Vprasanje glede izvoza v Srbijo

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
uff fantič si vzel malo preveč neresno vse skupaj.....
ti povem da carina je največja jeba.....država služi bajne dnarce od tega...

sem veliko v carinskem skladišču.....veliko šoferjev jeznih, ne poznajo protokola, čakajo na carinjenje blaga par dni, potem pridejo še kake analize blaga (carina ne verjame poreklu, kvaliteti...itd).....sedaj mi čaka en že teden na parkirišču....poslali blago na anlizo, zato da lahko določijo stopnjo davka....
obrni se na špedicijsko firmo, ki ima nek ugled....prideš ceneje s časom skozi......

Malo bolj preberi, preden odgovarjas z neumnostmi. Ti se povdarjam da bos bolje videl, kar sem napisal ze nekaj postov nazaj.

Citat:
Ok, saj za spedicijsko sluzbo imam problem ze tako receno resen, ker imam varianto da vsak teden posiljam dol robo.
Kot sem ze omenil mi je blizu spedicijska sluzba, ki ima par let ze non-stop relacije Slovenija-Srbija-Slovenija.


ps: Ce si s tisim fanticem mislil mene, fantic ti u gacama majmune!





(mod. se opravicujem ker se spuscam na tako nizek nivo, a me razkuri ko te nekdo oznaci za fantica, zato ker nimas izkusenj oz. si neveden v teh vodah)
 

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Brez zamere ampak za svoj posel bi se moral sam malo potruditi. Kako pa misliš, da boš peljal firmo? Če misliš nadaljevati tako potem je bolje, da se sploh ne lotiš.. Dam sem ti kontakte, kjer v Beogradu to urejajo in zakone... Dvigneš telefon, pokličeš (ne kliči direktorice, punce so zelo prijazne), se predstaviš, sporočiš, kaj načrtuješ in boš v trenutku izvedel ta podatek. Seveda obstaja tudi pogodak.co.yu (srbska različica najdi.si).

A na kratko:
Troškovi za osnivanje DOO su sledeæi:

1. Depozit ................................. min. 250 €
(iznos koji se uplaæuje na privremeni račun kod svoje buduæe poslovne banke a nakon osnivanja preduzeæa i dobijanja PIBa, taj se iznos prebacuje na vaš novootvoreni tekuæi račun preduzeæa i služi za početak poslovanja)

2. Taksa za osnivanje DOO .......... 3.600,00 din
Svrha: Taksa za osnivanje preduzeæa,
Primalac: Agencija za privredne registre
Tekuæi račun: 840-969627-83
Poziv na broj: 95 01

3. Taksa za matični broj .............. 1.460,00 din
Svrha: Administrativna taksa
Primalac: Budžet Republike Srbije
Tekuæi račun: 840-742221843-57
Poziv na broj: ovisi od sedišta poduteæa

4. Overa AKTA O OSNIVANJU .......
1.102,50 din (ovo važi za tarifu u Opštinskom sudu Novi Sad bez ograničenja broja kopija)
903,00 din (ovo važi za tarifu u II Opštinskom sudu u Beogradu)


5. Overa OP Obrasca ......................
97,50 din (ovo važi za tarifu u Opštinskom sudu Novi Sad bez ograničenja broja kopija)
162,50 din (ovo važi za tarifu u II Opštinskom sudu u Beogradu)

- Ovo je isto za tačke 4. i 5.
Svrha: Administrativna taksa
Primalac: Opštinski sud Novi Sad/(II opštinski sud u Beogradu)
Tekuæi račun: 840-379845-52 / 840-9845-81
Poziv na broj: ovisi od sedišta poduteæa

6. Izrada pečata .......................... od 500 do 2.000,00 din (zavisno od tipa pečata)

-------------
Stroški (neupoštevajoč 250€ ustanovitvenega kapitala) tako nanesejo manj kot 200€.

Trenutno mi se bratranec isce lokal/trgovino dol in pa jaz sem se v dogovorih z dobaviteljem, tako da grem v kratkem v Srbijo in se bom tam osebno pozanimal o ustanavljanju podjetij. Pred tem pa sem malo povprasal na forumu. Ce zato smatras, da se premalo trudim, tudi prav.
Hvala za izracun stroskov.

Ce ima se kdo kaksen uporaben nasvet, se priporocam.

Lp