VW ID.3

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Teorija je eno praksa pa drugo, ponudba EV ni prav velika, te prve kupce ID.3 celo VW imenuje kot "First Movers". Malo potrpljenja bo še potrebnega da bo alternativa v čisto vsakem segemnu in čisto vsakemu primelrjivemu ICE. Danes je pač konkurenca EV prisotna pri točno določenih modelih in opremah, če razmišljaš o takem potem imaš že alternativo izračun stroška je pa trivialen, če imaš vse točne vhodne predpostavke, vsaj eden velik (izguba vrednosti) je pa totalna neznanka, tako da pustimo stati in bomo za nazaj izračunali, čez ene 10 let.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Razliko si mora vsak sam preračunati glede na svoje pogoje (krajše/daljše razdalje) in vožnjo, ter razliko v ceni (pri EV dobiš v osnovi opremo, ki je mogoče drugje ne bi jemal in s tem "brezveze" povišaš nakupno ceno). Tako kot se js vozim mi dizel kuri 6.5, električni bi pa vsaj 25 ampak bolj proti 30kWh (pa mi je načeloma itak vseeno kolko kuri, ker ne delam veliko km letno, takrat ko pa delam so pa to daljše vožnje, EV bi vzel zaradi ostalih plusev, ki jih ima - navor...).
Pri 60kW bateriji torej še vožnje mb-lj-mb ne morem opraviti brez postanka na polnilnici, kjer se pa zopet polni dražje pa še čakati morem. Plus, da avta ne polniš vedno na nočni tarifi.

Meni osebno imajo EV preveč minusev (egolf npr top speed samo 165, nekateri 180 - ja tudi v sloveniji ga kdaj na 220 pritisnem), zato si pa vsak sam preračuna na svoje pogoje in kaj bi vzel v zakup. Ogromno ljudi v blokih pa te opcije polnjenja itak nima(mo) brez preselitve. Pa pustimo na strani še, da nekih pametnih EV limuzin/coupejev/karavanov za normalen denar (do 50k) itak ni (razen tesla3), pa še ti električni avti so v večini primerov grši od ICE različic (to je samo moje subjektivno mnenje).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Všeč mi je da si napisal da imaš Superba L&K, to kr vpliva ba porabo. A se sam men zdi da so lastniki Škod zdej ratal prov hujši kot Bmwjaši s svojim preferiranjem Škod? Če ti pije 5l pa čestitke, za par militrov ti je ušlo prvo mesto med stotinami lastnikov Superbov na spritmonitor, kjer ima 99,9% ostalih precej visjo porabo. A zdej je Škoda Das Auto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Ginginova

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
Všeč mi je da si napisal da imaš Superba L&K, to kr vpliva ba porabo. A se sam men zdi da so lastniki Škod zdej ratal prov hujši kot Bmwjaši s svojim preferiranjem Škod? Če ti pije 5l pa čestitke, za par militrov ti je ušlo prvo mesto med stotinami lastnikov Superbov na spritmonitor, kjer ima 99,9% ostalih precej visjo porabo. A zdej je Škoda Das Auto?

Hvala za tvoj izčrpen odgovor in najlepša hvala, za tvojo žalitev. Upam, da se počutiš sedaj boljše. Si me še enkrat spomnil zakaj ne objavljam veliko.

Sem zbrisal svoj odgovor, ker očitno ne dosegam dovolj visokih standardov.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Zakaj si pa zdaj butthurt. Žalitve ne vem kje si našel? Pač zadnje čase opažam kar nekaj škoda fahrerjev, ki so neverjetno ponosni na svoj avto. Ne vem, ni nič narobe s tem samo malo mi je hecno. Ce sem te pa uzalil se pa iskreno opravicujem, samo najbolj me je zmotila poraba 5l kar je za tak avto skoraj neverjetno malo in tudi glede na spritmonitor nedosegljivo, razen ce delas medkrajevne relacije 90km/h.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
L&K je bil tam samo zato, da se nebi kdo obregnil, zakaj sem napisal da je Enyaq po konfiguratorju 51, če je osnovni model 36. Če sem že delal primerjavo se mi zdi prav, da imata oba avta podoben nivo opreme.

90% moje vožnje je 65km v službo in nazaj od tega 55km po avtocesti (ob 5h zjutraj, ko je cesta bolj kot ne prazna, nazaj grede je pa večinoma promet tekoč) s tempomatom na 120 (vem da sem za nekatere Alter voznike ovira na cesti in da bi mi mogli vzeti izpit). In BC mi večinoma po koncu vožnje kaže med 4.5 in 5.2 (zdaj ali laže za 20% se pa res ne ukvarjam), delam pa redno s 66L tankom malo pod 1400 km (včasih tudi več). Za kratke relacije je pa poraba takoj 6+ ampak tega imam malo.

In mogoče sem tudi jaz odreagiral prehitro, ampak se mi zdi da sem napisal konstruktiven post, ker se mi kljub se mi zdi idealnim pogojem za električni avto računica trenutno ne izide, tvoj odgovor je bil pa potem ... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ok, verjetno je bil moj odgovor tudi malo narobe tolmacen, pac navajen sem, da na alterju veliko ljudi malo nabija, poleg tega imam pa par kolegov s skodami, en od njih me prepricuje da mu kodiaq pije 6l, s tem da kadarkoli se jaz usedem v avto ima trenutno povprecje blizu 8, drug me pa prepricuje da so nove skode boljse od vw in da je vw zdaj dal ukaz da morajo biti skode slabse,... pa saj je vse mozno, samo kot receno zadnje case imam kar nekaj prigod z vozniki škod, ki me prepricujejo da so boljse od Maybacha. Pa se enkrat, skode so mi v zadnjem casu prav vsecne.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
če ne špilaš cigana prihranek ni tako velik. 20kwh, to je 2 do 3 € za 100km, nek dizel porabi med 4 do 5 € na 100km, ... na 10kkm je to razlike 200€ na 20kkm je to 400€ razlike... hm, al kaj narobe računam?

v glavnem pesek v oke.

Sam sem z EV v dobrih 4 letih in 90k km prišparal pri gorivu dobrih 5000 eur. Še dobrega jurja sem ujel pri servisih in še nekaj pri cestnini. Kakršnakoli razlika bo že v bodoče, bencinarja ali dizla ne kupim nikoli več.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Koliko je stal EV? Koliko stane primerljiv benz/dizel? Kako je z izgubo vrednosti? Malo spremenljivk manjka v enačbi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ksz

Bil zdele v salonu, sem sel gledat ID 3 plus. Sem ga vprasal kako poteka to funanciranje in koliko bom na koncu preplacal avto. Mi je odkrito povedal da še sam ne ve, kako točno je zastavljeno to financiranje in da mi ne more dat podatka o končni ceni (koliko bom/bi preplacal).
 
  • Haha
Reactions: sad in sajkek

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Ok, verjetno je bil moj odgovor tudi malo narobe tolmacen, pac navajen sem, da na alterju veliko ljudi malo nabija, poleg tega imam pa par kolegov s skodami, en od njih me prepricuje da mu kodiaq pije 6l, s tem da kadarkoli se jaz usedem v avto ima trenutno povprecje blizu 8, drug me pa prepricuje da so nove skode boljse od vw in da je vw zdaj dal ukaz da morajo biti skode slabse,... pa saj je vse mozno, samo kot receno zadnje case imam kar nekaj prigod z vozniki škod, ki me prepricujejo da so boljse od Maybacha. Pa se enkrat, skode so mi v zadnjem casu prav vsecne.
škode so res kar všečne ampak kult okrog njih je ratal pa že prav nadležen.
glede porabe pa ne razumem zakaj tako merjenje kur*ev kermu manj kuri. moj 7,5l pa sem čisto zadovoljen da si to lahko bp privoščim in mi ni treba na dizlu tako stiskat kot nekateri ki bi raje vozili nekaj kar cele dneve težko gledajo samo zato da potem reče da mu 0,2l manj kuri kot sosedu.

bil bi pa seveda še bolj vesel če bi si lahko privoščil bp nekaj kar kuri 13l ampak tak hud alteraš pa jaz žal nisem.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
facepalm

Ampak ja: "Pay peanuts, get monkeys."

Sem bil potem se v drugem salonu, mi je pa hotel razlozit, ampak ni mogel izracuna naredit, ker še nimajo tega financiranja v programu (racunalniku). Je pa rekel da se vseeno bolj splaca kot pa lizing drugje - beri - dobis manj osnovnega popusta. Tako da bom se raziskal moznosti.

Drugace pa, meni lušn avto deluje. Je pa res, da se vozim v Caddyju, ki je sicer dobro opremljen, kolikor se je dalo, ampak je vseeno veliko plastike...tako da sem navajen te plastike prostoren je, prtlaznik dovolj velik. Ne vem no...zame bi (bo) bil super avto. Cena pa je kakršna je.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Pa kaj za vraga greš primerjat caddyja pa id3? Fora te plastike je verjetno tud, da je lahka, pa kobajagi kej bolj ekološka (ugibam) Sem vozil kar precej i3 in so tam notri tudi določeni materiali reciklirani in ekološki in kaj jaz vem kaj, pač da se hvalijo kok so oh in sploh eko. Pri id3 me bolj zanima, kateremu id3iotu pri VW je bilo kul, da se je spomnil imeti samo 2 stikali za odpiranje oken??? To je bedarija prve klase, ostalo je spet s temi blesavimi touch zasloni, to bi jaz z zakonom prepovedu, ampak mogoče sem samo star prdec, ki mu je navaden zaslon s fizičnimi tipkami in idriveom pač perfect. Pa po reviewu carwow-a je build quality slabši od tesle3, kar je kar žalostno, če je res.
Pa mi je id3 zelo všečen in bo gotovo v ožjem izboru, ko se poleže prvi naval in se ga bo mogoče celo dalo voziti in stestirati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Pa kaj za vraga greš primerjat caddyja pa id3? Fora te plastike je verjetno tud, da je lahka, pa kobajagi kej bolj ekološka (ugibam) Sem vozil kar precej i3 in so tam notri tudi določeni materiali reciklirani in ekološki in kaj jaz vem kaj, pač da se hvalijo kok so oh in sploh eko. Pri id3 me bolj zanima, kateremu id3iotu pri VW je bilo kul, da se je spomnil imeti samo 2 stikali za odpiranje oken??? To je bedarija prve klase, ostalo je spet s temi blesavimi touch zasloni, to bi jaz z zakonom prepovedu, ampak mogoče sem samo star prdec, ki mu je navaden zaslon s fizičnimi tipkami in idriveom pač perfect. Pa po reviewu carwow-a je build quality slabši od tesle3, kar je kar žalostno, če je res.
Pa mi je id3 zelo všečen in bo gotovo v ožjem izboru, ko se poleže prvi naval in se ga bo mogoče celo dalo voziti in stestirati.

Nisem primerjal. Samo povem da me ne moti:) to je pa to. Me ni za enkrat nic motilo na ID3.
Razen to da moram zdrj pogruntat kako nardit polnilnico na mojem parkingu (blok).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness