VW goljufal pri emisijah NOx v US

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
to bo še zanimivo. Rabljen avto, slovenski, kupljen lani, trenutni lastnik ni videl vpoklica, ni bil še poflashan
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
No, saj da bi državna uprava imela informacijski sistem, kjer bi samo vtipkali VIN pa videli vpoklice, je tudi še utopija v tem stoletju. :p
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si resen al kaj? V sistemu kjer pooblaščenci skrivajo podatke pred nepooblaščenci?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Si resen al kaj? V sistemu kjer pooblaščenci skrivajo podatke pred nepooblaščenci?

Odvisno od firme do firme. Kar v precej primerih so VIN checki za vpoklice javno zastojnsko dosegljivi preko servisnih portalov proizvajalcev.
V nekarterih državah pa so celo proizvajalci dolžni vpoklice in VIN številke javljati državnim organom.
A so kaj takega vpisali v naš zakon, da mo javna uprava tovrstne podatke zbirala v svoj sistem, pa dvomim.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Kaj pa je fora da ljudje nočejo na vpoklic?

Ne da se jim? tudi jaz nisem šel na edini vpoklic, ki sem ga prejel. Ni bilo slišat življenskega pomena, da bi zgubljal čas in delal 50km ovinka.

Pri vw dizlih je bila tudi druga zgodba, ko se je razširilo mnenje, da bodo avti s posodobitvijo izgubili "konje" in folk namenoma ni šel. Poznam take.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Ne da se jim? tudi jaz nisem šel na edini vpoklic, ki sem ga prejel. Ni bilo slišat življenskega pomena, da bi zgubljal čas in delal 50km ovinka.

Pri vw dizlih je bila tudi druga zgodba, ko se je razširilo mnenje, da bodo avti s posodobitvijo izgubili "konje" in folk namenoma ni šel. Poznam take.
Zgodba bi bila ciato OK, če bi pri obvestilu za vpoklic napisali tudi, da vrnejo del kupnine. Vsi bi prisli po denar :)
tako pa imas sedaj ukrep, folk je pa kupil nekaj kar ne izpolnjuje zahtev in oglasevanega.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Če jaz tebe prav razumem vw še vedno dokazano goljufa in njihove avte kupujejo samo verniki, ker se v resnici ne peljejo dobro...?

Sicer se pa strinjam, za goljufive vozove vpoklic, lastnikom pa vračilo dela denarja zaradi spremenjenih lastnosti. To je edino pošteno do javnosti in do lastnikov.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Če jaz tebe prav razumem vw še vedno dokazano goljufa in njihove avte kupujejo samo verniki, ker se v resnici ne peljejo dobro...?

Sicer se pa strinjam, za goljufive vozove vpoklic, lastnikom pa vračilo dela denarja zaradi spremenjenih lastnosti. To je edino pošteno do javnosti in do lastnikov.
Pa še dpf, čipe. Lastniki naj plačajo dodatne dajatve ker zavestno goljufajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in hermann

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
V USA je bilo, v Evropi pa smo ovce...... beee beeebeee beee

Že zaradi te dvoličnosti bi morali vsi ignorirat VW produkte. Kdor enkrat goljufa vedno goljufa.
VW ne kupujejo verniki ampak recimo temu osebki, ki jim nekaj manjka..... in ne pravim, da se VW ne vozi dobro. Dobro se vozi sam kaj če ta dobrota sloni na goljufijah.....
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
V USA je bilo, v Evropi pa smo ovce...... beee beeebeee beee

Že zaradi te dvoličnosti bi morali vsi ignorirat VW produkte. Kdor enkrat goljufa vedno goljufa.
VW ne kupujejo verniki ampak recimo temu osebki, ki jim nekaj manjka..... in ne pravim, da se VW ne vozi dobro. Dobro se vozi sam kaj če ta dobrota sloni na goljufijah.....
Zdaj se pa lahk mal ohladis, pa nazaj v luknjo.

kot celota je passat se vedno svetlobna leta pred polizdelki
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
V USA je bilo, v Evropi pa smo ovce...... beee beeebeee beee

Že zaradi te dvoličnosti bi morali vsi ignorirat VW produkte. Kdor enkrat goljufa vedno goljufa.
VW ne kupujejo verniki ampak recimo temu osebki, ki jim nekaj manjka..... in ne pravim, da se VW ne vozi dobro. Dobro se vozi sam kaj če ta dobrota sloni na goljufijah.....
Pa še vedno imajo njihovi dizli manjše izpuste od večine drugih proizvajalcev. Ti šment ejga