zakaj Kosovo, ce je ze Albanija?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Francoz pravi:
Ne zaplankanost. Lahko pogledaš tudi drugače. Ne pustijo se jebati. In jim dam prav.
Si zaplankan, če se ne strinjaš z nečem, kar ti je vsiljeno?

Ni bistveno, komu bo škodilo.
Zahod bo za stabilizacijo regije nedvomno dajal ogromna sredstva, Tudi, ali predvsem Srbiji...

In Kosovo ne bo NIKOLI mednarodno priznana država, četudi jo priznajo prav vse države sveta (pa ga ne bodo, brez skrbi), razen, če se nekega dne Rusija in Kitajska premislita... Pa se ne bosta, brez skrbi...

"Pravila" Združenih narodov pa se tudi ne dajo spreminjati brez konsenza vseh stalnih čalnic. Tudi tu namreč obstaja veto...

Vse to je bilo znano ze pred osamosvojitvijo in je predvideno v samem nacrtu za Kosovo.
crazy1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Citat:
Uporabnik Francoz pravi:
Ne zaplankanost. Lahko pogledaš tudi drugače. Ne pustijo se jebati. In jim dam prav.
Si zaplankan, če se ne strinjaš z nečem, kar ti je vsiljeno?

To kar so skuhali, bodo zdaj tudi požrli in po vseh njihovih akcijah prejšnjega deseletja ima svet še kako pravico jih jebat in jim diktirat, če nočejo ostal izolirano pleme sredi evrope (kar pravzaprav zaenkrat so)


Citat:
Uporabnik Francoz pravi:
In Kosovo ne bo NIKOLI mednarodno priznana država, četudi jo priznajo prav vse države sveta (pa ga ne bodo, brez skrbi), razen, če se nekega dne Rusija in Kitajska premislita... Pa se ne bosta, brez skrbi...

jaja malo morgen. Ktiajci so preveč odvisno od evropskega in ameriškega gospodarstva. Počakajmo da se prah poleže, pol pa bo šla delegacija čing čangom namignit da bi se morebiti lahko carine dvignile, kvote uvedle,...
smirk-1.gif

Rusija bi znala bit večji problem, ali pa tudi ne. Če se bodo kdaj hteli udeležit svetovnih ekonomskih tokov, bodo mogli popustit, tistega energetskega asa pa si bodo počasi lahko v rit zabili, ker v nedogled ne morejo izsiljevat.
 

Francoz

Pripravnik
Kosovirji SO ZELO razmišljali o odcepitvi, se odločili za visoko rodnost in nafukali miljon belokapičev...

Nikoli niso bili zato, da bi ostali v Srbiji, pa makar tam imeli povprečno plačo 1000 evrov. Imajo pa zato sedaj po enem podatku 50%, po drugem pa 30% brezposelnost in na Kodovu NIKOLI ne bo povprečna plača 250 evrov, kot je sedaj v Srbiji. Tudi če gredo v EU, ne.

In nafukane pamže je treba oblačit, jim dat jest, jim plačevat šolo...
Skratka - tema, afriški pogoji življenja. Sredi Evrope.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Glavni vzrok za jezo je vztrajno ponavljanje mednarodne skupnosti, da se mora Srbija držati mednarodnih pravil, sklepov..., v skladu z mednarodnim pravom, itd...itd....itd... Zbombardirajo pol Srbije...podpišejo sporazum pod pogojem, da Kosovo nikoli ne bo samostojno.... sedaj pa ta dokument ne velja. Mislim, da se zdaj požvižgajo na to, kaj je prav in kaj ne..., kar pa se lahko slabo konča.

To je kot bi bi bil mladi prestopnik...in bi te en in isti policaj zapiral v zapor.., te vsakih toliko pretepel....potem se odločiš zresniti in upoštevati njegova pravila,...kasneje pa vidiš, da jih tudi sam krši, samo zaradi lastnih politično gospodarskih interesov. Jaz si predstavljam tega "fanta", kako zgubi živce in gre protestirat na ulice.
wink-1.gif


EDIT

Ne žali, če nisi žaljen.
 
Nazadnje uredil moderator:

Francoz

Pripravnik
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Rusija bi znala bit večji problem, ali pa tudi ne. Če se bodo kdaj hteli udeležit svetovnih ekonomskih tokov, bodo mogli popustit, tistega energetskega asa pa si bodo počasi lahko v rit zabili, ker v nedogled ne morejo izsiljevat.

Seveda se lahko kaj spremeni, vendar so tudi Rusi pogosto zelo načelni in še kako jim je všeč, da Amerikancem kdaj spodrsne. In tu imajo odlično priliko, da jih jebejo...
Bratstvo v veri, principi, načelnost, nagajanje....

Glej, ne bodiva preveč pametna. Počakajva, pa bova videla...
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Steve pravi:

jaja malo morgen. Ktiajci so preveč odvisno od evropskega in ameriškega gospodarstva. Počakajmo da se prah poleže, pol pa bo šla delegacija čing čangom namignit da bi se morebiti lahko carine dvignile, kvote uvedle,...
smirk-1.gif

Rusija bi znala bit večji problem, ali pa tudi ne. Če se bodo kdaj hteli udeležit svetovnih ekonomskih tokov, bodo mogli popustit, tistega energetskega asa pa si bodo počasi lahko v rit zabili, ker v nedogled ne morejo izsiljevat.
A zarad Kosova misliš, da se bodo šli takle pritisk izvajat?
hysterical-1.gif

In Kitajčki in Rusi bodo kr rekl "Ok, no, smo se samo hecali, ne bit jezni..."?
Saj nisi resen...
crazy1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Verjetno ti ni potegnilo da so vse stvari povezane in da ima ameriska podpora korenine? Pa lahko bi tudi nehal "prirejat" zgodovino. Podpisani sporazum ni izkljuceval neodvisnosti ampak govori o tem da bodo "prebivalci Kosova odlocali o svoji prihodnosti". To je eden od razlogov zakaj je trenutna garnitura sporazumu nasprotovala. Danes se pa na njega sklicuje?!
stupid-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Se pravi to je tisti kvazi miren in kulturen ynos?!
grin1.gif
Right ....
Za dobro jutro .... če pišeš neke butaste nacionalistične parole in bojkotiraš kebab, Kosova ne boš vrnil v srbske roke. Pa še nekaj - v Sloveniji smo.
smirk-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tisti zadnji stavek je bil namenjen eazy-ju, ker sem točno vedel kako bi odgovoril na moj post.
wink-1.gif


Lahko citiraš kakšno nacionalistično parolo? Veš kaj sploh to je? Nikoli nisem zaničeval določenega naroda, rase, itd..., ali posploševal zaradi določenih psameznikov na celoten narod. Ko berem Eazy-ja, močno dvomim, da ima kakšnega srbskega kolega... (če ima, svaka mu čast)..., jaz imam kolege vseh nacij... Zdaj pa se odloči, kaj je to ozkogledno in nazadnjaško.

Bojkot kebaba pa je bila sarkastična šala. Se ti opravičujem, če nisi dojela.

Vem, da smo v sloveniji. Ne razumem tvojega posta.
crazy1.gif


salama i mleko
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Albanci in kosovski Albanci niso eno in isto. Med njimi obstajajo precejšnje razlike.

Kosovo, ki se je osamosvojilo na podlagi predloga posebnega odposlanca EU, se ne more priključiti Albaniji. Osnutek deklaracije to namreč prepoveduje.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik deejay2 pravi:
Citat:
Uporabnik korenje pravi:
Citat:
Uporabnik deejay2 pravi:
Ni mi jasno, zakaj bo nastala nova drzava Kosovo, v kateri zivi 92% Albancev, ce pa njihova drzava ze obstaja? Tako bosta po novem dve drzavi Albancev. To mi res ni jasno.

od kje ti ta nekorekten podatek. v kosovu živi manj kot 50% albancev.

Pejd na anglesko wikipedio in vtipki Kosovo pa bos lahko najdu ta podatek.

Sicer pa to, da Rusija podpira Srbe, sploh ni nobeno presenecenje. Ti dve drzavi sta ze ogromno let zaveznici. Rusi bi jih v vsakem primeru podprli.

Si že slišal z Čečenijo? TO je razlog in ne prijateljstvo. Enako velja za Kitajsko (Tibet, Sinkjang, Tajvan, Notranja Mongolija).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik deejay2 pravi:
Citat:
Uporabnik korenje pravi:
Citat:
Uporabnik deejay2 pravi:
Ni mi jasno, zakaj bo nastala nova drzava Kosovo, v kateri zivi 92% Albancev, ce pa njihova drzava ze obstaja? Tako bosta po novem dve drzavi Albancev. To mi res ni jasno.

od kje ti ta nekorekten podatek. v kosovu živi manj kot 50% albancev.

Pejd na anglesko wikipedio in vtipki Kosovo pa bos lahko najdu ta podatek.

Sicer pa to, da Rusija podpira Srbe, sploh ni nobeno presenecenje. Ti dve drzavi sta ze ogromno let zaveznici. Rusi bi jih v vsakem primeru podprli.

Si že slišal z Čečenijo? TO je razlog in ne prijateljstvo. Enako velja za Kitajsko (Tibet, Sinkjang, Tajvan, Notranja Mongolija).

Točno tako. ...in Španijo in Gruzijo in.... Poleg tega pa so še gospodarski interesi vmešani.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
KSZ
Bedasto se mi zdi, da srbi razbijajo Mercator. To je znak kakšne reve so. Če bi bli neki frajerji bi šli na kosovo vrgli bombo na parlament ali naredili atentat na Tačija...

To je isto ko nekomu izpelješ žensko on ti pa na avtu gume predre. reva.press

Osebno mi je vseeno ali je kosovo republika ali ni.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Pa ka smo slovenci razglasil kosovsko neodvisnost al kosovci (karkoli so že) ?
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Lahko citiraš kakšno nacionalistično parolo? Veš kaj sploh to je?

Ne, ne vem.
bonk.gif
Mi boš ti razložil? Preberi si svoje poste na temo Kosova in Albancev oz. šiptarjev kot jih ti imenuješ in potem povej koliko si dejansko nevtralen in objektiven pri celotni zadevi?! Zato tudi pripomba o tem, da smo v Sloveniji in ne sredi Kosovske Mitrovice kot si nekateri morda domišljate. Tud sama ne delim ljudi na naše in druge pa sem včeraj kolegu (Srbu btw) na pijači rekla, da Srbi postanete totalno nemogoči, čim pogovor nanese na temo Kosova.

Tolikšne nacionalne zavesti pri odraslih državljanih Slovenije, ki Kosova še od blizu niso videli, enostavno ne razumem.
crazy1.gif


Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Bojkot kebaba pa je bila sarkastična šala. Se ti opravičujem, če nisi dojela.

And a lame one. Tudi moja pripomba o tvojem reševanju Kosova je bila sarkastična. Se ti opravičujem, če nisi dojel.
 

mhmm

GIFtedALTER 08
22. jul 2007
2.370
0
36
In tako "intelektualc" Žinos v trenutku pade na nivo najbolj glupega navijača zvezde/partizana.
zmaga.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kje sem pa rekel, da sem objektiven pri tej zadevi?
bonk.gif
Mislim, da je tud opici z avijona jasno, da nisem objektiven tu.

Omenjala si nacinalistične parole. Torej? Obupala? Šiptarji pa se sami imenujejo. Imajo se za albance...

google pictures vrže tole prvo pod maps

albania_map.gif


Citat:
Zato tudi pripomba o tem, da smo v Sloveniji in ne sredi Kosovske Mitrovice kot si nekateri morda domišljate

Zakaj zato?
hysterical-1.gif


Citat:
Tolikšne nacionalne zavesti pri odraslih državljanih Slovenije, ki Kosova še od blizu niso videli, enostavno ne razumem.

Seveda ne razumeš, ker se te tiče manj, kot tistih s srbskim poreklom. Upam, da je vsaj to logično?
confused-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Pa ka smo slovenci razglasil kosovsko neodvisnost al kosovci (karkoli so že) ?

a ti veš, da obstajajo vojaške cone na kosovu? pejd ti bombe metat ko v tebe tank meri...me prav zanima če bi jo vrgel...


slovensko lastnino pa uničjejo iz istega razloga kakor mcdonald's v beogradu - mi smo na strani tistih pi*d ki se ne držijo mednarodnih zakonov.

pa poglejmo resnici v oči: tudi če srbi se nebi šli etičnega čiščenja na kosovu, bi kosovo izgubili. Kar so naredili je bila resda izredno svinjska stvar, vendar dvomim da jim je takrat sploh še kaj ostalo na razpolago.

tudi če bi šli recimo po mirni poti, bi na kosovu prišlo do pi*darije tako kot v makedoniji. Konflikt je bil neizbežen kakorkoli pogledaš. In tudi če do konflikta ne bi prišlo, je bilo gibanje za neodvisno kosovo že zdavnaj v pogonu. In če drugače ne, bi srbija MORALA napasti samooklicano republiko, že zaradi tega da ohrani integriteto in meje države. In NATO bi posredoval (zaradi interesov ZDA seveda) tako ali drugače. Fora je samo v različnih letih in povodih. Cilj na koncu bi bil enak.

in ja, beli čeladarji imajo ENAKE korenine kot albanci in NISO neko drugo ljudstvo/nacija.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.