povezava satelitski kroznik TV in prenosnik

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Zdravo!
Naj najprej povem, da sploh ne vem, ali to pase med racunalnistvo ali TV
confused-1.gif

V glavnem, kolega je kupil satelitski kroznik Camping Satellitenanlage, zraven pa je tudi reciever in daljinec. Reciever ima scart izhod.
Pravi, da naj mu zrihtam se en prenosnik, da bo to povezal in v tujini (najvec na relaciji Slovenija - Anglija) lahko gledal TV. Baje naj bi lovilo nekaj SLO programov brez problema.
zanima me, kaksna bi bila najboljsa resitev... ima kdo kaj izkusenj s tem?
glede na to, da prenosnika se nima, bi lahko kupil takega s S-video vhodom ter pretvornik scart -> S-video, ampak baje bi bila zelo slaba kakovost slike...
lahko pa kupi usb TV tuner in poveze satelit direktno nanj, ter pac je**s tisti reciever, ki ga je dobil ze zraven satelita.
Jaz s tem se nimam nobenih izkusenj, zato raje vprasam se tukaj. Verjetno pa se bova odlocila za TV tuner, ker ce ze enkrat nekaj dela, naj dela tako kot mora
smile-1.gif

ce tudi vi predlagate povezavo preko tunerja, bi prosil za kaksen nasvet, katerega vzeti...
hvala in lep pozdrav!
Rok
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Prenosnik z svideo VHODOM boš zelooo težko najdel. Če sploh obstaja.

Krožnik direkt na usb tv tuner tut dvomim, da bo delalo. TV tunerji so namenjeni za navadno anteno. Mogoče pa podpira kak tuner tud krožnik, za tole varjanto pogooglaj.

Teoretično bi šla varjanta, da iz reciverja priklopiš svideo na usb neko kartico. Take kartice se dobijo, ker so namenjene za zajemanje slike iz starih vhs kaste(videorekorderjev). Praktično pa ne vem kak deluje. Če dela kar direkt live view ali je potrebno za ogled pritisent record, ali dela v full screen načinu kadar ne snemaš....
krožnik na reciver - reciver na usb kartico - usb v pc in gor se laufa namenski program.
Kartica zgleda nekaj na to foro http://pest.si/kb1
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
zaenkrat mi je se najbolj vsec varianta preko tv tunerja, ker vse ostalo poslabsa kvaliteto slike. ampak ne vem, kaksna je razlika, ce signal lovis s kroznikom ali z navadno anteno? antena lovi analogne, kroznik pa digitalne signale, a kako je s tem? verjetno imam amaterska vprasanja, ampak se nikol nisem poglabljal v te stvari, zdaj me pa kr zanima
smile-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
hmm... kolikor gledam, se v sloveniji dobi samo dvb-t usb sprejemnike, dvb-s pa ne najdem.

popravek:
je to mogoce to? klik
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
očitno je ja. DVB-S je satelitski tuner

Drugače pa tale sat antena je verjetno majhna, če je za camping. Kaj pa sploh misli gledat v Sloveniji? S tako majhno anteno bo lahko gledal samo SLO1 in SLO2 na HotBird satelitu.
16E satelit, kjer je večina jugo in slo kanalov (sicer je večina kodiranih, FTA so samo golica in čarli tv), potrebuje vsaj 80cm anteno oz. bolje 90cm anteno.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
je majhen satelit, ja (cca 40cm premer), ampak baje so mu rekli, da naj bo to delalo
smile-1.gif
meni je rekel samo, da bi rad gledal SLO1 in SLO2. to bo uporabljal v kamionu na relaciji Slovenija - Anglija....
torej mislis, da bi z nakupom tistega satelitskega tunerja morala zadeva delati kar se tice povezave satelit - racunalnik? koliko pa bo satelit lovil, je pa njegova stvar
smile-1.gif
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Z tem talarčkom bo brez problema lovil SLO1 itd kanale.Problem je da taka kamp jajčka nimajo slota za viaacess,odpadejo filmi,šport.
Bolje da kupi digitalca z tem slotom,kartica je tudi poceni,pa še normalen izhod na usb tv tuner dobiš.

Sam sem se pred letom preseraval v Lillehamerju celo z rotorčkom,vendar sem ga opustil zaradi nerodne montaže ter teže.
887051-13032009258.jpg
 

Priponke

  • 887051-13032009258.jpg
    887051-13032009258.jpg
    52,9 KB · Ogledi: 261

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Twister87 pravi:
je majhen satelit, ja (cca 40cm premer), ampak baje so mu rekli, da naj bo to delalo
smile-1.gif
meni je rekel samo, da bi rad gledal SLO1 in SLO2. to bo uporabljal v kamionu na relaciji Slovenija - Anglija....
torej mislis, da bi z nakupom tistega satelitskega tunerja morala zadeva delati kar se tice povezave satelit - racunalnik? koliko pa bo satelit lovil, je pa njegova stvar
smile-1.gif

Potem potrebuje tuner z CI slotom in viaccess podporo. Kartica pride cca 15€. In lahko gleda vse Slovenije.


http://www.demise-pc.si/product_info.php/cPath/21_73_325/products_id/2745

http://www.demise-pc.si/product_info.php/cPath/21_73_325/products_id/2744

Preveri kateri od teh podpira viaccess.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
A ne kaj se vse ljudje ne spomnijo?
To pride od preveč prostega časa.
frown-1.gif


Čakam da bojo samonastavljive sat antene kaj cenejše.
 
Nazadnje urejeno: