Windows Phone 10

I

Izbrisan uporabnik #488

Saj to sem tudi mislil. Toda morda ne bo več niti iOSa in Androida. Samo še "spletne strani" oz. appi v oblaku, ki se bodo on-deman naložile v brskalnik.
poglej 5 let nazaj, kaj ste mi pisali, ko sem nabavil WP in se čudil nepodpori...

danes ga preprosto ni več, statistika ga več ne zazanava :) poslušal sem pa pravljice o neki platformi MS, ko bo vse isto...

https://www.statista.com/statistics/272307/market-share-forecast-for-smartphone-operating-systems/

ni dileme, da sem sedaj na androidu, največi tržni delež pomeni, da je v kapitalizmu to edina prava izbira
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Niso. Novi so samo service workerji in relativno novi indexDB. Se pravi, da se podatki hranijo med sejami lokalno in se posodabljajo v ozadju, ko je spletna stran zaprta. PWA je pač novi buzzword. Tako kot je bil web 2.0. To je navadna single page aplikacija, ki se pač ne downlouda z interneta, ampak je keširana lokalno.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Tole je primer tega o čem sem pisal. V tem primeru je sicer rešeno v html-ju. Samo predstavljaj si, da je na desni native app.

 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Da malo podžgem to temo :).
Slab mesec uporabljam spet Lumio 950XL za drugi telefon: maili, brskanje, YouTube in moram reč, da sem prav presenečen nad hitrostjo delovanja in čistosti menija. Kamera in ekran sta tudi čudoviti. Tipkovnica je top. Se mi prav kolca po tem.
Seveda so pa še vedno ostale negativne zadeve: manjkajoči appi, Youtube je treba gledat preko brskalnika, kar je daleč od optimalnega. Zanimivo pa, da mi tudi enkrat ni zmrznil in pa sinhronizacija z iCloud dela (knock, knock) perfektno.
Res škoda, da je šla zadeva pod vodo. :(
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
V bistvu ga imam inštaliranega, ampak ga tudi zagnal nisem. Sem se nekako navadil preko IE, morda bom pa spet probal. Nekaj vem, da me je motilo. Bua... YouTube app v iOSu mi je res top.

Aja, pa Pages Manager me je nekaj enkrat hecal in se ni hotel prijavit, to je pa bilo to v mesecu dni.

Pogrešam edino to, da bi lahko zvečer prestavil na tople barve, ker tudi na minimalni osvetlitvi kar žge tista bela cold white osvetlitev. :( Zanimivo, da me to prej sploh ni motilo, ker nisem poznal alternative.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Jaz sem jo pa ravno včeral prodal (950XL). In predno sem jo prodal, sem jo še enkrat malo probal po dolgem času in res še vedno deluje neverjetno tekoče.
Mislim da gre moja največja zamera trajanju baterije in segrevanju.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, baterija ni ravno biser, tudi crkujejo rade. Pri 950ki sem jo moral po dobrem letu in pol menjat, ker ni bila več ok, pa res pazim na baterije.
Segrevanje pa mi pri moji uporabi ni taka panika.
Si jo hitro prodal? Ker malo spremljam trg in tudi pri smešnih cenah zadeve ne grejo, kar je logično.
Jaz sem kar tombolo zadel, ker je bila s samo eno minimalno prasko, sem pa šel gledat še eno in je bila nikakva, vsa podrsana pa kao samo pol leta v uporabi, ostalo pa v predalu, baje... :)
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Ko smo ravno pri tem, prodajam eno 950 XL. Deluje vse razen zaslona (počen, predrag za menjavo). Baterija je čisto nova, sem jo ravno še v garanciji zamenjal, preden mi je padel. Ponudbe na zasebno, če so :) Še en obitek zraven dam, kablov pa ne.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Jaz sem z mojo 950-ko zadovoljen in me android še ne mika.Deluje vse
tekoče in mytube je top aplikacija za poslušanje skladb v ozadju.
Dokler bo v življenju bom uporabljal:ok:
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Meni zdaj po 3eh letih uporabe 950 ima že salo baterijo, drži samo kakšen dan, dan in pol mogoče, če nič ne rabim, ob kakšnem slikanju ali snemanju videa se ugasne, ko kaže baterija še cca 30%, tko da baterija zrela za menjavo. Medtem ko 925 deluje še vedno skoraj enako kot prvi dan. Če pa koga zanima, prodajam obe.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Meni zdaj po 3eh letih uporabe 950 ima že salo baterijo, drži samo kakšen dan, dan in pol mogoče, če nič ne rabim, ob kakšnem slikanju ali snemanju videa se ugasne, ko kaže baterija še cca 30%, tko da baterija zrela za menjavo. Medtem ko 925 deluje še vedno skoraj enako kot prvi dan. Če pa koga zanima, prodajam obe.
Isto se je meni dogajalo na 950ki po kakšnem letu in pol, čeprav res pazim na baterije. Sem pa heavy user, tako da moram polnit vsak dan.
Tudi 950XL ni imuna na to hitro degradacijo baterij. So pa baje dokaj vestno menjevali baterije pod garancijo.
Na 925-ki pa mi je baterija še po treh letih delovala kot nova.

So pa, kar se mene tiče to še vedno top telefoni za starejše ljudi, ki ne potrebujejo tone aplikacij, temveč le za telefoniranje in SMSe. Enostavi, delajo, fotkiči so dobri.

PS: Sem vrgel uč na myTube in res ni slab. Ni sicer YouTube na iOSu, ampak je zadeva občutno lažja za uporabo kot pa preko Edge-a. Super, hvala za opozorilo.
 
Nazadnje urejeno: