Vse o avtodomih in avtodomarstvu

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
So, razen kjer niso. Npr. 30 km ovinkaste ceste, široke 4m in na vsakih 300-500m izogibališče. V prvih 10 km, si se 3x zataknil, ali pa se je nekdo pred tabo. Pred tabo jih je samo pe 20. In naslednje jutro še nazaj. Ali ko misliš da je ozko, pa nasproti pripelje cisterna. Saj ni panike, itak se ne mudi, je pa tečno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new
27. jan 2022
4.801
1.737
113
A v neosvetljenih tunelih z eno špuro pa nisi bil na izogibališčih? ;)

Od mojih "kar nekaj" butastih avtodomarskih izkušenj:
- Grčija v rush hour po vasi s parkiranimi avti levo desno in "3 mm" prostora do AD;
- Španija siljenje v center in ven tako da so mi kontra enosmerno zaprli, da sem ven prišel;
- Grčija, Hrvaška dostop na plažo z žbunjem levo desno in posledično poliranjem ADja;
še vedno z naskokom zmaga Stelvio "opoldan" na lep poletni vikend.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Tudi, po serpentinah v tunelu, ali v neosvetljenih tunelih v kamnolomu nad Cararro. Za čohanje strehe ali bokov pa ni treba prav daleč, že v Istri se hitro najde. V Grčiji sem sicer najbolj zaglavil na halkidikiju na plaži, kjer se cesta kar naenkrat spremeni v malo širšo škarpo, namesto bankine pa 30cm rob.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
A v neosvetljenih tunelih z eno špuro pa nisi bil na izogibališčih? ;)

Od mojih "kar nekaj" butastih avtodomarskih izkušenj:
- Grčija v rush hour po vasi s parkiranimi avti levo desno in "3 mm" prostora do AD;
- Španija siljenje v center in ven tako da so mi kontra enosmerno zaprli, da sem ven prišel;
- Grčija, Hrvaška dostop na plažo z žbunjem levo desno in posledično poliranjem ADja;
še vedno z naskokom zmaga Stelvio "opoldan" na lep poletni vikend.
Taki dogodki in doživetja ti ostanejo v spominu od potovanja.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ja sem skoraj pozabil vožnjo "po rivi" male grške vasice, kjer je zadnje kolo s polovico gume "vozilo po zraku", ker je bilo tako ozko, pa potem obračanje sredi nanosa hudournika, kjer me je malo večji traktor komaj zvlekel ven, pa "do akse" v mivko, kjer je pomagal en MB 220D star kakih 15 let.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si

Priponke

  • kotor.png
    kotor.png
    1,2 MB · Ogledi: 27

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
Letos sem jaz zaj... v Boki kotorski. Namesto da bi šel na trajekt, sem si rekel, saj mam cajt, grem okoli!Katastrofa!!! Cca. 10 km ali več full ozke ceste ob morju, srečevanje skoraj nemogoče. Na srečo je bilo malo prometa, ampak doživetje je bilo pa.... :bonk:
Tam sem pa jaz kar na trajekt sel ker se je casovno bolj splacal
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.436
113
Aja mojstri, kako da rečem malo bolj poceni kot po AC od Gorice do Lucca v Italijanski Toskani...

Ampak spet ne tak, da se voziš čez 1000 rondojev pa čez milijon vasi..
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ja v tisto smer imam jaz zelo rad prelaza iz Forlija in iz Faenze preko Apeninov, do Ravenne se pa spet rad pripeljem direktno iz Benetk. Meni pašejo te ceste, je pa treba bit previden in vozit po omejitvah. Radarji. Je pa precej hud obup, ko padeš v Firence.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Chioggia se rada baše v rush hour, tale obvoz je luštn. To so take rešitve, ko imaš majhne otroke, da lahko greš hitro lulat ali ti zapaše kavica z rogljičkom ali pa postanek kar tako. Popestri dolgočasno Padsko nižino. Če se ti mudi, je treba šibat po AC. Proti Rimu imaš pa iz Ravenne brezplačno hitro cesto E45 Cesena - Perugia - Terni.