VW ID.3

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Pač, odrasel opravilno sposoben človek ve, kako deluje marketing in kaj je še zadaj za tistim obrokom in gre to pogledat. In če lepo vse JASNO piše, potem tukaj ni nobenega natega, ker te ne nategnejo. Nategneš se kvečjemu sam.
Za ''posebne'' je pa itak vse nateg.
Niti pod razno povprečen potrošnik ne ve, kako deluje marketing; še manj gre potem posebej preverjati podatke (ki so ponavadi težko razumljivi); da bi pa kjerkoli bilo napisano kakorkoli jasnega, je pa upanje še manjše.
Nimamo zaman zakonodaje za zaščito potrošnikov, ki potrošnike varujejo pred t.i. drobnim tiskom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Itak, ti si ''poseben''. Zate je vse razen rabljene premije nateg.
Pač, odrasel opravilno sposoben človek ve, kako deluje marketing in kaj je še zadaj za tistim obrokom in gre to pogledat. In če lepo vse JASNO piše, potem tukaj ni nobenega natega, ker te ne nategnejo. Nategneš se kvečjemu sam.
Za ''posebne'' je pa itak vse nateg.
ti si pa tak "ibermensch" pa te nic ne more presenetit kaj še le da bi te kdo zavedel...

rajo vsaki dan nategujejo po dolgem in počez ravno zaradi drobnih tekstov in zvezdic.

Insajderski fakt...rabljena premija je največ avta za najmanjši denar.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Niti pod razno povprečen potrošnik ne ve, kako deluje marketing; še manj gre potem posebej preverjati podatke (ki so ponavadi težko razumljivi); da bi pa kjerkoli bilo napisano kakorkoli jasnega, je pa upanje še manjše.
Nimamo zaman zakonodaje za zaščito potrošnikov, ki potrošnike varujejo pred t.i. drobnim tiskom.
Te razumem in tudi jaz sovražim natege. Ampak tukaj ni nobenega natega, ker je vse lepo jasno in pregledno napisano. In če tega ne razumeš, je problem v tebi, ne v marketingu.
leasing.jpg


No, morda pa ne vem, da sem potreboval tri povečevalna stekla, da sem prišel do teh informacij.


Insajderski fakt...rabljena premija je največ avta za najmanjši denar.
Imaš prav, med Romi si z njo car. :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Te razumem in tudi jaz sovražim natege. Ampak tukaj ni nobenega natega, ker je vse lepo jasno in pregledno napisano. In če tega ne razumeš, je problem v tebi, ne v marketingu.
leasing.jpg


No, morda pa ne vem, da sem potreboval tri povečevalna stekla, da sem prišel do teh informacij.



Imaš prav, med Romi si z njo car. :)
Skupni znesek financiranje je pravilno napisan, skupni znesek za plačilo pa je napačen. 26.030eur bi moralo biti navedeno. Oni so napisali 20.290, ki je znesek zadnjega obroka oz. preostanek zneska za poplačilo kredita na koncu, nikakor pa ne skupni znesek za plačilo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Skupni znesek financiranje je pravilno napisan, skupni znesek za plačilo pa je napačen. 26.030eur bi moralo biti navedeno. Oni so napisali 20.290, ki je znesek zadnjega obroka oz. preostanek zneska za poplačilo kredita na koncu, nikakor pa ne skupni znesek za plačilo.
Tega sploh nisem gledal, ker me ne zanima. Me je zanimala samo preostala vrednost :).
Naj jih en opozori na to.
Ampak a ni to mišljeno kot plačilo na koncu. Itak plačaš, če hočeš obdržati avto, le preostalo vrednost.
Pa gre za lizing, ne kredit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tega sploh nisem gledal, ker me ne zanima. Me je zanimala samo preostala vrednost :).
Naj jih en opozori na to.
Ampak a ni to mišljeno kot plačilo na koncu. Itak plačaš, če hočeš obdržati avto, le preostalo vrednost.
Pa gre za lizing, ne kredit.
Kaj pa delajo stroški avtomobilskega zavarovanja v efektivni obrestni meri, pa tudi ni jasno. Glede na cifre, je to bolj pogodbena obrestna mera, ki je glede na zneske tudi precej višja kot navedenih 2,5%.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Kaj pa delajo stroški avtomobilskega zavarovanja v efektivni obrestni meri, pa tudi ni jasno. Glede na cifre, je to pogodbena obrestna mera, ki je glede na zneske tudi precej višja kot navedenih 2,5%.
Pojma nimam in kot rečeno, se nisem poglabljal v to. Če meniš, da kaj ne štima, jih prijavi, da bodo pokasirali lepo kazen in tistega, ki to računa, poslali na izobraževanje. Vključno z njegovim šefom, ki je to potrdil :).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
99% tistim ki kliknejo ni jasno ama ništa, poglej že nekonsistentost in napake ki jih je našel pbutec. So sad.

ti kr, jaz se za zvezdice (vsaj te) ne sekiram. :evil:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Točno temu se reče zavajajoč marketing, ker je to skoraj zagotovo zanalašč tako zapisano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pojma nimam in kot rečeno, se nisem poglabljal v to. Če meniš, da kaj ne štima, jih prijavi, da bodo pokasirali lepo kazen in tistega, ki to računa, poslali na izobraževanje. Vključno z njegovim šefom, ki je to potrdil :).
Sem mislil, da boš ti pojasnil, glede na to, da si zgoraj napisal, da je vse jasno in pregledno napisano.
 
  • Wow
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
99% tistim ki kliknejo ni jasno ama ništa, poglej že nekonsistentost in napake ki jih je našel pbutec. So sad.
Nej gre sam računat in cel izračun pokaže. Meni številke okvirno štimajo, ne bom jih šel pa preverjat. Bi jih pa šel, če bi razmišljal o tej opciji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
sad je 3x zapored napisal da nima pojma ker to ni gledal, če to ni gledal potem ni pomembo in ni zavajajoče. Pika. Amen. Šlus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
In sedaj, nisem stručko zato, ampak če se vmes kakršnakoli postavka spremeni, kaj pa vem npr. obrestna mera, se najbrž tudi končna cifra spremeni.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Morda ne škodi, če te opomnim, kaj si le malo prej zapisal:
Pač, odrasel opravilno sposoben človek ve, kako deluje marketing in kaj je še zadaj za tistim obrokom in gre to pogledat. In če lepo vse JASNO piše, potem tukaj ni nobenega natega, ker te ne nategnejo. Nategneš se kvečjemu sam.
Za ''posebne'' je pa itak vse nateg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad