VW multivan (2007)

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
III. VIŠINA CESTNINE

4. člen

(cestninski razredi)

(1) Vozila, s katerimi se opravljajo prevozi po cestninskih cestah, se glede na vrsto vozila, število osi in višino vozila nad prvo osjo razvrščajo v štiri cestninske razrede:
– prvi razred: vozila z dvema osema in višino vozila nad prvo osjo do 1,30 m;
– drugi razred: vozila z dvema ali več osmi in višino vozila nad prvo osjo 1,30 m ali več, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg;
– tretji razred: vozila z dvema ali tremi osmi in višino vozila nad prvo osjo 1,30 m ali več, katerih največja dovoljena masa presega 3.500 kg;
– četrti razred: vozila z več kakor tremi osmi in višino vozila nad prvo osjo 1,30 m ali več, katerih največja dovoljena masa presega 3.500 kg.
(2) Ne glede na prejšnji odstavek se vozila iz prvega cestninskega razreda s priklopnim vozilom razvrščajo v drugi cestninski razred, vozila iz drugega cestninskega razreda s priklopnim vozilom pa v tretji cestninski razred.
 

Tex

Pripravnik
22. maj 2008
33
0
6
Še kupiš ga pa je
wink-1.gif


http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2081936
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Že nekaj časa nazaj sem nekje zasledil, da VW Multivan spada v 1. cestninski razred (ABC), navaden T5 (Transporter) pa ne in zanj ne moreš imeti ABCja.
Prav tako imaš lahko za Vitota/Traffica/Vivara ABC, za navadnega T5 pa ne. Tako je bilo že pri T4.
Aja, pa PSA - trojčki tudi menda niso 1. razred...

Čeprav je vse skup totalno nelogično. Z nekim gospodom z DARSa sem imel "prerekanja" po mailu glede tega ali T4 spada v 1. ali 2. razred... Na koncu sem ugotovil, da se nima smisla prerekat ker ne bom dosegel nič. Namreč, za drugi razred piše da je višina nad prvo osjo nad 130cm, kar pa če meriš od sredine osi, ni imel ne T4 in nima tudi ne T5. Ampak g. pametni je šel merit in je nameril več kot 140cm na njihovih T4... (ker je meril od tal in NE od sredine osi...). Ampak, to je že debata za kdaj drugič....

Če mene vprašaš bi mirne duše napopal gor ABC oz. kupil vinjeto zanj kot za kakšen drug osebni avto, ker če smo pošteni, je večina SUVov ali pa ostalih đipov večjih kot so pa kombiji ala T5, Vivaro, Traffic, Vito...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Se popolnoma strinjam.

Na Multivanu, Traficu, Vitu imas lahko ABC, na transporterju pa ne. Svetske buce.
 

smidge

Pripravnik
2. avg 2007
168
0
16
a imajo na cestninskih kaksne senzorje za visino ali morajo tisti za blagajno na pamet vedet za vsak model v kateri razred spada?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
O kaksnih senzorjih se nisem slisal.. Mislim, da je vse bolj od oka.. Predvsem zato, ker sem se nekaj let nazaj peljal z Vitom [prejsnja generacija], pa na eni cestninski postaji neka zenska ni hotela nafilat kartice, na drugi cestninski jo je pa ena druga bp..
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ja, na cestninskih postajah nimajo dodelanega "sortiranja" v cestninske razrede. V splošnem se mi zdi, da je v Sloveniji ta razdelitev vozil v cestninske razrede "tam nekje zadaj", kjer sploh ne bi smela biti.

Drugače pa - če imaš Transporterja ti skoraj nihče ne more dokazati, da nimaš Multivana
smile-1.gif
).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
totalna bedarija.Do 3,5t kaj je mozno vozit z B kategorijo bi moralo spadat pod en razred ne pa glumijo z nekimi visinami ki nimajo nobenega vpliva