Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

erikson

Guru
25. avg 2007
23.120
6.876
113
Koalicija je sprejela nov zakon o tujcih, ki tudi zavrnjenim omogoča, da zaprosijo za dovoljenje za bivanje.


»Torej je po novem mogoče, da se nezakonito vstopi v Slovenijo, zaprosi za azil, 'zaposli' v 'nevladni' organizaciji, s tem dobi pravico do bivanja pri nas in vloži zahtevo za združitev družine ter zakonito pripelje še ostale družinske člane in jih priklopi na socialo v SLO.«

Po podatkih ministrstva za notranje zadeve sprememba zakonodaje omogoča, da prosilci za azil, ki so sicer prejeli negativno odločbo, a so medtem našli zaposlitev v Sloveniji, zaprosijo za dovoljenje za bivanje. Ukrep naj bi zmanjšal negotovost ljudi, ki se po več letih integracije še vedno spopadajo z grožnjo deportacije, in obenem omogočil zakonito vključitev v družbo.

Zakonodajalec poudarja, da gre za strogo pogojeno ureditev, saj bo dovoljenje možno le ob dokazu redne zaposlitve. Ta določba naj bi predstavljala kompromis med integracijskim pristopom in varovanjem integritete azilnega sistema.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.619
89
48
"Po podatkih ministrstva za notranje zadeve sprememba zakonodaje omogoča, da prosilci za azil, ki so sicer prejeli negativno odločbo, a so medtem našli zaposlitev v Sloveniji, zaprosijo za dovoljenje za bivanje. Ukrep naj bi zmanjšal negotovost ljudi, ki se po več letih integracije še vedno spopadajo z grožnjo deportacije, in obenem omogočil zakonito vključitev v družbo."

Kako so dobili zaposlitev, če so dobili negatvno odločbo za azil?

Ob vročitvi negativne odločbe sledi deportacija, ne zaposlitev. Sicer pa nihče od prosilcev za azil ne želi delati. Ko jih vidiš od blizu ugotoviš, da tudi če bi hoteli delati, jih ne bo nihče zaposlil. Za fizična dela so preslabotni, znanj nimajo, pri nas ni potreb po pastirjih, smrdijo, ne govorijo in ne razumejo slovensko ... Če govorimo o več letih integracije, pa še vedno niso integrirani, je jasno, ne bodo nikoli.
Prošnja za azil je pač vmesna stopnja pred odhodom v Germany, da jih ne zavrnejo takoj k hrvatom.

Ne pozabimo - stroški, ki jih imamo s to zalego, bremenijo naš proračun, EU refundira zanemarljivo malo.