O Navigate.si

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Nadaljujem temo, ki jo je nekdo načel TUKAJ, da je bomo zasmetili navigacije MIO.

Citat:
vsebina je okej, sploh ce samo sam to delas brez finnačnih injekcij...

oblikovno je pa stran še vedno obupna..pa reči kar češ...
reč Žiga humarju ki ima tale alter, naj ti da neko strukuturo in dizajn ziher ma tone tega nazalogi.. pa bosta oba srečna..ti še najbolj. pa je...
Zadnjič sem napisal odgovor po dolgem in počez ampak nekan naredil narobe, ter ga pomotoma izbrisal... pa nisem imel volje spet pisati na novo.. zdaj sem si še enkrat vzel čas in vse skupaj napisal, ter upam, da je vsaj približno enako originalu.

Glede strani je debata že tekla, ampak vseeno bom še enkrat razložil na dolgo in široko.


Stran se financira iz mojega lastnega žepa, kot podaljšek novinarskemu delu za revije v Sloveniji (v glavnem SWPower) in tudi v tujini. Prenekateri članek pa je bil v tujini tudi objavljen (sicer preveden).
Osnovni namen strani je torej dosežen, glas je segel v tujino, kjer sem se povezal z nekaterimi družbami in ekipami, s katerimi sodelujem sedaj na nekaterih drugih področjih.

Ti bom razložil nekaj stvari:

(ne)objektivnost
Že večkrat sem dobil pripombo, da so članki napisani tako, da bo prodajalcu to všeč.

Vsi testi, ki so narejeni, so bili delani prostovoljno, po dolgem in počez, ter pod enakimi pogoji, ocene pa so takšne, kakršne si naprave tudi zaslužijo. Mene ne zanima, kaj vidi folk v Garminu 200, ki je najcenejši garmin sploh. En tip je tega garmina kupil, ker ga je kupil tudi sosed. Prižgal ga je, vtipkal Seiersberg, ter ga naprava odpelje v nakupovalno središče v bližini avstrijskega Gradca.
Naprava je torej opravila svoje delo. Pripeljala ga je 100m vzhodno od avtoceste. Ampak to še ne pomeni, da je naprava odlična. HEY! Kako ni odlična, saj pa je Garmin..
Realno gledano - z napravo 200 se ne moreš odpeljati niti iz Maribora v Ljubljano, saj nima pokrite Slovenije niti tako močno, kot ga je imel iGO leta 2005.

Podkupljivost
Občasno se zgodi, da dobim kak komentar, da sem podkupljiv, ter namerno spregledam slabosti.
Do sedaj me še noben prodajalec/uvoznik ali kdorkoli drug ni podkupil, da bi napisal članek, ali pa da bi ga celo napisal kaj bolje.
Bil sem na marsikateri novinarski konferenci, pa nisem dobil čisto nič več, kot ostali, ki so tem dogodkom prisostvovali. Poleg tega novinarske konference sklicujejo samo velike multinacionalke.

- Mio (Hannover), mapa z blokom papirja, kemičen svinčnik, osvežilni papirnati robčki, pijača
- Mio (Slovenija) majica, kapa, potovalka, pijača
- TomTom (hannover) nahrbtnik, USB ključ, kemičen svinčnik in beležnico
- Navigon (Hannover) osvežilec za zrak za avtomobil, kemičen, beležka, ter obesek za okoli vratu
- MyGuide (Hannover) kemičen svinčnik, pijača
- NavNGo (Budimpešta) Kemičen, beležka, pogostitev in DEMO programska oprema ki itak ne dela več. Aja.. pa bomboni Dextro
smile-1.gif

- Garmin (Hannover) kemičen, beležka, pijača

Na sama srečanja/tiskovke pa smo itak hodili na lastne stroške.
Večina naprav pride do mene po pošti, ravnotako se vrne po pošti. Torej imam strošek še z vračilom naprave, ki znaša med 3,5-5 EUR na napravo, odvisno od paketa. S tem torej naredim STROŠEK, ne dobiček. Večinoma niti ne dovolijo, da bi poslal na njihove stroške nazaj. Slovenija je pač taka država, kjer bi večina podjetij najraje prodala še mamo, samo da dobijo denar. Toliko o podkupljivosti.

Edini, ki mi je kaj plačal za test, je bil uporabnik Mamomu, ki mi je plačal pivo, ko sva se dobila, da mi je osebno predal napravo, ter mi razložil ozadje te naprave. Ko sva nekaj časa še tam sedela, je padla še ena runda, ki pa sem jo plačal jaz.

Dohodki in odhodki
Stran nima nobenega sponzorja. Domeno (15EUR) sem plačal jaz, ravnotako imam strežnik na lastnih plečih.
Na straneh se vrtijo oglasi Central Iprom, s katerimi sem od aprila do vključno danes zaslužil 7,49€ (1.794,90 SIT), od tega 0,84€ (201,30 SIT) v tem mesecu. Pri takem tempu se bo čez leto dni glih nabralo za nakup domene še za leto dni naprej, ter za eno pivo. Je*i ga, nihče pač ne klika rad po oglasih.
Noben dobavitelj ali uvoznik pa noče imeti reklame na strani. Realno gledano pa bi morali biti nekateri zelo srečni, da jim sploh dajem reklamo na stran, kajti nekatere naprave dobivam na test iz privatnih rok. Pa se mi niti zahvalili niso, kaj šele, da bi jaz imel kakšno korist od tega. Gre se za to, da folk obvestim, da nekaj obstaja, ter da je dobro, ali pa je nakup naprave nepriporočljiv.

Design
Design je stvar, pri kateri bi se dalo debatirati. Vsake oči imajo svojega malarja. Nekateri skoraj orgazmirajo, ko vidijo mercedesa SLR, meni pa je avto naravnost nagravžen.
Če si sposoben za tak denar, kot ga dobim jaz za to spletno stran, narediti več iz designa, kot sem naredil sam, izvoli. Imaš prosto pot. Da ti bo pa lažje izdelati odličen design, pa ti bom podal še nekaj linkov s podobno vsebino, kot je moja stran.
Strani, na katerih dobiš informacije o navigacijskih napravah, poglej design, potem poglej še enkrat mojega, pa premisli.

Engadget
GPS information
GPS Lodge
GPS Tracklog - pa preveri še kvaliteten URL
Pocket GPS World
GPS Magazine

Vse te strani so vodilne na svetu s temi vsebinami. Te strani dejansko živijo od teh člankov in od reklam.
Torej zakaj bi naj totalno spremenil stran, ki je po tvoje obupna? Kaj imajo potem te večje stvari manj obupnega??

Pa še to mi razloži:
Citat:
pa bosta oba srečna..ti še najbolj
Zakaj bi bila oba srečna? Zakaj pa jaz "še najbolj"?

Še enkrat - dokler za stran ne dobim nič, tudi zahvale večine sodelujočih ne, se ne sekiram nič, pa če uporabim zgoraj omenjene besede:
Citat:
pa reči kar češ...
 
Nazadnje urejeno:

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Ma kaj se sploh sekiraš??? In objašnjuješ stvari, ki se drugih NE tičejo!
Saj poznaš tisto: če bi faušija gorela, bi v Sloveniji imeli miljon gasilcev.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
ne ni se šlo samo za obliko ampak za miljon ostalih pripomb ki sem jih dobival po mailih in ZS.