VW ID.3

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Mesečni obrok imaš takšen kot želiš in skladno s tem se giblje preostanek vrednosti. Enako velja za polog.
Takšen obrok kot je zgoraj je po mojem mišljenju le za oglas in normalen človek ne bo šel v to, saj je popolnoma neracionalna opcija. Razen izjemoma.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A ni bilo včasih tako ,da če nisi plačeval so odpeljali avto in to je to. Sedaj ga še prodajo in te terjajo?
Nikoli ni bilo tako. V vsakem primeru ga banka mora potem prodati, ponavadi za nizko ceno istemo trgovcu kjer si ga kupil, da potem tisti spet zasluži par jurjev s prodajo. Tebe pa seveda čaka obračun in terjatev za preostali dolg, ki v postopku odvzema vozila kar lepo narase (za jurja sigurno samo stroškov odvzema vozila).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz bi se zamislil, če bi bil VW, ker da na tak polizdelek staviš svojo prihodnost.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Kaj pa subvencija eko sklada 5k€? V tej ceni nikjer ni navedeno, da je odšteta.
Screenshot_20201008_063556.jpg
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Mesečni obrok imaš takšen kot želiš in skladno s tem se giblje preostanek vrednosti. Enako velja za polog.
Takšen obrok kot je zgoraj je po mojem mišljenju le za oglas in normalen človek ne bo šel v to, saj je popolnoma neracionalna opcija. Razen izjemoma.
Ja, saj to se mi zdi čudno, da sploh tako nastavljajo tole mesečno odplačevanje. Res smešno (butasto marketinško) nastavljeno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
ksz

da vas gre brat nekdo iz sveta kjer ljudje niso obsedeni s plehom si tud misli svoje.

mater ste znanstveniki.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
ksz

da vas gre brat nekdo iz sveta kjer ljudje niso obsedeni s plehom si tud misli svoje.

mater ste znanstveniki.
Moramo biti znanstveniki v svetu avtomobilizma, saj je nategunov malo morje.
Pa še finančni experti bomo morali postati, da bomo razbrali, kako lahko za 160€ na mesec postanemo lastniki uberwagna...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ja, saj to se mi zdi čudno, da sploh tako nastavljajo tole mesečno odplačevanje. Res smešno (butasto marketinško) nastavljeno.
Pri predstavljenem izračunu so ciljna skupina osebe, ki imajo v lasti osebno vozilo vredno 4.000eur in plačo v višini 860eur neto.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Bom ga šel pogledat. Po tistem kar kaže v tistem video tam zgoraj, ni nič kej prostornejši. Isti hurac, cm ali 2 razlike. Dosega sta nekje enaka z večjo baterijo v ZOE. Isti hurac, samo drugo pakovanje. Glede na to da je med njima 10 let razlike, ni to nek napredek. To je bolj tisto napihovanje, kaj bo pa velecenjeni VAG ven vrgu, pa je samo še en povprečnež na svet privekal.
Zoe je B-segment, ID.3 pa C-segment. Kot da bi Clia in Golfa primerjal. Se pravi ne moreta biti enako prostorna.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.129
113
plus za ugodne lizinge še imaš omejitve letnih kmjev (vsak tako je v tujini)...sicer pa z mal možganskimi celicam, zastonj kosila ni...al kako si predstavljate nakup vozila za 40k€ z mesečnim obrokom 150€ pač klasično zavajanje in limanje na izke cifre, ko pa začneš računat pa peče, sploh za nekoga ki nima in misli da bi lahko... zadnja poved najbolj pomembna.

Lizing je zanimiv ali pa kreda pač odvisno od stroškov... da kupiš avto in ga odplačaš na 3 do 5 let, ostalo polog potem pa iz preostale vrednosti vedno po 3 do 5 letih kupuješ novega - polog in dalje isto fafo/kredo. tako imaš vedno obroko lajk par 100€ in vedno nov avto če že.. odvisno od pologa, odvisno v kakšnem rangu si. To je recimo realnost...

ID3 za 150 na mesec pač ni realnost, sploh ne za nekoga z "minimalcem".
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Pri ID3 se mora tko kot pri ostalih EVjih zračunat prihranek goriva. Pa če se kaj pri servisih prihrani, kaksni so intervali in kaj postorijo?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.129
113
če ne špilaš cigana prihranek ni tako velik. 20kwh, to je 2 do 3 € za 100km, nek dizel porabi med 4 do 5 € na 100km, ... na 10kkm je to razlike 200€ na 20kkm je to 400€ razlike... hm, al kaj narobe računam?

v glavnem pesek v oke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Vse je spet odvisno od primera do primera.
Jaz recimo imam z bencinarjem porabo 7l, ker delam kratke relacije in dizel za moj način uporabe niti ni primeren.
Z EV bi bil ob prevoženih 1kkm na mesec, prihranek 50€ in je obrok za lizing avtomatično lahko 50€ večji. Ampak v obdobju odplačevanja, praktično glede celotnega stroška, zato nisi nič na boljšem.
Šele, ko lizing odplačaš, se ti manjši strošek za tankanje obrestuje.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če je edini avto za tebe Škoda potem ja, nimaš izbire.

sajkek, računanje ti še kar gre, ampak tvoje predpostavke so pa zelo napačne.

1. jaz za elektriko ponoči plačujem 9 centov/kWh, ne 10-15 kot predvidevaš ti
2. tam kjer dizel porabi 4 l, tudi električni ne bo porabil 20 kWh, ampak bolj 12 kWh. Tam kjer dizel pokuri 6 l tam pa morda EV pokuri tudi 20 kWh
3. kam bo šla cena elektrike in kam cena dizla je šloganje, ampak glede na zasovražanje dizla si ne predstavljam da bo ostal na današnjih nivojih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Če je edini avto za tebe Škoda potem ja, nimaš izbire.

sajkek, računanje ti še kar gre, ampak tvoje predpostavke so pa zelo napačne.

1. jaz za elektriko ponoči plačujem 9 centov/kWh, ne 10-15 kot predvidevaš ti
2. tam kjer dizel porabi 4 l, tudi električni ne bo porabil 20 kWh, ampak bolj 12 kWh. Tam kjer dizel pokuri 6 l tam pa morda EV pokuri tudi 20 kWh
3. kam bo šla cena elektrike in kam cena dizla je šloganje, ampak glede na zasovražanje dizla si ne predstavljam da bo ostal na današnjih nivojih.
Pri dizlu je treba vzeti še v zakup da v roku 5-10let z njim ne boš smel iti v nobeno večje mesto...
Posledično bodo dizli v prihodnosti veliko hitreje izgubljali na vrednosti kot pa npr. električni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.129
113
nobenega zakupa ni, danes je to to, cez 10 let lahko mogoče prepovejo vse električne avte... taki jasnovidec pa spet nisem.

gasper, sel si na robne pogoje kup prilagajanja, jaz sem neko povprečje, tudi če sem se 50% zmotil še vedno razlike niso take, da bi dol padel od navdušenja.