Vgradnja električnega odpiranja prtljažnika - VW Passat Alltrack B8

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Pri mojem je pa tako da se samo postavim zadaj, ni treba nič mahat in se sam odpre, če počakaš tri piske. Seveda če imaš ključe pri sebi. Bi pa preživel tudi brez elektronskega odpiranja. Naknadno zagotovo ne bi vgrajeval
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Fora je v tem da če imaš polne roke ne iščeš še ključe v žepu. Potem je že vseeno če na avtu poiščeš fizični gumb. Daljinca praktično nikoli ne uporabljam za ta namen.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vseeno ravno ni. Jaz ponavadi odprem na daljincu preko žepa, brez da bi ključ ven vlekel. Pa še to lahko na daleč preden zagrabiš neko stvar, ki jo je treba nest v avto. Za gumb na prtljažniku moraš bit pa fizično pri avtu in imet bolj kot ne frej roko, pa še večkrat je gumb umazan od ceste sploh pozimi.

Senzor za nogo, če deluje kot je treba, je sigurno bolj praktičen za primer ko imaš polne roke, vseeno pa tudi daljinec ni brezveze. Praktično vedno odprem z daljincem še predno pridem do avta in zaprem medtem ko hodim stran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Vseeno ravno ni. Jaz ponavadi odprem na daljincu preko žepa, brez da bi ključ ven vlekel. Pa še to lahko na daleč preden zagrabiš neko stvar, ki jo je treba nest v avto. Za gumb na prtljažniku moraš bit pa fizično pri avtu in imet bolj kot ne frej roko, pa še večkrat je gumb umazan od ceste sploh pozimi.

Senzor za nogo, če deluje kot je treba, je sigurno bolj praktičen za primer ko imaš polne roke, vseeno pa tudi daljinec ni brezveze. Praktično vedno odprem z daljincem še predno pridem do avta in zaprem medtem ko hodim stran.
Kateri avto? Na kakšen način so naumili, da enkrat lahko zapreš z daljincem, spet drugič ne moreš? Pa mislim da tudi odpiranje z daljincem na passatu ne deluje, dokler nisem dovolj blizu. Je pa res, da lahko z nogo odprem prtljažnik in če potem spet pomaham pod odbijač, začne piskati in se potem sam zapre, ko grem stran. Enako kot da pritisnem desno tipko na vratih prtljažnika (ko je odprt).

S tipko od znotraj pa zapiranje mislim da ne deluje, lahko samo odpreš.

Jernej
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kateri avto? Na kakšen način so naumili, da enkrat lahko zapreš z daljincem, spet drugič ne moreš? Pa mislim da tudi odpiranje z daljincem na passatu ne deluje, dokler nisem dovolj blizu. Je pa res, da lahko z nogo odprem prtljažnik in če potem spet pomaham pod odbijač, začne piskati in se potem sam zapre, ko grem stran. Enako kot da pritisnem desno tipko na vratih prtljažnika (ko je odprt).

S tipko od znotraj pa zapiranje mislim da ne deluje, lahko samo odpreš.

Jernej
BMW 4 F36 (2014). Zapiranje z dalincem je bilo že tovarniško, sem pa moral skodirat, da ni treba cel čas zapiranja držat gumba ampak samo toliko, da se začne zapirat. Na tipki v vozilu pa tudi pri meni ni šlo zapirat, sem ravno tako skodiral naknadno.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ja, če nimaš električnega odpiranja, v vsakem primeru rabiš vsaj eno prosto roko, da dvigneš prtljažnik... V vsakem primeru bi mi res dostikrat prišlo prav to elektronsko odpiranje/zapiranje.. Kar dosti rabim prtljažnik.. ;)

Sem malo pogledal na avto.net, če prodaja kdo kakega karamboliranega, ampak vsi prodajajo v celoti... Verjetno je še dovolj nov model (od letnika 2015 naprej), da se ne dobijo rabljeni deli kar vsepovsod...

Če pa kdo pozna koga, pa naj prosim javi.. ;)

Nekak malo "cvikam" pri nakupu takšne opreme pri kitajcih (vseeno je par sto eurov), 1,5k eur pa mi je preveč... Imam pa drugače zelo dobro opremljen avto, le to mu manjka... :confused: