Skuter, trikolesnik in vinjeta

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kot nov lastnik MP3-ja 300 LT, vozen z B kategorijo sem zanj želel kupiti evinjeto. Pa sem prišel do dvoma katero vinjeto izbrati.

Ker cestninski razred 1, motorna kolesa velja za enosledna vozila, Trikolesnik je večsledno vozilo :) S tem da je ta še širši zaradi predpisov za b izpit.

Dars pravi da če je spredaj od zunanjega roba ene in druge gume več kot 50cm, je potrebna vinjeta razreda 2A.

To pa spremeni moje ideje o nakupu polletne vinjete za 30€ za skuter.

Je kak lastnik MP3 ja tukaj z vinjeto?
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Kot nov lastnik MP3-ja 300 LT, vozen z B kategorijo sem zanj želel kupiti evinjeto. Pa sem prišel do dvoma katero vinjeto izbrati.

Ker cestninski razred 1, motorna kolesa velja za enosledna vozila, Trikolesnik je večsledno vozilo :) S tem da je ta še širši zaradi predpisov za b izpit.

Dars pravi da če je spredaj od zunanjega roba ene in druge gume več kot 50cm, je potrebna vinjeta razreda 2A.

To pa spremeni moje ideje o nakupu polletne vinjete za 30€ za skuter.

Je kak lastnik MP3 ja tukaj z vinjeto?
Vinjeta za motor
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
čudno ja... precej ne fer, da plačaš vinjeto za avto, moped pa 4x lažji.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Do sedaj (5let) je to pilo vodo....

1684925153732.png

1684925205139.png
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
je pa res da je zelo nedorečeno in kakor si kdo interpretira, mamo tudi situacijo ko je policaj ustavil in napisal kazen ker ni imel A izpita, ceprav je vozen z B..pa se je slo k sodniku in seveda je tam padlo..
kar nekaj prostora imamo še da se tole uredi, takisto je bilo z prdulami dokler niso bile potrebne registracije, pa sedaj el.skuterji...etc...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
je pa res da je zelo nedorečeno in kakor si kdo interpretira, mamo tudi situacijo ko je policaj ustavil in napisal kazen ker ni imel A izpita, ceprav je vozen z B..pa se je slo k sodniku in seveda je tam padlo..
kar nekaj prostora imamo še da se tole uredi, takisto je bilo z prdulami dokler niso bile potrebne registracije, pa sedaj el.skuterji...etc...
Ja mojega soseda je pred leti kaznoval policaj, ker je vozil 4 kolesnik z B kategorijo... Kar je 100% ustrezno... Policaj se ni dal prepričat... Padlo šele pri sodniku za prekršaje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ja ne bo druge, kot vzet vinjeto 2A. Sled je cca 57cm.

(Meritev je od zunanjih robov pnevmatik)
Polij vodo po cesti, pa se zapelji cez pa pomeri….
Se strinjam da ce vzames v roke meter in gres na zunanji rob da prid 57.5
Ampak saj ne vozis kvadratne gume in kot receno, jih poznam kar nekaj v zadnjih 5+ letih in vsi imajo vinjete za motor gor
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ja mojega soseda je pred leti kaznoval policaj, ker je vozil 4 kolesnik z B kategorijo... Kar je 100% ustrezno... Policaj se ni dal prepričat... Padlo šele pri sodniku za prekršaje...
Za 4kolesnik rabiš izpit za traktor....lahko pa da je bilo "pred leti" drugače?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Nimamo ga vsi. Za traktor moreš it posebaj delat. Maš ga pa za Bager vozit po cesti :D
Malo nerodno sem se izrazil. Ne vsi kot vsi, ampak prijatelji in znanci. Jaz sem ga delal 1987, če se ne motim... ko je bil za imetnike B le neki dodatni dvourni tečaj in praktični preizkus. Pa še tega ni bilo -je vprašal predavatelj, če smo že vsi vozili traktor... So bili sami kmečki fantje, pa sem še jaz rekel ''ja''.... ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Polij vodo po cesti, pa se zapelji cez pa pomeri….
Se strinjam da ce vzames v roke meter in gres na zunanji rob da prid 57.5
Ampak saj ne vozis kvadratne gume in kot receno, jih poznam kar nekaj v zadnjih 5+ letih in vsi imajo vinjete za motor gor
Ja, to je zame sled.
Ne pa širina zunanjih robov gume.
Tudi na tisti skici zgoraj je kotirana "sredina gume "!
In mp3 ima gume sirse od 7.5 cm predvidevam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Nabavil sem letno za avto... še po ceni 110€. Sedaj bo skoraj mesec mimo. Prevozil cca 1200km. Hitro cesto večkrat uporabim za skok v trgovino preko meje.

Drugače pa je itak najlepša vožnja po regionalki.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
...da dopolnim, vozil pa sem traktor. Stric ima kmetijo in seveda traktor. Pa smo enkrat izvedeli, da bližnji kmet (velik kmet, kulak bi rekel Malek) ponuja les za kurjavo, zastonj. Le tista suha drevesa v njegovem gozdi moramo podreti in si sami spraviti domov. Ja, super, glej... Od strica si sposodim motorno žago, podrem drevesa in narežem na štirimetrske dele... Stric pa medtem pripelje traktor in prikolico. Ko bo končano, pa naj kar sam pripeljem domov... itak je le 500 metrov iz gozda. Sem pripeljal, ja... v prvem močvirju sem zagreznil do akse.... Me je potem drugi stric potegnil ven... Tako se je moja kariera traktorista nekako zaključila....
 
  • Žalosti me
Reactions: Kamele0N