Vse o avtodomih in avtodomarstvu

27. jan 2022
4.802
1.745
113
Vana na kolikor toliko solidnem kombiju (kaj šele novem) ne boš naredil za 38 jurjev.

Cene so bolane, moj je po 4 letih (star 5 in pol) vreden 20% več kot ob nakupu. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Nov kombi dobim za 27, pol pa odvisno kaj not mečem. Vso začetno kramo od oken do trume, sekreta, hladilnika in podobne šare sem nekak računal, da bi prišel skozi, ostalo pa sproti. Vem da 38 ne bo zadost, bi bil pa začetek.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
Kolega in žena sta prodala klasični AD in kupila novega vana. Prvo jutro, ko se je zbudila v vanu in ko sem jo vprašal kako je spala v novem, mi je rekla, da naj nikoli ne kupim vana. Pomoje mi je zadost povedala.
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, vem za te stvari. Preden grem v to si ga bom sposodil.
Če imaš letnik tam okoli 2010 lahko postaviš ceno okoli 40 jurjev. Mogoče boš celo dobil toliko.
Sicer je pa kolega kupil prejšnji teden AD "po katalogu" iz Nemčije preko Autobroker. Kemperja je prvič videl "v živo", ko ga je prevzel v Ljubljani, btw. že takoj na dvorišču bi ga lahko prodal za par jurjev več.:D Vse so uredili posredniki, AD je pregledan, da vse deluje, ne zamaka, ima garancijo. On je te dni samo plačal dmw in ga registriral. Res pa je, da to ni zastonj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano
27. jan 2022
4.802
1.745
113
Ja, vem za te stvari. Preden grem v to si ga bom sposodil.
Ene 8 let nazaj me je "trgalo" da bi kupil Vana. Cavemobil, če se ne motim, eden njihovih top izdelkov, delan za na razstave, usnjeni zici, top oprema, LED, LCD,... ni da ni. Pa sem jim je v štartu naštel tri napake oz. dodelave, ki bi jih želel pred predajo. Potem smo pa začeli o ceni in se hitro razšli. Sem jim lepo povedal, da ga kupim po ceni, da ga lahko čez pol leta prodam, če to ne bo to; oni bi pa začeli solarno dol, pa leder zice zamenjat z navadnimi,... Nein danke.

Če imaš letnik tam okoli 2010 lahko postaviš ceno okoli 40 jurjev. Mogoče boš celo dobil toliko.
Sicer je pa kolega kupil prejšnji teden AD "po katalogu" iz Nemčije preko Autobroker. Kemperja je prvič videl "v živo", ko ga je prevzel v Ljubljani, btw. že takoj na dvorišču bi ga lahko prodal za par jurjev več.:D Vse so uredili posredniki, AD je pregledan, da vse deluje, ne zamaka, ima garancijo. On je te dni samo plačal dmw in ga registriral. Res pa je, da to ni zastonj...
Jaz sem tudi prvega in drugega kupil brez da bi ga videl, še več, plačal sem ju kar vnaprej - oba eno leto rabljena od dilerja. Ampak prevzet gor ga pa grem vedno sam, ni šans da mi Joško iz "agencije" kupi hišo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ene 8 let nazaj me je "trgalo" da bi kupil Vana. Cavemobil, če se ne motim, eden njihovih top izdelkov, delan za na razstave, usnjeni zici, top oprema, LED, LCD,... ni da ni. Pa sem jim je v štartu naštel tri napake oz. dodelave, ki bi jih želel pred predajo. Potem smo pa začeli o ceni in se hitro razšli. Sem jim lepo povedal, da ga kupim po ceni, da ga lahko čez pol leta prodam, če to ne bo to; oni bi pa začeli solarno dol, pa leder zice zamenjat z navadnimi,... Nein danke.


Jaz sem tudi prvega in drugega kupil brez da bi ga videl, še več, plačal sem ju kar vnaprej - oba eno leto rabljena od dilerja. Ampak prevzet gor ga pa grem vedno sam, ni šans da mi Joško iz "agencije" kupi hišo.
V čem je fora, da si ga šel sam prevzet, če si ga že plačal? Bi se dalo zdilat, če bi našel kakšno napako?
 
27. jan 2022
4.802
1.745
113
V čem je fora, da si ga šel sam prevzet, če si ga že plačal? Bi se dalo zdilat, če bi našel kakšno napako?
Absolutno, ni to balkan, vsaj na severu Nemčije pa v bolj zakotnih mestih ne.

Ampak odkar imamo N26 in podobne banke, to sploh ni več problem. Nakažeš jurja, dva are, greš gor, pogledaš in takoj prenakažeš - čez dve, tri ure že voziš domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Ene 8 let nazaj me je "trgalo" da bi kupil Vana. Cavemobil, če se ne motim, eden njihovih top izdelkov, delan za na razstave, usnjeni zici, top oprema, LED, LCD,... ni da ni. Pa sem jim je v štartu naštel tri napake oz. dodelave, ki bi jih želel pred predajo. Potem smo pa začeli o ceni in se hitro razšli. Sem jim lepo povedal, da ga kupim po ceni, da ga lahko čez pol leta prodam, če to ne bo to; oni bi pa začeli solarno dol, pa leder zice zamenjat z navadnimi,... Nein danke.


Jaz sem tudi prvega in drugega kupil brez da bi ga videl, še več, plačal sem ju kar vnaprej - oba eno leto rabljena od dilerja. Ampak prevzet gor ga pa grem vedno sam, ni šans da mi Joško iz "agencije" kupi hišo.
Jest, če bom, bom vana naredu sam, točno tazga kot nama ustreza. Zvočno in toplotno izolacijo bom sam lepil not, slabš kokr je v sportu, če ne skopušiš na materialu ne more bit. Tud ogrevanje bo tko na plin kot na nafto. Dve kolesi gresta zadi not, mam že kr sliko v glavi.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
Jest, če bom, bom vana naredu sam, točno tazga kot nama ustreza. Zvočno in toplotno izolacijo bom sam lepil not, slabš kokr je v sportu, če ne skopušiš na materialu ne more bit. Tud ogrevanje bo tko na plin kot na nafto. Dve kolesi gresta zadi not, mam že kr sliko v glavi.

Jaz na manjšega kot ga maš zdej nebi šel nikoli. Lani sem menjal, dodal 1,5m v dolžino, pa za moj okus bi še pol metra, zdej je 7,5m. Čez komot ga ni. Izgovor, da si bolj okreten mi je butast saj, ko se voziš, je vseeno, koliko dolžine se zadaj pelje. Za takrat, ko se pa parkira, pa pač mal volan sukaš, sej je okrogel. :)
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
ma dejte no, folk solidno spi v podalšanih trafficih, pa da neb v enem normalnem kombiju.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Jaz na manjšega kot ga maš zdej nebi šel nikoli. Lani sem menjal, dodal 1,5m v dolžino, pa za moj okus bi še pol metra, zdej je 7,5m. Čez komot ga ni. Izgovor, da si bolj okreten mi je butast saj, ko se voziš, je vseeno, koliko dolžine se zadaj pelje. Za takrat, ko se pa parkira, pa pač mal volan sukaš, sej je okrogel. :)
Pol kup avtobus. Nama je še ta prevelik. Kaj je komot, imamo pa različne okuse.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.633
230
113
jah to je cloveska razvada.

nikoli ni dovolj. oz. je nekaj casa, potem pac hoces vec.

jest trenutno lezim pocez v kombiju, pa debelo gledam zakaj bi se v vanu slabse spalo kot v integrirancu?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Edino kar bo manjše je kopalnica. To morava še sprobat.
Če pa pade mimo kak takratek polintegrirc, al pa integrirc, se ga pa ne bom branu.
 
27. jan 2022
4.802
1.745
113
jest trenutno lezim pocez v kombiju, pa debelo gledam zakaj bi se v vanu slabse spalo kot v integrirancu
Noben ne pravi, da se slabše spi, ampak 10 cm čez lastno višino je nekje minimum dolžine postelje za normalno rasle.

Vzdolžno ne bo nič placa zmanjkalo v tadolgem Jumperju, sva ležala v Twinu in je blo več placa kot ga imava sedaj v alkovnu, kjer je postelja širine 130.
Noben ne govori o širini postelje.
Sicer so mere v colah, ampak imaš vse tri zbrane. Ducato L3 ima 355 cm prostora v dolžino do prednjih sedežev, iz Sprinterja 457 cm pa bi se že dalo kaj naredit.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
Pol kup avtobus. Nama je še ta prevelik. Kaj je komot, imamo pa različne okuse.
Ne bit zdej užaljen. Postavitev je taka, kot sem jo hotel imet, samo omara pod postlo mi ne sede najbolj, čeprav je prostorna, zato bi še tistega pol metra lahko imel.
Kombi je pa en velik kompromis. Pa ko se tuširaš, ne daj bože, da ti žajfa pade na tla, ker moraš vrata odpret, da jo lahko pobereš. Vrhunsko.