcije IJS držijo.

 
  • Haha
Reactions: jonny77

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
To razumem kot frustracijo cepljenih , da vas je vlada "prisilila v cepljenje", kar pušča posledice na psiho.
Ostalega v tvojem zapisu ne bom komentiral, lahko je res, lahko ne, me niti ne zanima.
Bi pa prosil, če mi lahko razložiš tole v navednicah?

Prisilila? Mene ni nihče prisilil. Je bila moja zavestna odločitev.

Potem lahko tudi napišeš, da te država "prisili" v opravljanje vozniškega izpita.
BTW. alterjevec ne rabi nikomur dokazovat, da zna vozit avto, motor, traktor, čoln, letalo ... ampak nas država "prisili" v to :evil:


Edini dve zadevi, v kateri me je vlada prisilila, je plačevanje "glupih" davkov in pa obvezno šolanje (OŠ) - pač nisem "okvir"
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Ted
PCT pogoj očitno deluje, virusu pa prav tako zmanjkuje kandidatov. Očitno projekcije IJS držijo.


Projekcije ijs bile dosedaj vse v kategoriji krneki.
Če bi pct uvedli aprila bi bil tudi julija uspeh.
Kot tudi, če bi pustili vse odprto brez omejitev.


Malo bolj resno, odpri

Nastavi prvi datum 15.9 in poglej krivuljo ob koncu meseca, ko naj bi ukrepi prijeli je 20% manj potrjenih primerov ter trije več v bolnici).
Do 11.10 gre dol, nato strmo gor (po 25 dnevih pct).

1.11 gre malo dol in nato spet gor, do 9 oz 18.11, ko kot kaže dosežen maksimum in sledi prevoj na dol.

Okoli 9.11 vidim napis: nov režim testiranja hat.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in LeQuack

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ted



Projekcije ijs bile dosedaj vse v kategoriji krneki.
Če bi pct uvedli aprila bi bil tudi julija uspeh.
Kot tudi, če bi pustili vse odprto brez omejitev.


Malo bolj resno, odpri

Nastavi prvi datum 15.9 in poglej krivuljo ob koncu meseca, ko naj bi ukrepi prijeli.
Do 11.10 gre dol, nato strmo gor.

1.11 gre malo dol in nato spet gor, do 9 oz 18.11, ko gre kot kaže kontinuirano dol.
To je logično, kamorkoli sem 15.9. prišel so me preverili, v oktobru pa me ni nihče več niti povohal. Naslednjič ko sem bil poskeniran je bilo v začetku novembra.
V oktobru sem na pošti 20 minut stal v strnjeni vrsti in potem me na pultu vpraša če imam PCT. Sem jo vprašal če se šali, je rekla da majo taka navodila...

Še največ je država za PCT naredila z inšpekcijskimi pregledi in vključitvijo preverjanja osebnega dokumenta. Če bi se tega konkretno lotili že septembra bi danes imeli 50-100 pacientov manj na intenzivi. Res bi pa potem vrh epidemije nekoliko bolj zavlekli še v december in januar...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Edini dve zadevi, v kateri me je vlada prisilila, je plačevanje "glupih" davkov in pa obvezno šolanje (OŠ) - pač nisem "okvir"
Kako te je vlada prisilila v plačevanje davkov????
Sam si se odločil da boš delal in zaslužil ali imel premoženje - kar vključuje plačevanje davkov. Nehaj delat, pa ne boš plačeval. to je čisto tvoja prostovoljna odločitev.
Enako za šolanje, sam si šel tja, noben te ni tja za ušesa vlekel. :evil:

Enako kot se je stotisoče prostovoljno odločila za cepljenje, če so hoteli v službo, tankat, se ne 3x na teden testirat..... :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd