VW goljufal pri emisijah NOx v US

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No novi dizli z Dpf in Adblue pa res ne plunejo dosti ven, pravzaprav še čistijo zrak prašnih delcev kjer se vozijo.

V glavnem moj Renault hladen bencinar bolj smrdi kot pa Novi Tiguan ki sem ga prejšnji wikend vozil.
Samo 37000 eur pa tudi ni vreden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Osebno niti pod razno ne verjamem, da je lahko VW s patchem za nekaj 10 € uredil, da stari motor približno dosega norme v nežni vsakdanji vožnji. Verjetno pa po vpoklicu brez SW trika dosega homologacijo na valjih. V bistvu je to zahtevala EU zakonodaja.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Drugačno razmerje goriva in zraka lahko dela čudeže. Samo izbrati moraš, kaj želiš. Manjše izpuste? Ekonomiko? Čimdaljše delovanje mašine? Čimvečjo moč? .......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
No novi dizli z Dpf in Adblue pa res ne plunejo dosti ven, pravzaprav še čistijo zrak prašnih delcev kjer se vozijo.

V glavnem moj Renault hladen bencinar bolj smrdi kot pa Novi Tiguan ki sem ga prejšnji wikend vozil.
Samo 37000 eur pa tudi ni vreden.
DPF filtri obožujejo kratke vožnje :). Z ad blue pa so sami križi in težave. V glavnem nekaj je narobe s posodami za hrambo ad blue (100% vem za eno veliko avto skupino) nova pa stane tam od 800 eur plus delo, ki ni poceni ker gre lahko dol tudi zadnja prema... skratka dizli so kot sem že napisal za taxiste, velike limuzine in kombije (za osebni "privat" transport). Kak tiguan pa dizel pa bodi resen..... :)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Suj tudi novi turbo bencinarji imajo vse te probleme. Zato pa jih tako na veliko silijo in prodajajo, ker proizvajalci hočejo čim več rezervnih delov prodati. V razredih velikosti golfa praktično samo še male 1.0 in podobno turbo motorje dobiš. Seveda z DPF, start stop, itd. vsem tem sranjem ki potem crkne ko ni več v garanciji.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ime gor in dol, tehnologija ki je v avtih masovno prisotna kakšno dobro leto dni. Kako že vemo, da to na veliko crkuje izven garancije? :)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ime gor in dol, tehnologija ki je v avtih masovno prisotna kakšno dobro leto dni. Kako že vemo, da to na veliko crkuje izven garancije? :)

Enako kot pri dizlih se zabaše na kratkih vožnjah. Ljudem so včasih svetovali bencinarje za kratke vožnje. Plus turbina se bo hitro uničila ker folk ne bo čakal da se ohladi po vožnji seveda. Vse to je voda na mlin proizvajalcem, vsaj v Evropi. V USA se ne upajo kaj takega ker fašejo class action tožbe in potem so vsi užaljeni ker jih ne morejo goljufat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pa GPF niti ni tolk problematičen......ker benz gori na dost višji temperaturi in že sam zarad tega se bolj puca sam od sebe....niti ne rabi nekih pogostih regeneracij...
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
preVwaea.png
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Tud švabi niso več kar so bli.....ode vse u.... s tem multikulti...!
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
VW sploh. Po svoje sem vesel da grem od teh lopovov. Avto je sicr dober, a tako arogance, kot sem jo videl pri osebju nekaterih strank iz VW skupine, ni niti pri nekaterih dosti bolj "zvenečih" znamkah.

BTW, zanimiv prikaz:

1585225245661.png


Porsche proda manj kot recimo Renault-Nissan, dobička ima pa precej več. Prostori jih stanejo podobno kot druge, kader tudi, ostali stroški verjetno primerljivo, večji zaslužek torej naredijo na večjih maržah in dražjih servisnih storitvah.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sicer pohvalno, da se lotevaš velikih firm, ampak zalet ni vse. Zdaj si naredil podobno analizo kot zadnjič za rtv. Po driveby metodi (z upoštevanjem barve fasade), namesto številk pa nastopajo verjetno, mogoče, primerljivo, precej in na koncu iz riti potegnjen sklep (štefančič predrag, vw so lopovi), ki si ga sicer vedel že na začetku, samo da je bilo vse skupaj treba izpeljat in zapakirat.