Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Logika bi že davno morala it v smer: cepivo je tu, kdo faše si je sam kriv, ker se ni cepil.

Bi bila logika ja, le da ne deluje, ker potem tisti ni sam kriv, pač pa išče isto pravico kot ostali, ki se je pa cepil.

Verjetno bi v določenih primerih to bilo OK. Jaz si ne upam trditi, da je tudi v konkretnem primeru to OK. Nisem poklican za to, niti se ne čutim nobene potrebe, da bi to raziskoval medtem ko serjem na školjki in pošiljal čivke naokoli v istem trenutku ali pa malo kasnej, ko nekaj pade v školjko. Ampak za družbo to niti ni tako zelo pomembno, kajti imamo pravila za marsikatero stvar, brez njih bi mi kot družba propadli že zdavnaj. Če imamo pravila, se jih dejmo držat. Če imamo pravilo, da je cepljneje obvezno za otroke za vpis v vrtec, potem ne razumem, zakaj bi nekdo bil nekaj več in hotel to izigravati. Hkrati pa jaz temu nekomu ne morem nič in zahtevat, da vpiše otroka v drugi vrtec, pa čeprav imam vso pravico, le da mi je nihče ne bo dal. In tako bodo v istem vrtcu otroci, ki so cepljeni kot se spodobi in otroci unih prepotentnežev, ki niso cepljeni in potem se čudimo, ko pride do veselice.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Seveda, ko je govora o otrocih, so prioritete druge, ampak tu je govora o kovidu, o 65+ letnikih torej.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Ravno to, višje so prioritetno, zato so tudi presejalni programi za oh in sploh zadev, ter cepiva za resnično nevarne bolezni.

kovid ne pade v nobeno od teh skupin, še posebej za otroke je blizu "neškodljiv".
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
kako do potrdila BREZ cepljenja by: Mojca Prelesnik in antiwaxer
Ni čudno, da je toliko cepljenih v bolnicah.

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
V bistvu razumem dvome anticepilcev. Drži, da se kakšnih hujših stranskih učinkov ne pričakuje, ampak kakšen bo pa vseeno zagotovo, nepričakovan. Kot berem se tudi pri aspirinu ne glih pričakuje nekih strašno hudih stranskih učinkov, pa vseeno kakšen nepričakovan se najde. In pri ivermektinu tudi, celo najhujši možno stranski učinek je bil zabeležen, več kot en primer. In ga bodo anticeplci vseeno tlačili v usta v ekstremno velikih količinah.
Ne, ne razumeš. Aspirin jemlješ bolan - imaš v tistem trenutku na izbiro, da ostaneš bolan, te bolezen zdela, ali vzameš aspirin in se pozdraviš z možnimi stranskimi učinki.
Pri cepljenju pa imaš tisti trenutek na izbiro da se cepiš, z možnimi stranskimi učinki, ali pa da ostaneš zdrav. In upaš da bo tako ostalo.

Če po slabih dveh letih nisi zbolel, pomeni da nisi v rizičnih stikih, ali si naravno odporen, v obeh primerih pa imaš velike možnosti, da te tudi novejši manj nevarnejši sevne potamani.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ne, ne razumeš. Aspirin jemlješ bolan - imaš v tistem trenutku na izbiro, da ostaneš bolan, te bolezen zdela, ali vzameš aspirin in se pozdraviš z možnimi stranskimi učinki.
Pri cepljenju pa imaš tisti trenutek na izbiro da se cepiš, z možnimi stranskimi učinki, ali pa da ostaneš zdrav. In upaš da bo tako ostalo.

Če po slabih dveh letih nisi zbolel, pomeni da nisi v rizičnih stikih, ali si naravno odporen, v obeh primerih pa imaš velike možnosti, da te tudi novejši manj nevarnejši sevne potamani.

Obstaja žnj raziskav, ki svetujejo redno jemanje aspirina. Posledice so menda jasne. Navodil za jemanje aspirina nihče niti pogleda ne. Npr je ena mamica rekla, da je prebrala, da redno jemanje aspirina učinkuje pozitivnom še posebej dvojna doza in nato nekdo zaradi tega umre, kdo je kriv? Mamica ali nekdo od tistih raziskave?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Obvezno je, ni pa prisilno, še vedno lahko gre starš oz skrbnik na CSD/sodišče in uveljavlja pravico nedotakljivosti in otrok ne more bit prisilno cepljen.

Nepomembno. Prisilen pač ni niti sedaj covid cepljenje. In ja, obvezno cepljenje vsebuje what if razloge in otroka ni treba cepiti, ampak je narobe to, da se to izkorišča vse povprek.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
kako do potrdila BREZ cepljenja by: Mojca Prelesnik in antiwaxer
Ni čudno, da je toliko cepljenih v bolnicah.
Neumnosti pišeš, če zboli in pristane v bolnici nekdo, ki je ponaredil potrdilo ali uporabi tujo QRac kodo, ga v bolnici lepo vodijo pod "oboleli necepljeni". Tam jih lepo preverijo preko zdravstvene izkaznice.

Tisto, ko kdo podkupi zdravnika, da ga 2x cepi mimo, ali pa se narkoman 2x cepi namesto njega -(ti so uradno cepljeni) in obenem še zboli za v bolnico - pomoje takih ni za preštet na prste ene roke, dvomim da je sploh kakšen tak.

Samo pripravljajo teren, za večjo kontrolo in večjo represijo. - krivi pa kao necepljeni.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Ded sploh ni napačen, mislim pa, da je zgrešil poklic. Kak on lahko lepo drek zapakira, je prav neverjetno. Natur talent za prodajalca neoprimljivih stvari!
A ni fant zavarovalničar? Pol niti ni tako daleč od idealnega poklica ....
Pa daleč od tega da bi o njem mislil da je napačen. Čisto v redu je. Občudujem njegovo prepričanje v svoj prav, malo manj pa neskončana prepričevanja drugih v ta njegov prav. Ampak nič narobe s tem. Na srečo se da preskočit ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Obstaja žnj raziskav, ki svetujejo redno jemanje aspirina. Posledice so menda jasne. Navodil za jemanje aspirina nihče niti pogleda ne. Npr je ena mamica rekla, da je prebrala, da redno jemanje aspirina učinkuje pozitivnom še posebej dvojna doza in nato nekdo zaradi tega umre, kdo je kriv? Mamica ali nekdo od tistih raziskave?
Kakor za koga. Tudi posledice niso pri vseh enako oz. jasne.
Bom dal drug primer, če imaš visok pritisk, te bodo tablete za višanje pritiska ubile, sosedu, ki ima prenizek pritisk so pa pomagale.
Kaj zdaj, te tablete pomagajo ali škodijo?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Nepomembno. Prisilen pač ni niti sedaj covid cepljenje. In ja, obvezno cepljenje vsebuje what if razloge in otroka ni treba cepiti, ampak je narobe to, da se to izkorišča vse povprek.
kovid cepljenje je prisilno - in tudi posredna prisila je še vedno prisila. Tudi grožnje - "če se ne boš cepil bo...." so orodje prisile. Poleg tega cepljenih in necepljenih ne obravnavajo enako. (za razliko od npr gripe.) Eni smejo na avtobus drugi ne - kar je medicinski apartheid.
Ni pa obvezno. In če do danes še niso vseh cepili ne pomeni da ni prisilno, ampak pomeni da se nekateri tej prisili zaenkrat še uspešno upirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in Ytbnd

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
saj ne moreš verjet, kake strelajo
javr
upam, da za tole spodaj fašeš tožbo s strani Pfizerja, in da te slečejo do gat, ker posreduješ v javnost neresnice in laži
bom posredoval Pfizerju, naj umaknejo cepivo, ker jih je javr pogruntal, da ne bodo ljudje po nekaj dneh imeli težav z ščitnico
Preberi si leakano pogodbo države s Pfizerjem in potem trolaj naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
ksz
jaz aspirina bolje da ne vzamem, ker niti ne preberem kakšni so stranski učinki, ampak vem kakšni so pri meni. No vsaj bili so mnoga leta nazaj, od takrat ga ne vzamem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kakor za koga. Tudi posledice niso pri vseh enako oz. jasne.
Bom dal drug primer, če imaš visok pritisk, te bodo tablete za višanje pritiska ubile, sosedu, ki ima prenizek pritisk so pa pomagale.
Kaj zdaj, te tablete pomagajo ali škodijo?
Tvoj primer bi pil vodo, če bi tablete za višanje pritiska obstajale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi