zakaj Kosovo, ce je ze Albanija?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ja in, mednarodno pravo velja do kdaj in za koga?

a velja za nas? DA!
Smo mi vedno spoštovali mednarodno pravo? DA

ti pa mi odgovori na:
In zakaj bi ga sedaj moral kršit?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ko smo se mi osamosvojili, je James Baker (poguglaj, kdo je to!) to TVju Gustinčiču rekel, da nas ZDA ne bodo priznale nikoli, niti čez milijon let ne!
bonk.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
KSZ

Zakaj je lahko kosovo samostojno? Samo zaradi podpore ZDA.
samo misel..bodo ZDA postavile vojaško oporišče na Kosovu? Je morda zato Rusija tako proti?

Sicer mislim da je prav da se lahko neka "pokrajina" odcepi (če je večina prebivalstva za), če tako hoče. Če te nekdo jebe in zatira leta in leta je to to.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ja in, mednarodno pravo velja do kdaj in za koga?
Dolga leta so Srbi krsili clovekove pravice na Kosovem, se mi zdi, da so leta 99 dobli zarad tega neki bomb

zgleda, da se stanje v slabih 10 letih ni nic popravilo kljub novim vladam v Srbiji

Srbi bi morali ze pred casom prisluhniti in postati bolj dovzetni za nasvete iz tujine, ampak oni, nebeski narod pa ze ne
zdej pa majo

ceprav mi je glede Kosova povsem vseen

Jaz pa mislim, da ti pišeš samo da pišeš....realno pa nimaš pojma o pretekli politiki in zgodovini, kaj šele sedanji. Kompetenčnost na nuli.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:

En sistem je ta. Drugi sistem mamo pa pri nas; policisti zasačijo dva modela ki kradeta avte, nato si ta dva modela privoščita odvetnika (ki je mimogrede tako ali tako boljši kot državni tožilec), sta oproščena zaradi napak v postopku in nadaljujeta tam kjer sta ostala.

to je res...samo kdo je pa rekel da sta ta dva dejansko kradla ?
iz posnetka jaz tega ne vidim....

recimo da sta stopila po gasu...to še nepomeni da kradeta...lahko je hotel zabremzati in iz strahu stopil pomotoma na gas...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
par utrinkov...

Lekcija iz zgodovine za Srbe: če se ne znate sami zment (seveda brez genocida), bodo pa ta veliki odločal kaj bo z vami.

Srbijo sicer podpiram, saj so mi Srbi res veliko bližje kot Albanci (razn ko jem odličen pica burek).

upam, da bo naša diplomacija znala vsaj približno odigrat na strune, ki bodo Srbiji zvenel, da jih Slovenci podpiramo. ampak kakor kaže je Rupel spet vse zamoču. zakaj nimamo mi hudiča enga normalnega predstavnika naše države , ki bi zastopal interese Slovenije, in ne EU in ne ZDA in ne Italije (erc sranje), .... mater mu, kok me to jezi včasih. Zakaj mi ne mormo enkrat rečt, da pa mislimo drugače (vsaj kar se tiče gospodarskega interesa pa turizma). a more ta Rupel skoz govort o enih skupnih interesih, ne zna pa jasno povedat, da je interes Slovenije drugačen kot ga trenutno zastopa EU. Zakaj Slovenija ne zavzame stališča neodločene in pove, da zaradi takih in drugačnih razlogov ostajamo trenutno neopredeljeni (itak bi že tak spis težko sestavil)

Zakaj vedno pljuvamo po tistih, ki so nam najbližje - Srbom (mogoče tipična slovenska foušija), sej jodlarji se nam že skoz smejijo, iTALIJANI so nam začel Kras poseljevat(kot dan nimajo sami dovolj svoje zemlje), o Hravtih raje ne bi, sam še Mađari nej začnejo neki srat, pol bomo pa res še sto novih patrij mogl po hitrem postopku naročit.

Edino kar smo mi posrani Slovenci kadarkoli naredili so uni kurč... specialci na Hotizi. Hvala Janša oz Mate, saj enkrat si pokazal jajca. Preberte si tale sranje od izjav od Dr.nija (http://www.finance.si/162468/Drnov%B9ek_v_zvezi_s_Hotizo_kritiziral_Ljubljano_in_Zagreb). Naš "predsednik" je da izjavo za 15 letno vprašanje o meji na VEGETARIJANSKEM pikniku ob glodanju bio korenčka. Mi smo banana republika!!! (razlika je le v tem da bi tam sedeli na kupu "poljubno vstavi" (trupel, sveže požete koruze, posušenih malin, zaplenjenih volovih kož) sosednjega plemena .

Srbi so proti nam svetinje, ker vsaj vejo kar hočjo! ("Rupel meni, da je ravnanje Hrvaške popolnoma nesprejemljivo in neevropsko ter da bo pomenilo prelomnico v medsebojnih odnosih (DA NE BO KDO UMRU OD SMEHA); Drnovšek odklanja kakršnokoli uporabo sile za reševanje vprašanj(PEACE MY BROTHER, WANNA SMOKE?)" Ali smo lahko še bolj neenotni???????????????????????????????????

lp


aja pa še za nakonc... tok se slinmo te EU pol so nam pa tole zakuhal: glih dobr mesec predsedujemo pa mamo že sranje na Balkanu. Folk se bo čez nekej dni začel dol streljat , naše kekci pa lajajo, da ma EU vse pod kontrolo, samo še odločit se morjo.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ja in, mednarodno pravo velja do kdaj in za koga?
Dolga leta so Srbi krsili clovekove pravice na Kosovem, se mi zdi, da so leta 99 dobli zarad tega neki bomb

zgleda, da se stanje v slabih 10 letih ni nic popravilo kljub novim vladam v Srbiji

Srbi bi morali ze pred casom prisluhniti in postati bolj dovzetni za nasvete iz tujine, ampak oni, nebeski narod pa ze ne
zdej pa majo

ceprav mi je glede Kosova povsem vseen

Jaz pa mislim, da ti pišeš samo da pišeš....realno pa nimaš pojma o pretekli politiki in zgodovini, kaj šele sedanji. Kompetenčnost na nuli.

prznam, pojma nimam
glavn, da ti in vsi ostali Srbi vse veste

dolgo casa se je mednarodna javnost trudila in vam ponujala razlicne dogovore in pomoc
nazadnje tudi moznost hitrega priblizevanja EU-ju, ki je se vedno na mizi

ampak ne, ti trda buca, teb je pomebneje, da nas utrujas s prasanji kaj je + ali - za Slovenijo ce prizna/ne prizna Kosova
ne razumes, da je Slovenija tukaj povsem obroben, nepomemben clen, ki s priznanjem ali ne priznanjem ne bo spremenila nicesar

taksno razmisljanje vodi Srbijo nazaj v preteklost
in to expresno
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ker sem rojen in živim v Sloveniji, imam slovensko državljanstvo se imam za Slovenca. Kar pa ne pomeni, da nisem ponosen na svoje srbske korenine. Kar pa niti ni relevantno.


Glede plusov in minusov pa dejansko ne razumeš koncepta in tutiš svoje nesmisle, ki nimajo veze s tem.

NOBENA država se ne odloča po principu, kaj bo bolje za Kosovo in kaj za Srbijo. Odločajo se po principu kaj bo bolje za našo državo. ZDA boli kita, imajo svoje interese, rusi prav tako...kitajci, španci, UK, Avsralija....

Pa Slovenija?
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ce bi se vsi odlocali samo na podlagi lastnih interesov potem danes EU ne bi stela 27 clanic

probi razumet, da je v interesu vseh nas, da zivimo v sozitju, kar pomeni tudi, da se je potrebno kdaj pa kdaj tudi zrtvovat

to govorim za obe strani
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če bi se resnično odločali skupno bi bilo super. Da ima vsaka država neko besedo.

Večstoletna praksa pa je, da se odloča na podlagi lastnih interesov...oz. na podlagi interesov močnejših držav.
wink-1.gif


Zelen si še kar se tiče tega.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
NOBENA država se ne odloča po principu, kaj bo bolje za Kosovo in kaj za Srbijo. Odločajo se po principu kaj bo bolje za našo državo. ZDA boli kita, imajo svoje interese, rusi prav tako...kitajci, španci, UK, Avsralija....

Pa Slovenija?


Rupel: "Jst vem, pa bom kr povedal. Mi ni treba nč dat besede tovarišica... no kako naj začnem...
Jst bi predlagali referendum o samostojnem Kosovu, saj mi v Sloveniji ljubimo referendume. Pa odbor ustanovimo da sestavijo vprašalnike (sej veste pri nas nič ni preprosto), pa ene dve komisiji ustanovimo, ki bodo vpršalnike odobrile(prva sestavljena iz predstavnikov mađarske manjšine, druga in opozicije, da je ne zanemrimo in bo tudi lahko sodelavla pri tako pomembnem vprašanju), potem pa še Albance vprašamo, al nej mamo v plehnate volilne skrinjice (sej veste take kot so priročne posode za peko bureka) al rajš lesene (kot na Hrvaškem). A sem prov odgovoru?

Učiteljica: "Seveda Rupel, iz tebe pa še nekaj bo."

Rupel: "Hvala, sej sm se pri Američanih učil."

lp
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
seveda bi blo super, ampak s Srbi se nikol ni dalo nc zmenit vedno je moglo bit po njihovo
zau, zdej so pa tam ko so

pa taprau mi pravi, da sm se zelen
priden.gif

Skupno kot EU, ne skupno srbija in kosovo. Se ti zezaš, ali dejansko ne štekaš nobene ga posta? Ker že malo žalostno ratuje.
frown-1.gif



Lažje je prodati:
- iPod gluhemu
- daljnogled slepemu
- viagro lezbiki
- ter Osami bin ladnu biblijo

...kot pa tebi dopovedati v čem je point posameznih postov.
write.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ce bi se vsi odlocali samo na podlagi lastnih interesov potem danes EU ne bi stela 27 clanic

aja? res? so katero izmed članic vključili v EU iz usmiljenja?

prosim, naštej mi eno članico ki je prišla notri zaradi usmiljenja...
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ksz

Srbi se bodo morali sprijazniti da kosova nimajo vec. prej se bojo, lazje bo...lahko bi se reklo da je kosovo dediscina milosevica.

kaj te naj... na kosovu je 90% albancev. bodimo realni. je to srbija? ne vec. tako da se albancem lahko cestita, srbi pac placujejo svoje grehe. jebiga

ampak niti slucajno pa ne podpiram nadaljnega sirejenja siptarjev. kar majo, to majo. konec, basta, pa ce vsem zastonj sladoled talajo...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.