Vuelta 2019

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tisto s pijačo ni bilo po mojem nič ekstra. Najprej je pil. Potem pa še en orng požirk višek pa ven in flaša stran. Vsaka deka šteje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
to pa ni res. Če bi bil procent v vseh enak bi tudi premo sorazmerno imel ujete v vseh športih enako. Se strinjam, da je v vseh športih doping, ni pa ga v vseh v enaki količini.
A ti sploh veš, kok pogosteje so testirani kolesarji napram drugim športom? Moja trditev je kar res. Tud en večjih strokovnjakov za antidoping pri nas je enako povedal. Procent pozitivnih testov je enak v vseh športih. Da nogometa niti ne omenim. Amerika in testosteronski čudeži pa sploh niso za omenjat.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
poglej kako študijo na to temo.
"Among the members of 15 Danish gyms, Pedersen (2005) measured a doping prevalence of 4.7 percent. Among elite athletes from 14 national sports federations, this figure was 1.6 percent, whereas among licensed cyclists the prevalence was once again apparently higher (9.4%)."
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Kako si pa razlagaš pomanjkanje dopinških afer v nogometu, NBA, ameriškem nogometu?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Pa kako novodobno študijo prilimaj. 2005 je že davno pase. Leta 2005 je bil našpikan cel peloton.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ja ker od 2005 je ful drugače in ker je starejša študija potem itak ne velja ane???? Ja količina je bila večja, zato pa lahko zdaj čisti podirajo svetovne rekorde dopingirancem ane?
pa s tem nba in nfl-om glih kar sam sebe negiraš, ko praviš da je v vseh športih enako število primerov.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48

the countries that accounted for most cases were Russia (10.4%), the USA (6.8%), and Italy (4.9%). The most affected sports were track and field (29.4%), weightlifting (21.8%), and cycling (13.0%). Related to Olympic disciplines, however, weightlifting was by far in front. Numerous ADRVs were observed among Russian women athletes. The highest numbers of ADRVs in track and field were committed by athletes from Russia (n= 53), the USA (n= 37), and Jamaica (n= 19). The prevalence of ADRVs among Russian track and field athletes was 4.1 times higher during Olympic versus non-Olympic years.› Conclusion: Targeted and organized doping can be assumed to occur in certain disciplines and countries.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
kaj je zdaj kalbo? Z mano se resno ne da? Če pa sem ti študije prilimal in ti kontra dokaze tvojim trditvam dal (katerih nisi čisto nič podkrepil z izsledki).
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
DRUGAČE PA ČESTITKE ROGLIČU IN POGAČARJU.

ps: Debata s kalbom nima nobene veze z obtoževanjem naših dveh fantov. Samo trdim kontra njegovi trditvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik 474

No, govorit, da je lata 2005 bil našpikan cel peleton, danes pa ne ali pa da je manj, je metanje si peska v oči. Moraš bit res naiven, da to verjameš, pa naš Roglič in Pogačar gor ali dol. Če pogledamo samo seznam slo. športnikov ki so jih ujeli v zadnjih 10 letih, jih je od skupno 19 dopingiranih kar 10 iz kolesarstva. Je pa res, da je doping v vzdžljivostnih športih (kolesarjenje, atletika, tek na smučeh) precej bolj razvit, kot pri ostalih, saj prinaša tudi največ napredka. Že za radi afere Aderlass se kar nekaj kolesarjev in kolesarskih delavec pri nas (upravičeno) trese...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
No, govorit, da je lata 2005 bil našpikan cel peleton, danes pa ne ali pa da je manj, je metanje si peska v oči. Moraš bit res naiven, da to verjameš, pa naš Roglič in Pogačar gor ali dol. Če pogledamo samo seznam slo. športnikov ki so jih ujeli v zadnjih 10 letih, jih je od skupno 19 dopingiranih kar 10 iz kolesarstva. Je pa res, da je doping v vzdžljivostnih športih (kolesarjenje, atletika, tek na smučeh) precej bolj razvit, kot pri ostalih, saj prinaša tudi največ napredka. Že za radi afere Aderlass se kar nekaj kolesarjev in kolesarskih delavec pri nas (upravičeno) trese...
To morš verjet, če hočeš še spremljat zadevo, jebiga. To vlačit v vsako temo o kolesarstvu in trdit, da pa drugi športi niso umazani je pa tud neumnost. Kdor verjame, da so vsi fuzbalerji čisti je pa res naiven, pa ne vem če fuzbalerjem hodjo zvonit ponoč na vrata z lončki v rokah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko
I

Izbrisan uporabnik 474

No, letos so poleg dveh kolesarjev (celo nekoč tako čislani Brajkovič) dobili še enega v nogometu, enega v ameriškem nogometu (kakšna je verjetnost, da te pri nas dobijo v športu, kot je ameriški nogomet?) in eno v atletiki...

Doping je povsod, to je dejstvo. Pri kolesarjih je pa z naskokom najbolj razvit (nordijski tekači pa imajo vsi astmo). Je že Fuentes to povedal. Ampak pri nogometu je recimo doping nek del celotnega nogometaša. Nič ti ne pomaga, da letiš 90 minut kot norc, če nimaš tehnike, pregleda, strela, štopanja, podaj itd. Ti tehnični elementi so pri nogometu precej bolj enakovredni, kot recimo pri kolesarstvu. In če nogometaš v 70. minuti fookne pljuča vun, ga menja drugi, on pa ma naslednjo tekmo čez par dni in dovolj časa za regeneracijo... Pri kolesarstvu pa ko ti zmanjka lufta, odpadeš iz dirke kot gumb na hlačah...

Celotna fora pa je samo v tem, da je Peror celi užaljeni zagrabil komentar Snecerja in Hanzija glede dopinga, ki je, roko na srce, čisto na mestu. Ali menim da sta Roglič in Pogačar dopingirana? Sem skoraj 100%, da sta. Vseeno pa to ne zmanjšuje njunega uspeha na Vuelti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in 8888

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
To morš verjet, če hočeš še spremljat zadevo, jebiga. To vlačit v vsako temo o kolesarstvu in trdit, da pa drugi športi niso umazani je pa tud neumnost. Kdor verjame, da so vsi fuzbalerji čisti je pa res naiven, pa ne vem če fuzbalerjem hodjo zvonit ponoč na vrata z lončki v rokah.
Ne vem zakaj se izmišljuješ in praviš, da je kdo to rekel. Ti si rekel, da so vsi športi tam tamz dopingom, mi pa pravimo, da ni res in je kolesarstvo med najbolj izpostavljenim za to poleg atletike, bodybuildinga in olimpijskih dvigov. Od daleč bi rekel, da šport, ki zahteva več tehničnega znanja od surove moči, tam bo manjši vpliv dopinga zaradi manjše pogojenosti za rezultat.
Imajo že razloge za take doping kontrole (misliš, da po tvojih dokazih neupravičeno?). Verjetno imajo take procedure samo med tritedenskimi tekmami oz. tekmami, sklepam ker more povečana količina rdečih krvničk biti med samo tekmo, da ti pomaga, ne pa med pripravljalnim obdobjem za tekmo. Vem pa ne.