Za koliko vam je zrasla plača?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
Ti si tipičen komunist, pol življenja bi fokusiru v eni službi, in bentil kako je slabo. Da bi se pa premaknil pa šel naprej pa ne? Raje jokat pa čakat da bo bolje, ter krivit druge za lastne neuspehe. Patetik. In ne, nisva kamerata.
Intelekt vidim da ti je na višku. Zakaj bi menjaval službo če ti dotična služba odgovarja v vseh pogledih? Aja, ti pač menjavaš službe ker ti je dolgčas, skačeš od enega delodajalca do drugega, vsakemu na začetku lažeš kako si sposoben, po zelo kratkem času te skapirajo da si sam gobec in te nogirajo.
Meni tega ni bilo treba. Do danes. Če trenutna oblast v kratkem ne odstopi, bom pa normalno da službo zamenjal. Ne rad, ampak bom. Prvič, ker se z njimi ne da delat, drugič ker bodo tako ali tako spravili podjetje v maloro, in tretjič, zaradi plače. Srečen?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Moje mnenje je da dober kader v preteklih 2 do 3 letih ni imel tezav pri pogajanjih za place in se ne obremenjuje z inflacijo saj so jim nove pogodbe prinesle mnogo vec...
Dejstvo je da je bil oz je se trg zaposljevanja v zelo unikatni poziciji, ko je dobrega kadra enostavno malo oz ga ni, na zavodu pa so ocitno ostali samo nezaposljivi in to dejstvo v gospodarstvu diktira place in ne inflacija
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Nič.

V zahvalo Golobovemu vodstvu.
Malo analize: samo 21 postov je bilo treba, da je zadeva (spet, kot vedno) skrenila s smeri. Potem, ko se v debato poleg desnih MrDaco vključijo še levi npr. Sonny_Chiba, imamo, kar imamo.
A se ne da v takih primerih, ko ne gre za politiko, a se jo v temo vmeša kot Vegeto, dobit karte za Banovce? Recimo za tedenski aranžma?

ON: v 2022 cca. 20 % , v 2023 cca. 20%.
Prvič zaradi korekcije, drugič zaradi sposobnosti. Nisem samovšečen, a če se je vodstvo zlagalo meni, potem sem se jaz tudi vam.
Tako da, zdaj je kar v redu.

Se priporočam za povišico tudi v 2024 :cheer:
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V eni drugi temi na tem forumu razpravljajo fantje, kako visoka inflacije je in kako se dvigujejo plače. Če omenim, da so se dobički, ki so jih dobili lastniki povečali n-x več, sem seveda komunist (in ti so na tem forumu smeti ali pa še manj), ker da je jasno, da inflacijo poganjajo plače, posebej JS. Sicer definicja JS ni vsem popolnoma jasna, ker gasilci, zdravniki, sestre, policaji... pa ja zaslužijo več.

Sedaj pa teoretično:
- če je plača vezana na inflacijo (v kolektivni pogodbi ali kjer koli drugje) , potem plače poganjajo inflacijo. Fakt.
- če pa se plača dviguje zaradi višje produktivnosti, pa temu ni talo
- če je pomanjkanje delovne sile (in trenutno v Sloveniji na kar nekaj področjih temu je tako) potem je treba delavca plačati vač ali pa se bo proces ustavil

Torej - plače se upravičeno dvigujejo v zadnjih 2 primerih. In tako je prav.

PS. Osebno mislim, da so za prihodnost države najpomebneji učitelji - ker ti izobražujejo generacije, ki nas bodo preživljale, ko bomo v penziji.
Problem je ker firme, ki se držijo zadnjih dveh točk imajo vse več nezadovoljnih zaposlenih in jim dober kader odhaja k formam iz prve točke.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
2022/2023 - gor za cca 7%,
2023/2024 - dol za 6% - slaba prodaja/poslovanje

Tako da pod črto, če vključimo še inflacijo se je plača znižala :D