VW Passat b8 - naknadna vgradnja kljuke?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Ne ne
Da se razumemo, jaz tudi ne podpiram nekega polovičarstva , če že pol se naj naredi pošteno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Vzamem nazaj svoj predlog, to sem delal pred več kot 10 leti, ko avto še ni imel teh pametnih funkcij...
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Fak kaka drama. A na servis si vprašu kolk pride original kljuka z montažo?
Jaz sem glih zadnjič na Volvotu gledal kako to gre. Da dol odbijač, pol je pa že vse ready, samo zašraufa in priklopi kable in gumbek za spust kljuke...

Mislim, če je dnar za novega passata, a se ti pol res da jebat naokoli z vsemi temi forami? :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Na VW kot original montirajo westfalijo za ca. 1.000 eur, zložljive nachbau ti ne bo šel delat noben servis. Zato tudi drama, ker je za montažo pač treba mal več kot železje gor in meter kabla potegnit.

Kar nekaj novih avtomobilov se proda iz zaloge. Ni vsakemu da bi čakal pol leta da mu ga skup zmečejo.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Tak kot so napisali, kljuko dobiš preko ebay-a za mali denar, kaj pač želiš, fiksno, na vijake, skrito, električno, je dovolj proizvajalcev, westfalia, aragon, bossal, ...
Elektroniko pa obvezno original ali enakovredno originalu, ker to da ti ne izklaplja senzorjev je najmanj, bolj važno je da ti ostalim sistemom dopove da se zadaj nekaj vleče, ker pri večini vozil ima ESP itak dva pred programirana programa, za vozilo z in brez prikolice. Meni je lepo pomagal ESP ko mi je zaradi delitacije na mostu 1.300kg težka prikolica začela poskakovati levo in desno, je takoj ESP lučka zasvetila si čutil sunek bremzanja zadal levo in nato takoj desno in se je celotna kompozicija umirila. Prinese pa original elektronika tudi nekaj bombončkov, kot avtomatski izklop senzorjev, javljanje napake ob nedelovanju luči tudi na prikolici, sprememba ESP, in ostalih pomagal. Uravnavanje podvozja pri avtih ki to imajo, zaradi teže na kljuki.

Je pa tudi res da pri večini vozil predvsem VAG grupe je ob tovarniškem naročilu res še en kup dodatkov zraven, kot večji hladilnik, dodaten hladilnik olja, močnejši zavorni cilinder,... Samo to verjetno toliko ne vpliva na zadeve, ker bi drugače vozila ki nimajo tovarniško vgrajene kljuke imele v homologaciji podatek za prikolico 0, kar bi pomenilo da ne smejo vleči prikolice.

Sedaj pa še vprašanje za poznavalce, večinoma modul ugotovi da je prikolica zadaj ko priklopiš 13pin konektor, kako pa ve da ni samo nosilec za kolesa, ker takrat ESP ne rabi drugače delati.
 

edini

Zelenc'
6. jan 2021
3
0
1
jaz sem pred kratkim zmontiral original kljuko

kljuka - 120€
krmilni modul, vijaki, tipka za izmet, kabel za povezavo za glavni računalnik - 300€
kabel z 13p priklopom - 80€


potrebno je potegnit kabel iz desne strani prtljažnika na levo in potem po levem boku tja pod volan use skup z kodiranjem cca 6h
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
oby Iščem rešitev, skrito kljuko za svojega Volva V60. Za kateri model si gledal, da je bilo vse predpripravljeno? Hvala.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Lahko kak link za "poljske" original vw električne kljuke?

slak mi je dal predračun 950€ popravek: ponudba je za rocno snemljivo. Konfigurator jim ne ponudi na gumb.
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Recimo kaj pri teh dveh še manjka? Tipka + Elektronika (če je že nimaš)?