VW Passat b8 - naknadna vgradnja kljuke?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Torej ker ravno kupujem VW Passat b8 in nima priklopa, ostala oprema in avto sam pa se mi zelo dopade...

Se da nakdano vgradit?

Zanima me tudi, če obstaja kak približek originala, ki bi bil cenejši? Ne rabi bit ravno električen, samo da bi bil snemljiv...

Hvala že vnaprej...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kolko pa so kaj cene (z montažo) in kje ti lahko to zmontirajo (mora bit uraden servis)??? Zanima me za MB in okolico... ;)
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Probaj poklicat Sesko (Nova Cerkev), tam sem sam montiral od westfalie, katera je original za vw.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Neuradno ti to naredi veliko ljudi.

Če ne drug, vsak, ki zna vrtet ključe v pravo stran in pravilno uporabit moment ključ.
Več težav je z elektriko, verjetno bo potreben modul za elektriko. Ko boš povpraševal za ceno, naj ti to nujno navedejo, saj nekateri govorijo posebej ceno za kljuko, modula pa ne omenijo.

Za homologacijo boš potreboval potrdilo o strokovni vgradnji, ki ti ga mora mojster, ki ti bo to delal, napisat in poštemplat.

Za MB ne vem, prepričan pa sem, da ti Google vrže ven s prve 10 zadetkov. Preveri tudi na Avto netu.

Jaz imam http://www.enganchesaragon.com/ tole, pa se zečlo dobro obnese. Za svoj Avto si lahko pregledaš kaj ponujajo.
 

Izy

Pripravnik
8. maj 2007
191
10
18
http://www.formula-sp.si

Kolko so poceni - dragi pa sam preveri!

Tukaj so najceneje zrihtali mojemu kolegu pred leti na takrat aktualnega pasata. Je bilo malo za počakat, drugače do sedaj vse ok.

Šeško je ok za specialne in unikatne montaže, za tipske je predrag.

Nam so na SX-a pri Suzuki Skrbiš zmontirali Šeškotovo kljuko po presenetljivo nizki ceni, kao zaston montaža dodatne opreme pri novem vozilu.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Če nabaviš kljuko ob nabavi vozila, se dodajo še neke opcije na menjalniku in hladilnem sistemu. V smisu izboljšav. Verjetno odvisno kaj boš vlekel.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.148
113
to je spat taka gostilniška o tem kak so avti z kljuko drugačni.
Ne monitrajo vsi kljuk v fabriki. Ampak se kluka zmontira ko pride avto v salon.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
raners : 400e z homologacijo, za kontakt pošlji ZS.

luka51 : to ni čist res. pred leti je kolega kupil grand cherokeeja z tovarniško kljuko. je imel zraven dodatni hladilnik za menjalnik, medtem ko ga navadna verzija brez originalne kljuke ni imela. t.i. tow package
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
to je spat taka gostilniška o tem kak so avti z kljuko drugačni.
Ne monitrajo vsi kljuk v fabriki. Ampak se kluka zmontira ko pride avto v salon.

To ni gostilniška, kot navajaš, temveč besede prodajalca v salonu. V spominu imam tudi, da te opozori v konfiguratorju.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pri Audiju recimo imaš zraven original vlečne kljuke tudi opcijo predpriprave za vlečno kljuko. V kolikor na avto brez predpriprave montiraš vlečno kljuko, lahko rečeš garanciji na pogonski sklop pa-pa.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
ksz

Da malo obudim temo... imam 240 konjskega passata in mislim da že ima boljše zavore in hladilnik, ki jih vgrajujejo pri predpripravi za vlečno kljuko?

Prav tako me zanima ali so vse ''skrite'' kljuke iste ali obstaja kakšna ki izstopa v dobrem smislu :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.570
113
Originalna je električna, nachbau ne pride v poštev, ker ga ni junaka, ki ti bo zmontiral manjkajoče module. Druga varianta pa je westfalia, ki se ročno natika od spodaj, v celoti skrito, vgradnja z original štromom pride ca. 800 eur.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Mi je zdaj žal, da nisem obkljukal še original kljuke... Ok potem je Westfalia najbližje temu, da bo delal tudi trailer assist in vse kar spada zraven. Hvala.