Vuelta 2019

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.358
113
Kaj se danes dogaja z dopingom nihce ne ve. Se pa bo cez cas. Dejstvo je, da je cilj mamljiv. Slava, pogodbe. Vendar so casi drugacni. Je tudi cilj obdrzati ime, slavo, denar po koncani karieri. Rekel bi, da ni v interesu tekmovalca unicit lastni in mostveno ime. Sponzorji pa sem preprican, da nocejo si umazat imena. Torej lahko domnevamo, da se posveca precej trudi proti zlorabam prepovedanih substanc.
Najvecji doping je po moje trenutno denar, ki prinese ure vetrovnika, brez visinskih treningov seveda ne gre, popolno oskrbo ves cas, vrhunsko opremo, pa se vedno se najdejo kiksi.
Po drugi strani pa kolesarji danes nimajo vec dneva ko kolapsirajo. Vcasih je majica ali zasledovalec lahki imel dan, ko je slo vse k vragu. Dandanes pa se mi zdi, da tega ni vec toliko. Medicina, znanje o rekuperaciji, prehrana, vse se je izboljšalo....je bil včasih doping krivec?
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in kalbo

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Verjetno imajo take procedure samo med tritedenskimi tekmami oz. tekmami, sklepam ker more povečana količina rdečih krvničk biti med samo tekmo, da ti pomaga, ne pa med pripravljalnim obdobjem za tekmo. Vem pa ne.

Preveč sklepaš in potem delaš napačne zaključke. Kolesarja lahko testirajo kadarkoli in kjerkoli. Kadarkoli pomeni tudi 31.12. ob 23.00, kjerkoli pomeni, da mora redno sporočat kje se nahaja. Torej, če gre jutri Pogačar za 10 dni na dopust po koncu sezone, mora sporočit kam in kje bo spal, kontrolorji pa imajo vso pravico ob šestih zjutraj potrkat na vrata njegove sobe. Če trikrat ni dosegljiv je avtomatsko kriv, brez da odda kakršenkoli vzorec.

Glede krvničk, časi ko so imeli kolesarji kri gosto kot marmelado so minili (preden se je rodil alter).
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ne vem zakaj se izmišljuješ in praviš, da je kdo to rekel. Ti si rekel, da so vsi športi tam tamz dopingom, mi pa pravimo, da ni res in je kolesarstvo med najbolj izpostavljenim za to poleg atletike, bodybuildinga in olimpijskih dvigov. Od daleč bi rekel, da šport, ki zahteva več tehničnega znanja od surove moči, tam bo manjši vpliv dopinga zaradi manjše pogojenosti za rezultat.
Imajo že razloge za take doping kontrole (misliš, da po tvojih dokazih neupravičeno?). Verjetno imajo take procedure samo med tritedenskimi tekmami oz. tekmami, sklepam ker more povečana količina rdečih krvničk biti med samo tekmo, da ti pomaga, ne pa med pripravljalnim obdobjem za tekmo. Vem pa ne.
Jest sem samo povzel našega strokovnjaka za doping, verjetno bo on že vedel, pa iščem članek, pa ga ne najdem. Je bil pa takrat intervju, ko je Brajko padel na testu.
Ja kolesarstvo in atletika sta najbolj izpostavljena in najpogosteje testirana, kar pa ne pomeni, da se fuzbalerji ne dopingirajo. Ne mi govort, da so tiste napihnjene živine v Ameriškem nogometu realne. Mogoče si pa ti buhtelj.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Preveč sklepaš in potem delaš napačne zaključke. Kolesarja lahko testirajo kadarkoli in kjerkoli. Kadarkoli pomeni tudi 31.12. ob 23.00, kjerkoli pomeni, da mora redno sporočat kje se nahaja. Torej, če gre jutri Pogačar za 10 dni na dopust po koncu sezone, mora sporočit kam in kje bo spal, kontrolorji pa imajo vso pravico ob šestih zjutraj potrkat na vrata njegove sobe. Če trikrat ni dosegljiv je avtomatsko kriv, brez da odda kakršenkoli vzorec.

Glede krvničk, časi ko so imeli kolesarji kri gosto kot marmelado so minili (preden se je rodil alter).
Vem, da te lahko kadar koli, nisi dobro prebral. Gre se za takšne rigorozne procedure. Tudi drugi športniki morajo napovedovati kje bodo v danem trenutku, ne samo kolesarji. In prav tako pridejo na dom, dopust, telovadnice.
Moj sklep je bil, da so taki rigorozni samo med tekmami. ostalo je več ali manj naključna kontrola.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
No, letos so poleg dveh kolesarjev (celo nekoč tako čislani Brajkovič) dobili še enega v nogometu, enega v ameriškem nogometu (kakšna je verjetnost, da te pri nas dobijo v športu, kot je ameriški nogomet?) in eno v atletiki...

Doping je povsod, to je dejstvo. Pri kolesarjih je pa z naskokom najbolj razvit (nordijski tekači pa imajo vsi astmo). Je že Fuentes to povedal. Ampak pri nogometu je recimo doping nek del celotnega nogometaša. Nič ti ne pomaga, da letiš 90 minut kot norc, če nimaš tehnike, pregleda, strela, štopanja, podaj itd. Ti tehnični elementi so pri nogometu precej bolj enakovredni, kot recimo pri kolesarstvu. In če nogometaš v 70. minuti fookne pljuča vun, ga menja drugi, on pa ma naslednjo tekmo čez par dni in dovolj časa za regeneracijo... Pri kolesarstvu pa ko ti zmanjka lufta, odpadeš iz dirke kot gumb na hlačah...

Celotna fora pa je samo v tem, da je Peror celi užaljeni zagrabil komentar Snecerja in Hanzija glede dopinga, ki je, roko na srce, čisto na mestu. Ali menim da sta Roglič in Pogačar dopingirana? Sem skoraj 100%, da sta. Vseeno pa to ne zmanjšuje njunega uspeha na Vuelti.
Šneci provocira, hanzi je pesimist, s Hanzijem se debatira, šnecija se zignorira.

Si mogoče videl razliko na kronometru med Qintano in Roglo. Rogla je proti njemu dobil vsaj minuto samo s tehniko, tko da tehnika vožnje kolesa je še kako pomembna. Fuzbalerju pa ne pomaga čisto nič, če ne more tečt nobena tehnika.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Vem, da te lahko kadar koli, nisi dobro prebral. Gre se za takšne rigorozne procedure. Tudi drugi športniki morajo napovedovati kje bodo v danem trenutku, ne samo kolesarji. In prav tako pridejo na dom, dopust, telovadnice.
Moj sklep je bil, da so taki rigorozni samo med tekmami. ostalo je več ali manj naključna kontrola.
Zdej se pa kar lepo sprenevedaš. Pokaž mi enga fuzbalerja, ki so mu trkal na vrata ob 5. uri zjutraj na dopustu. Jih odfuka ko knof od gat.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Jest sem samo povzel našega strokovnjaka za doping, verjetno bo on že vedel, pa iščem članek, pa ga ne najdem. Je bil pa takrat intervju, ko je Brajko padel na testu.
Ja kolesarstvo in atletika sta najbolj izpostavljena in najpogosteje testirana, kar pa ne pomeni, da se fuzbalerji ne dopingirajo. Ne mi govort, da so tiste napihnjene živine v Ameriškem nogometu realne. Mogoče si pa ti buhtelj.
Očitno se butlja delaš. Kdo je rekel to.
Američanom za nihove nfl, nba franšise ni do tega da se doping teste dela.
Wada has no jurisdiction over the NFL's drug policies, and, unless the rules changed

As of yet, no major North American leagues have adopted WADA's full code of recommendations.

USADA conducts the anti-doping programs for all Olympic, Paralympic, Pan-American and Parapan American sport in the United States, as well as for the UFC. USADA does not have jurisdiction over the testing programs for MLB, NFL, NBA, NHL or the NCAA. Those organizations conduct their own drug-testing programs. There may be overlap if an athlete is competing for Team USA in addition to their normal activity (for example, when an NBA player is playing for USA Basketball in the Olympic Games).
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zdej se pa kar lepo sprenevedaš. Pokaž mi enga fuzbalerja, ki so mu trkal na vrata ob 5. uri zjutraj na dopustu. Jih odfuka ko knof od gat.
Očitno še nisi imel opravka z doping kontrolo...
Ne smeš jih odfukat, pa če si messi ali ronaldo,...
Z moje strani zgleda, da ti misliš da se pri WADI motijo in neupravičeno bolj testirajo dopingu bolj izpostavljene športe (no ti praviš, da pri WADI narobe sklepajo in so vsi enako izpostavljeni tako kakšen curling in strelanje glinastih golobov, kot atletika olimpijski dvigi in kolesarstvo). Če bi bilo to res, bi definitivno že bilo na kakšnem športnem razsodišču (UCI proti WADA), ker to kazi pogled športne discipline.

Tukaj imaš procedure:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Vem, da te lahko kadar koli, nisi dobro prebral. Gre se za takšne rigorozne procedure. Tudi drugi športniki morajo napovedovati kje bodo v danem trenutku, ne samo kolesarji. In prav tako pridejo na dom, dopust, telovadnice.
Moj sklep je bil, da so taki rigorozni samo med tekmami. ostalo je več ali manj naključna kontrola.

Sploh ne vem o čem blebetaš? Hočeš povedat, da na dirki se uščiješ tako da te gledajo kako teče v kozarec, na domu pa rečejo, pejt se uscat in prinesi na vrata? WTF? Odvzem vzorca je odvzem vzorca, ne glede na to kje in kdo ga odvzema.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Sploh ne vem o čem blebetaš? Hočeš povedat, da na dirki se uščiješ tako da te gledajo kako teče v kozarec, na domu pa rečejo, pejt se uscat in prinesi na vrata? WTF? Odvzem vzorca je odvzem vzorca, ne glede na to kje in kdo ga odvzema.
to si ti rekel. Vedno te morajo v lulija gledat. Pravim samo, da med tritedenskimi dirkami bolj pogosto testirajo.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Doping je povsod:
"The World Bridge Federation says the world's No. 1 bridge player has been suspended after failing a drug test. The federation said on its website Friday that Geir Helgemo, who is Norwegian but represents Monaco in bridge events, tested positive for synthetic testosterone and female fertility drug clomifene at a World Bridge Series event in Orlando, Florida last September. "
Vendar amaterje in malo plačane šprotnike bistveno drugače tretirajo kot športne milijonarje. Pa to velja tako med športi (nogomet:eek:stalim) kot med posamezniki, ko nekateri kar uspevajo skrivati, druge pa najdejo na kofeinu.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Čestitke vsem za super komentarje na temo zgodovinske zmage Rogliča. Pa čestitke modom za super urejanje te teme in skrb za zgoraj napisano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Šneci provocira, hanzi je pesimist, s Hanzijem se debatira, šnecija se zignorira.

Si mogoče videl razliko na kronometru med Qintano in Roglo. Rogla je proti njemu dobil vsaj minuto samo s tehniko, tko da tehnika vožnje kolesa je še kako pomembna. Fuzbalerju pa ne pomaga čisto nič, če ne more tečt nobena tehnika.
Saj sem napisal da poleg zdravstvenega dopinga je verjetnost da so kaj natuhtal v vetrovniku. Ali lego telesa, ali pa materiale (dresa) in obliko. Spomnite se kako so friziral skakalne drese ( sprejal jih z lakom, delali drese za bajsije....) . Mogoče so sedaj kak takega se v kolesarstvu pogruntal.