Windows Phone 10

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Neke pametne alternative proti 950(XL) ni. Sem pred isto dilemo, saj mi je do sedaj počen ekran na 950 dokončno se zlomil. Gledam Samsung S8, S9, A7, Nokia 6.1 zgleda zanimiva, ampak spada v srednji rang, Huawei P20 bi bil OK, P20 Pro tudi, ampak spet nisem prepričan, koliko updejtov bo dobil, po mojem tipično za android po 2eh letih zrelo za odpad, iphone 8 imam službeni, ampak saj je OK, a tudi kup enih nejasnih omejitev in nelogičnosti in tudi čuden način uporabe
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Nekako pade noter še LG G7 ThinQ in Sony XZ3.. oboje je neznanka, reviewi so, verjetno kaj dosti zgrešit niti ni mogoče. Samo oboje in vsi ostali zgoraj napisani je neznaka glede posodobitev prihodnosti, renome Androida in upgradeov je znan kar se tega tiče, vse bo za v kanto za smeti vržt po dveh letih?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekako pade noter še LG G7 ThinQ in Sony XZ3.. oboje je neznanka, reviewi so, verjetno kaj dosti zgrešit niti ni mogoče. Samo oboje in vsi ostali zgoraj napisani je neznaka glede posodobitev prihodnosti, renome Androida in upgradeov je znan kar se tega tiče, vse bo za v kanto za smeti vržt po dveh letih?
pa kaj pišeš bedarije
motorola moto g je š sedaj pri hiši in je preživela lumio

dela bp
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Imam tudi jaz Samsung S4 mini, pa HTC desire 6XX. Saj delata, oba sta nekje isti letnik kot lumia 925. Pa Lumia dela dosti bolj tekoče in z manj zatikanja in to na WM10. Na žalost je šla od hiše 4 dni pred pokom ekrana na L950 in mi je že žal. Tista dva androida sta pa ostala oba na kamenodobnem Androidu 4.4.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Na bilokaterem androidu boš dobil podporo 2 leti in adijo. Ampak glej, miljarde ljudi na svetu živijo s tem in so zaenkrat vsi preživeli. Ne vem po kaki logiki in zakaj bi bil telefon po 2 letih za v kanto.
Je pa vseeno smešno da se nad tem dejstvom pritožuje uporabnik wm, ki ne samo da že x let ne dobiva podpore, ampak je sistem v shutdown tako iz strani proizvajalca, kot iz strani razvijalcev aplikacij
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.146
113
govora je o telefonu ne fotoaparatu. Če bi rad slikal si kupiš fotoaparat. Rešeno.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jaz sem po treh wp telefonih (2x htc 8x in m8 win) presaltal na android (u11). sedaj uporabljam ms launcher, da je vsaj izgled podoben, je pa sistem proti wp za moje pojme podn. ampak vsega hudega se clovek navadi in sedaj kar shajam. vsaj fotkic je boljsi.
sem pa tudi jaz bil v dilemi.. ce ze moram met nekaj, cesar si ne zelim, bi rad da vsaj lepo izgleda. zato sem gledal iphone (recimo v istem rangu kot u11 je iphone7), pa bi moral za podobno ohranjenega dat 2x toliko. tako sem na koncu na bolhi kupil nerabljen u11 za 250 eur, za iphone7 pa bi za nerabljenega (oz. vsaj neobtolcenega) moral odkartat 500 eur.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imam tudi jaz Samsung S4 mini, pa HTC desire 6XX. Saj delata, oba sta nekje isti letnik kot lumia 925. Pa Lumia dela dosti bolj tekoče in z manj zatikanja in to na WM10. Na žalost je šla od hiše 4 dni pred pokom ekrana na L950 in mi je že žal. Tista dva androida sta pa ostala oba na kamenodobnem Androidu 4.4.

No, no, junija 2014 sem nabavil Lumio 925, iz meseca v meseca je bila zadeva bolj žalostna, praktično nobenih aplikacij, al pa mizerni polizdelki zanesenjakov.
Na koncu je zadeva bila že zelo neuporabna, FB je slabo delal, brskanje je postalo zaradi sesuvanja IEa mučno... a sem z njo vseeno vzdržal 4 leta.

Prej sem imel za hip Motorolo Moto G (november 2013), ki je še vedno v uporabi pri hiši, gor je uradni lolipop 5.x.x in zadeva še lepo špila, razen, da je po 5 letih baterija začela pešat. Telefon je bil ekstremno uporabljen ta leta, potolčen itd. a še vedno špila in gladko dela.

Isto sedaj Xperia, ma kaki WP izgled, androida si lepo očistiš, če že ni čist v originali in potem je prava milina za delat. Fotkič napram lumiji 925 precej boljši, lepše, bolj ostre slike in poudarjene barve (hdr), skratka ni da ni.

WP je crknil že takrat 2014, ko sem ga kupil, desetka je samo obupen poskus pri gotovem koncu, tega sistema nihče VEČ ne podpira, ni ga ne 2014 in ga ne danes, preprosto ni aplikacij in jih ne bo.

Jokat danes za neko lumio 950 je malo smešno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sistem se sicer še vedno vzdržuje. Ravno par dni nazaj je prišel nov upgrade. Ne vem pa, če samo varnostni popravki, ali kaj več.

Sem sedajle spihal prah iz svoje Lumie 950 in jo prizgal ter preveril za posodobitve in je res celo nasel neko posodobitev, ki je cisto sveza :) ...

skitched-20181128-183236.jpg



govora je o telefonu ne fotoaparatu. Če bi rad slikal si kupiš fotoaparat. Rešeno.


To ze dolgo ne drzi vec... danes je mobilnik namenjen vse bolj drugim opravilom... med katerimi je tudi fotografiranje ... Telefoniranje je pri marsikomu precej proti koncu seznama uporabe :)
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
A lahko to temo izkoristim, pa vprašam kateri mobitel izbrati po microsoft 950XL? Pojma nimam kaj naj izberem.
Pri tem telefonu mi je všeč ker ima super kamero, preprost operacijski sistem, brezžično polnjenje in cena je bila zelo ugodna.
Zdej vem, če bom hotel kaj podobnega, bom moral odšteti precej več, ampak še vedno ne vem kaj izbrati.
kolega je po istem telefonu šel na Huaweia in je bolj kot ne nezadovoljen z njim. Drugi kolega je imel tudi huaweia pa je kmalu prešaltal na iphona in je z njim zelo zadovoljen.
Sam se tudi čedalje bolj nagibam k iphone...ampak cena...
Iščem pa telefon s dobro kamero, brezžičnim polnjenjem, ter preprosto uporabo.
Kakšen predlog?

Iphone vse ostalo enostavno pozabi. Moj dela že več kot dve leti brezhibno hitro in neverjetno tekoče. Vreden je vsakega eura. Saj imaš zdaj na voljo Iphone 8 mislim da za ugodno ceno. pred Iphonom sem pravtako imel WP nokio 1020 in sem zelo zadovoljen do takrat ko se je je microsoft odkrižal. Android mi nekeko ne leži, čeprav sem si nabavil za drugi telefon novodobno androidno NOKIO srednjega razreda. Ni to to pa naj rečejo androido ljubci karkoli. Edini zares odličen telefon je samo Iphone.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
In oglasil se je vernik ki primerja poceni nokio z dragim iphonom in modro ugotovi da je iphone boljši. Glup enostavno pač nikoli ne bo pameten.
Drugače pa pozabite na kake presežke pri kamerah pri poceni androodih. Tega ni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.146
113
To ze dolgo ne drzi vec... danes je mobilnik namenjen vse bolj drugim opravilom... med katerimi je tudi fotografiranje ... Telefoniranje je pri marsikomu precej proti koncu seznama uporabe :)
Samo vseeno če hočeš resno slikat vzameš fotoaparat. in imaš naekrat ogrooooomno telefonov na voljo. Ki imajo še vedno dovolj dobre slike.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Najbolj žalostno je pa to, da tudi najnovejši in najdražji telefoni še vedno zaostajajo v določenih segmentih za lumijam. Seveda govorim o fotografiji.
https://www.mobilescout.com/nokia/news/n105385/p20pro-lumia1020-lumia950-galaxys9-camera-test.html

Že dolgo časa se sprašujem, kaj je tako zanimivega na fotografijah, ki jih delajo te lumie? jaz sem sicer imel tudi 930, ki je delala dobre fotografije, ampak pri praktično vseh telefonih do sedaj me je motilo počasno odpiranje fotoaparata in pa čas, ki ga je telefon potreboval za "dober" posnetek. In šele ko sem pristal na S7, je bila večina fotografij ostra pri praktično trenutnem fotografiranju. Recimo da vidiš kakšno zanimovost na cesti, pri 930 je šlo tisto že mimo, preden je naredil sliko (in še zmazana je bila), pri S7 pa je bilo dejansko ok. Pa predvidevam, da 950 tudi ni daleč od 930 ali se motim? Pa da malo pljunem po P20 (ja, ni P20 PRO), tudi ta včasih preveč razmišlja namesto da bi udaril...

Jernej
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Imamo različne potrebe in različne poglede. Meni ogromno pomeni ostra slika pri povečavi, ker to ogromno rabim v službi. Se pa nikoli ne mudi, zato mi hitrost ni pomembna.Varianta s pravim fotoaparatom ni opcija sploh, zato brez veze nabijat v to smer.
Operacijski sistem mi ni prioriteta. 95% mi pomeni fotoaparat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imamo različne potrebe in različne poglede. Meni ogromno pomeni ostra slika pri povečavi, ker to ogromno rabim v službi. Se pa nikoli ne mudi, zato mi hitrost ni pomembna.Varianta s pravim fotoaparatom ni opcija sploh, zato brez veze nabijat v to smer.
Operacijski sistem mi ni prioriteta. 95% mi pomeni fotoaparat.

na priznani foto strani za lumio 950 piše, da ni ne vem kaj

https://www.dpreview.com/reviews/microsoft-lumia-950-camera-review

kakorkoli, WP je mrtva zdeva, android ali ios, druge opcije ni več