Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Se pravi bolgari in romuni kjer je R negativen že mesec ali več in pade R še kar ni več do goljufanja? BTW, kako je sploh s PCTjem v teh državah? Verjetno je vseeno ali je uveden ali ne ker po balkansko ne jebejo, cepljen je pa itak vsak 3ji pa še to verjetno (glede na indkes korupcije) vsaj 20% teh z žegnano vodo.

Da je padec pri nas posledica PCTja je povsem naravna krivulja rasti in padca epidemije. Da ni povezana z ukrepi se pa lahko vidi na 100m, dejansko edini ukrep ki je virtualno zmanjšal epidemijo je bilo 15.9. ko so ukinili zastonj HAT testiranje, potem je čudežno padalo število okužb dokler ni spet čudežno pospešilo v raketo. Skratka ven iz krivulja grafa se vidi da je ukinitev zastonj testiranja privedla samo v pojačanje epidemije, in načeloma bi moral bit za tole kdo poklican na odgovornost.

BTW: tudi če po borzno potegnemo krivulje precepljenosti se vidi da anomalija 15.9. ki je sicer booostala (J&J) krivuljo precepljenosti od takrat stagnira. Če nebi bilo siljenja k cepljenju v tej točki in smrti zaradi cepiva bi danes imeli (prosto po zarisani krivulji) 5% večjo splošno precepljenost. Spet se vidi kako je ukrep deloval kontraproduktivno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Se pravi bolgari in romuni kjer je R negativen že mesec ali več in pade R še kar ni več do goljufanja? BTW, kako je sploh s PCTjem v teh državah? Verjetno je vseeno ali je uveden ali ne ker po balkansko ne jebejo, cepljen je pa itak vsak 3ji pa še to verjetno (glede na indkes korupcije) vsaj 20% teh z žegnano vodo.

Da je padec pri nas posledica PCTja je povsem naravna krivulja rasti in padca epidemije. Da ni povezana z ukrepi se pa lahko vidi na 100m, dejansko edini ukrep ki je virtualno zmanjšal epidemijo je bilo 15.9. ko so ukinili zastonj HAT testiranje, potem je čudežno padalo število okužb dokler ni spet čudežno pospešilo v raketo. Skratka ven iz krivulja grafa se vidi da je ukinitev zastonj testiranja privedla samo v pojačanje epidemije, in načeloma bi moral bit za tole kdo poklican na odgovornost.

BTW: tudi če po borzno potegnemo krivulje precepljenosti se vidi da anomalija 15.9. ki je sicer booostala (J&J) krivuljo precepljenosti od takrat stagnira. Če nebi bilo siljenja k cepljenju v tej točki in smrti zaradi cepiva bi danes imeli (prosto po zarisani krivulji) 5% večjo splošno precepljenost. Spet se vidi kako je ukrep deloval kontraproduktivno.
Minister za zdravje je še vedno na položaju in je mastno plačan za te slabe odločitve.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kako te je vlada prisilila v plačevanje davkov????
Sam si se odločil da boš delal in zaslužil ali imel premoženje - kar vključuje plačevanje davkov. Nehaj delat, pa ne boš plačeval. to je čisto tvoja prostovoljna odločitev.
Enako za šolanje, sam si šel tja, noben te ni tja za ušesa vlekel. :evil:

Enako kot se je stotisoče prostovoljno odločila za cepljenje, če so hoteli v službo, tankat, se ne 3x na teden testirat..... :evil:
Ma, ti nisi čist gladek, res ne ....

osnovna šola je OBVEZNA
plačevanje davkov je OBVEZNO (al sem zaposlen al ne, ni relevantno, poudarek je na "plačevanje davkov")

cepljenje pa NI OBVEZNO

Jasno?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
kako zdej, ko vam odgovarja je prenizka precepljenost,
ko pa gre dol so pa sprasujete po ukrepih za katere pa tako ze vnaprej veste, da jih na Balkanu nihce ne je.be pet posto
Verjel ali ne, niti ne sanja se mi ne kako je v Romuniji v Srbiji, kak teden nazaj sem gledal številke in nekaj na splošno prebral o nekih omejenih lockdownih - lahko da je šlo tudi za Bolgarijo.
Dejansko me iskreno zanima kako je stanje na balkanu v zvezi z ukrepi.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.688
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Verjel ali ne, niti ne sanja se mi ne kako je v Romuniji v Srbiji, kak teden nazaj sem gledal številke in nekaj na splošno prebral o nekih omejenih lockdownih - lahko da je šlo tudi za Bolgarijo.
Dejansko me iskreno zanima kako je stanje na balkanu v zvezi z ukrepi.
recimo gospodarstvo:
Romunija
1637844623457.png

Nizozemska:
1637844665301.png
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Se pravi bolgari in romuni kjer je R negativen že mesec ali več in pade R še kar ni več do goljufanja? BTW, kako je sploh s PCTjem v teh državah? Verjetno je vseeno ali je uveden ali ne ker po balkansko ne jebejo, cepljen je pa itak vsak 3ji pa še to verjetno (glede na indkes korupcije) vsaj 20% teh z žegnano vodo.

Da je padec pri nas posledica PCTja je povsem naravna krivulja rasti in padca epidemije. Da ni povezana z ukrepi se pa lahko vidi na 100m, dejansko edini ukrep ki je virtualno zmanjšal epidemijo je bilo 15.9. ko so ukinili zastonj HAT testiranje, potem je čudežno padalo število okužb dokler ni spet čudežno pospešilo v raketo. Skratka ven iz krivulja grafa se vidi da je ukinitev zastonj testiranja privedla samo v pojačanje epidemije, in načeloma bi moral bit za tole kdo poklican na odgovornost.

BTW: tudi če po borzno potegnemo krivulje precepljenosti se vidi da anomalija 15.9. ki je sicer booostala (J&J) krivuljo precepljenosti od takrat stagnira. Če nebi bilo siljenja k cepljenju v tej točki in smrti zaradi cepiva bi danes imeli (prosto po zarisani krivulji) 5% večjo splošno precepljenost. Spet se vidi kako je ukrep deloval kontraproduktivno.
Kako pa zgleda negativen R? :sprasujemse: :sprasujemse: :sprasujemse:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ni jasno, še enkrat moraš prebrati kar je mirsi napisal. Plačevanje davkov in šola nista obvezna.
OK, Uradni list RS

570. Zakon o osnovni šoli (ZOsn), stran 879​


3. člen
(trajanje)

Obvezno osnovnošolsko izobraževanje traja devet let.
Z vstopom v 1. razred osnovne šole otrok pridobi sta- tus učenca.
Učenec zaključi osnovnošolsko izobraževanje, ko uspešno konča deveti razred.
Učenec izpolni osnovnošolsko obveznost po devetih letih izobraževanja.


Glede davkov pa sploh ne bom komentiral, očitno se delate "vizjaka"
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
OK, Uradni list RS

570. Zakon o osnovni šoli (ZOsn), stran 879​


3. člen
(trajanje)

Obvezno osnovnošolsko izobraževanje traja devet let.
Z vstopom v 1. razred osnovne šole otrok pridobi sta- tus učenca.
Učenec zaključi osnovnošolsko izobraževanje, ko uspešno konča deveti razred.
Učenec izpolni osnovnošolsko obveznost po devetih letih izobraževanja.


Glede davkov pa sploh ne bom komentiral, očitno se delate "vizjaka"
Lahko se preseliš v državo kjer ni obvezno, posledično šolanje ni obvezno. Obvezno je samo če hočep ostati v Sloveniji, ampak to še ne pomeni da je obvezno.
 
  • Haha
Reactions: Matey

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Lahko se preseliš v državo kjer ni obvezno, posledično šolanje ni obvezno. Obvezno je samo če hočep ostati v Sloveniji, ampak to še ne pomeni da je obvezno.
In, kako bi potem ti vkomponiral cepljenje v zgornje? Recimo v SLO? Je obvezno?
Ker živimo v Sloveniji, sem napisal, da je šolanje obvezno. Prav tako plačevanje davkov. Morda v Zambeziju ni, ne vem.
Vem samo, da cepljenje v SLO ni obvezno. Kot tudi ne testiranje. Ni obvezno. Torej? Kaj vas moti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
In, kako bi potem ti vkomponiral cepljenje v zgornje? Recimo v SLO? Je obvezno?
Ker živimo v Sloveniji, sem napisal, da je šolanje obvezno. Prav tako plačevanje davkov. Morda v Zambeziju ni, ne vem.
To je tvoja odločitev da ostaneš v Sloveniji. Torej ni obvezno, ker imaš možnost ne biti v Sloveniji. Jaz samo uporabljam iste argumente kot tisti, ki pravijo da cepljenje ni obvezno. Ergo šolanje in plačevanje davkov ni obvezno.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Uporabljaš enake argumente? Se pravi tisti, ki pravijo, da cepljenje v SLO ni obvezno to argumentirajo s tem, da se lahko izseliš iz SLO in se tako izogneš sicer domnevno obveznemu cepljenju? Fak ker bullshit, kvakizem even :valjamse:
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Vem da je smešno, ampak takšne argumente dejansko uporabljajo zagovorniki obveznega cepljenja in ukrepov.
 
  • Haha
Reactions: Matey